úterý, 1. 9. 2009 15:00
U-19: 1.FCS - Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

Branka: 51. Ohnutek
Sestava: Slovák - Mikulica, Daníček, Maděrka (63. Kolínek), Habanec - Hlúpik, Franta, Svízela, Jeleček (90. Ondica) - Schenel, Haša (34.Ohnutek). Trenér Anton Mišovec.

V utkání proti kvalitnímu soupeři se Slovácko prosadilo svou hrou až ve druhém poločase. Gólové šance Hlúpika a Jelečka ovšem zůstaly neproměněny. V 51. minutě hlavičkou zajistil vítězství Ohnutek. Pochvalu zaslouží celý tým, hlavně za výkon ve druhém poločase. V tom prvním se dorostenci moc přizpůsobili hře soupeře. Pozitivní je útočné pojetí po větší dobu utkání, vypracované gólové příležitosti a větší vůle po vítězství.

U-18: Sparta Brno - 1.FCS B 1:1 (0:1)

Branka: Bančák
Sestava: Kovařík - Musil, Michna, Lukášek, Malý - Juřenčák, Křivánek, Baroš (82. Zelinka), Martinec - Pala, Bančák. Trenéři: Vajčner, Chudárek. Slovácko vedlo po krásné střele Bančáka. Utkání se hrálo na umělé trávě, která byla rozměrově menší, z čehož vyplynulo větší množství osobních soubojů. Domácím se patnáct minut před koncem z přímého volného kopu i pomocí teče jednoho hráče Slovácka podařilo srovnat na konečných 1:1.

Předehrávka: Třinec - Slovácko B 0:2 (0:2), Martinec, Ohnutek

U-17: 1.FCS - Mladá Boleslav 2:1 (0:1)
Sedmnáctku doma spasilo střídání

Branky: 55. Vyskočil, 65. Sladký
Sestava: Motyčka - Dolina, Forro, Lipoti, Pochylý - Fránek (18. Vyskočil), Banasík, Trávník, Havlena - Fojtášek, Haša (61. Sladký).

První půle hráčům Slovácka příliš nevyšla, po půlhodině hry totiž prohrávali. Mladá Boleslav byla důraznější, agresivnější a vedla naprosto po zásluze.

Jenže po změně stran se karta obrátila. Haša nejprve vybídl lišáckým obloučkem za obranu Vyskočila, který křížnou střelou k pravé tyči vyrovnal, a druhý gól vstřelil po čtyřech minutách pobytu na hřišti střídající Sladký. Po dlouhém centru a chybě gólmana tak rozhodl o třech bodech pro domácí.

U-16: Sparta Brno - 1.FCS B 3:1 (2:1)

Branka: 39. Sasínek
Sestava: Vejmola - Skovajsík, Jankůj, Pilka, Řapka - Kübl, Lomaka, Machač, Groulík - Sasínek, Němec. Střídali: Mařák, Strašák, Masařík. Trenéři: Hlahůlek, Uhlíř

Vedoucí tým tabulky začal náporem a po zásluze vedl. Ve druhé půli Slovácko hru vyrovnalo, a nechybělo mnoho a utkání mohlo skončit remízou. Chleba se začal lámat v poslední desetiminutovce. Nejprve hostující Lomaka nastřelil břevno. Ovšem čtyři minuty před koncem Brno rozhodlo po standardní situaci na konečných 3:1.

Předehrávka: Třinec - Slovácko B 0:1 (0:0). Branka: 66. Trávník

FC Slovácko vyhrálo VZP CUP v Třebíči !

Slovácká mladší přípravka ( ročník 2001 ) v základní skupině postupně porazila Spartu Brno 5 : 2 ( Bukvic 3, Polášek 2 ), Hlučín 5 : 3 ( Polášek 2, Bukvic, Horák, Hána ), Předín 4 : 0 ( Polášek 2, Bukvic, Kaňovský ), Svratku Brno 5 : 1 ( Krojzl 2, Horák, Kaňovský ).
Slovácko bez ztráty bodu postoupilo do semifinále, kde suverénně smetlo Spartu Praha 4 : 1 ( Polášek 2, Bukvic, Kaňovský ) a ve finále FŠ Třebíč 3 : 0.
Kluci předvedli fantastický kolektivní výkon a ukázali, že nejenom dospělí hráči mají bojovné Slovácké srdce¨.

Starší žáci U15 – Karviná 3:0

Branky: Mikulec, Hanák, Slaný
Sestava: Galář – Janečka, Palička, Mikulec, Slaný (Mlýnek Lukáš) – Ouroda (Mlýnek Tomáš), Michna (Hořejší), Holík, Rusňák – Ťok (Lekeš) – Hanák.
Trenéři : Kameník, Kučera

Ke svému třetímu mistrovskému utkání nastoupili hráči nejstarší žákovské kategorie proti celku Karviné. Anglické počasí nahrávalo spíše fyzicky zdatnějšímu soupeři. Hráči Slovácka se však s tímto stavem vyrovnali více než dobře a svoji hrou nenechávali soupeři příliš prostoru. V prvním poločase proměnilo Slovácko první ze svých standardních situací, kdy se k odraženému míči dostal Mikulec a se štěstím zakončil. Ve druhém poločase se tlak našich hráčů zvětšoval. Po další standardní situaci zvýšil Hanák a následně na to Slaný. Hráčům děkuji za příkladné nasazení a přístup k utkání.

Mladší žáci U13 – Karviná 10:0

Branky: Martiš 3, Melichárek 2, Vaďura 2, Noga, Zapletal, Fojtů
Hladiš – Flasar – Křivánek – Drábek - Melichárek – Dobrozemský – Heřmánek – Foral - Fojtů – Vaďura - Zapletal ( Noga, Kroča, Martiš, Lapčík,Červinka)
Trenéři: Machala, Kameník

Po nervózním začátku se naše hra stabilizovala a míč byl převážně na našich kopačkách. Pozorně jsme bránily a dařila se nám i rozehrávka , hrozili jsme převážně nebezpečnými průniky z křídelních prostorů. V první půli se střelecky prosadili Vaďura, Melichárek, Martiš a do kabin se odcházelo za pro nás příznivého stavu 3:0.

Do druhé půle jsme vstoupili opět aktivně a hosty jsme k vážnějšímu ohrožení naší branky nepustili. Naše hra se odvíjela spíše směrem dopředu, míč jsme soupeři úspěšně odebírali a rychlými protiútoky jsme se stávali nebezpečnými. Do úspěšného zakončení se v druhém poločase dostali Martiš dvěma brankami, Melichárek, Fojtů, Noga, Zapletal, Vaďura.

Pokud bychom byli v koncovce důraznější a produktivnější, mohli jsme skóre ještě vylepšit. Pochvala patří hráčům za nasazení a chuť do utkání.

Starší žáci U14 – Jihlava „B“ 12 – 1 (8-0)

Branky : Sadílek 4, Machalík 2, Galuška 2, Straňák 2, Hlavatý, Vinkler
Sestava : Semanko – Skřivan (36´Novák), Ohnutek, Síleš, Petrucha – Machalík, Sadílek(42´Vinkler), Silnica (36´Bíza) – Galuška (42´Zajíc), Straňák (36´Hlavatý), Janeček.
Trenéři Hábl, Botek.

Ve středečním předehrávaném utkání narazilo Slovácko na vrstevníky z Vysočiny. Ti přijeli s absencí 3 hráčů a od začátku utkání tahali za kratší konec. Domácí vstoupili do utkání jako uragán a po povedených akcích se dostali ve 12´do vedení již 3-0. I nadále se domácí tlačili do koncovky a odměnou jim byl do přestávky náskok 8-0 a velká převaha.

Po změnách v sestavě si domácí ve druhé půlce hru udržovali i nadále, ale převaha již nebyla tak markantní. Toho hosté využívali k častějším útočným snahám a dokázali v závěru snížit na 12-1, když předtím si domácí svůj účet ještě navýšili.

„Výsledek nás samozřejmě v přímé konfrontaci se stejně starými hráči soupeře potěšil, ale určitě se s ním nemůžeme dlouho kochat. Vychutnáme si jej dva dny a v sobotu musíme zase tvrdě pracovat a potvrdit v anglickém týdnu, že to nebyla náhoda. Škoda branky v závěru utkání “ zhodnotil utkání jeden z trenérů Marek Hábl.

Bohunice – 1.FC SLOVÁCKO „B“ 1 – 2 (0 – 2)

Branky : Galuška 2
Sestava : Nemrava – Skřivan, Ohnutek, Síleš, Petrucha – Suchý (48´Bíza), Silnica, Machalík – Galuška, Straňák (50´Zajíc), Janeček (36´Hlavatý, 60´Vinkler).

Hosté přijeli do Bohunic zakončit anglický týden v ryze anglickém počasí na velmi kvalitní travnaté ploše, která byla ale v některých částech více měkká. Slovácko začalo velmi aktivně a často se tlačilo na soupeřovu polovinu. Domácí, ač fyzicky vyspělejší, byli zaskočeni aktivní hrou Slovácka a prakticky celou první půli se nedostali k vážnější akci. Hosté byli za aktivitu nakonec odměněni, když po chybě brankáře se dostali snadno do vedení a v závěru poločasu se po pěkné akci dostali do dvoubrankového vedení.

Druhou půli začali domácí více agresivně a jejich střídající hráči vnesli do hry více pohybu. Slovácku pak v soubojích docházeli síly a tím pádem se ve středu hřiště prosazovali více domácí. Ovšem obrana hostů pracovala solidně a stačila nebezpečí včas zažehnat. Hosté se dostávali více do brejků, ale jejich realizace nebyla optimální. Domácím se 10´ před koncem podařilo snížit, ale na více již nedosáhli. Hosté mohli ještě své vedení navýšit, ale chybějící síly jim to nedovolily.
„První půle byla z naší strany celkem kvalitní, ale stála nás spoustu sil, které nám ve druhé půlce scházely, především v kvalitnější koncovce. Měli jsme ze soupeře obavy, které se po přestávce potvrdily, přesto jsme mohli vstřelit další branky. Proto jsme rádi, že nám první půle vyšla a ta rozhodla o našem vítězství“ zhodnotil trenér Marek Hábl.

Mladší žáci U12 – 1.FC Slovácko "B" - Vysočina Jihlava 3 : 1 ( 1 : 0 )

Branky: Lorenc Matěj,Raštica Daniel,Chrenčík Martin

Nastoupili: Hladiš,Janča,Holík,Vrba,Bršlica,Pěnička,Maršálek,Lorenc,Vaculík,Chrenčík, Maniatis,Michelfeit,Salay,Stašek,Kaňovský,Veselý,Raštica Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a odměnou za to byla branka ve 3.min.,ale soupeř se představil v dobrém světle,kdy našima nevynucenými chybami nás dostal pod tlak. Ve druhém poločase se kluci uklidnili a hlavně si přesně začali přihrávat. To nám dodalo sebevědomí a v závěru se střelecky prosadili.

Trenér: Marcel Frajt
Asistent:Miloš Hlaváček

U-12 Tatran Bohunice - 1.FC Slovácko "B" 0 : 2 ( 0 : 1 )

Branky: Raštica Daniel,Stašek Ondřej
Nastoupili: Dekrét,Janča,Vrba,Bršlica,Růžička,Pěnička,Maršálek,Lorenc,Vaculík, Chrenčík,Maniatis,Michelfeit,Svárovský,Salay,Stašek,Kaňovský,Raštica, Vacula

Na těžkém terénu jsme podali velmi dobrý kolektivní výkon ,který jsme okořenili krásnými góly. Velmi dobře zachytal brankář Dekrét,který mužstvo podržel v důležitých okamžicích.Za předvedený výkon si zaslouží pochvalu celý tým a také nadšeně povzbuzující rodiče,které neodradilo ani špatné počasí.

Asistent: Miloš Hlaváček