Ve 9. kole CDL staršího dorostu 1.FC SLOVÁCKO podlehlo mužstvu Plzně
9. kolo CDL „U19“
FC Viktoria Plzeň - 1.FC SLOVÁCKO 4:1 (2:0)
Branky: Stráník

První poločas hosté začali dobře a vypracovali si první šanci, když sám na branku domácích postupoval Ondica, ale prováhal zakončení. Domácí udeřili hned z první šance, když po chybě zálohy zakončili pěknou akci. Pak přišli hosté o Svízelu, který musel do nemocnice s otřesem mozku po hrubém kopnutí do hlavy. Toho využili domácí a přesně v moment střídání přidali druhý gól. Hosté do poločasu měli ještě jednu šanci, ale míč trefil pouze tyč.

Ve druhém poločase se hosté dopustili bohužel tří chyb v rozehrávce a kvalitní soupeř dvě potrestal a dostal se do vedení 4:0. Před tím však vyloženou šanci nedal Bartoš. I za jasného vedení si hosté byli schopni vytvořit šance, ale postupně Bartoš, Kolínek, Stráník branku nedali. Domácí ovšem předváděli pěkný kombinační fotbal. Snížení se hosté dočkali až 3 minuty před koncem po faulu na Ondicu vstřelil z pokutového kopu Stráník.

Utkání proti velmi kvalitnímu soupeři bylo po celou dobu hráno ve velkém tempu a slušné kvalitně. Domácí díky výborné produktivitě zaslouženě vyhrálo.
V sobotu 09.10.2010 v 13.00 hostí 1.FC SLOVÁCKO na Širůchu Most.

Sestava: Slovák – Horák,Mikulica, Lipoti,Maděrka – Malý (60´ Bančák – 67´ Prajza) , Kolínek, Svízela ( 28´ Bartoš), Stráník - Ondica, Kovář – Trenér: Jan Somberg, Fotis Maniatis
Autor: Jan Somberg

„U18“ – Zasloužená výhra v bojovném utkání
V 10. kole MSDL starší dorost výhra s Frýdek Místkem

10. kolo MSDL - „U18“ 1.FC SLOVÁCKO, a.s, - Frýdek Místek 2:0 (1:0)
Po celé utkání se hrálo s velkým nasazením a bojovností na obou stranách. Domácí hráči si v průběhu utkání vypracovali více brankových příležitostí, ze kterých dali dvě branky, hosté nejvíce hrozili střelama ze střední vzdálenosti. První branku jsme vstřelili v 25. min. utkání po rohovém kopu, který hosté odvrátili mimo pokutové území, následuje centr do pokutového území, hlavičkový souboj, míč se odrazil k Forrovi, který jde do souboje důrazně a ve skluzu střílí branku. Na začátku druhého poločasu střílíme ve 49. min. branku po pěkné kombinaci, Haša přihrává míč do pravého křídla, kde nabíhá a následně od brankové čáry centruje Dolina na nabíhající-ho Zůbka, který ve skluzu usměrňuje míč do branky. Hosté již tak důsledně nebrání a snaží se hrát více útočně a dát branku, máme více prostoru pro rychlé protiútoky, které však nedokáže-me dotáhnout do konce.

K příští utkání hraje U18-1.FC SLOVÁCKO v neděli ve Zlíně začátek utkání je v 10.15 hod.

Branky: 25. Forro, 49. Zůbek
Sestava: Motyčka – Hladiš, Forro, Křivánek, Nedvídek, – Dolina, (85. Fránek), Masár, Banasik, Prajza (73. Vyskočil) – Haša, Zůbek (78..Sladký), Trenér: Vajčner Stanislav, Chudárek Eduard

9.Kolo CLMD Krutý výsledek.

Viktoria Plzen U17 – 1.FC Slovácko U17 4:1 /1:0/

Branka: 45min Fojtášek

Již v 6min hostující obránce neodhadl centrovaný míč a domácí hráč se nádherně opřel do  míče, 1:0 pro domácí. Celý první poločas se hrál vyrovnaný zápas, ale jen po vápna, žádné mužstvo si nevytvořilo vyloženou šanci.
Zato v druhém poločase se s šancemi doslova roztrhl pytel. V42min. Pilka přehodil vyběhnuvšího brankáře, ale domácí na brankové lajně stačili míč vykopnout. V 45min. po krásné uličce Trávníka vyrovnal Fojtášek na 1:1. V následující minutě po zaváhání hostující obrany domácí 2:1 a za dalších 5min v 52min akce podobná té předcházející a domácí utíkají na rozdíl dvou branek. Hosté nerezignovali, Kubl se dostává do dvou slibných příležitostí, ale neproměnuje. Domácí nastřelují hlavou břevno hostující branky a poté po přihrávce Trávníka znovu Kubl z malého vápna lehkovážně přestřelí. Chvíli poté domácí
po krásné kombinaci uzavírají skore 4:1. Potom ještě znovu po uvolnění Trávníkem utíká sám na branku Tesař, ale nedal. Hosté se vposledních zápasech střelecky trápí, proto taky odjíždějí z Plzně s prohrou.

Sestava: Vejmola-Skovajsík,Řepka,Břečka,Jankůj-Machač/62Masařík/Pilka,Trávník,Groulík- Fojtášek/67Tesař/Kutěj/41Kubl/
Trenéři:Hlahůlek,Uhlíř

V sobotu 9.10. 2010 přivítají na Širůchu domácí hráči Most.

„U16“ – Slovácko doma remizovalo s Frýdkem Místkem.

V 10. kole Moravskoslezské dorostenecké ligy mladších dorostenců se střetnuli hráči 1.FCS v domácím utkání s celkem Frýdku Místku .

10.kolo MSDL „U16“

1.FC SLOVÁCKO „B“ – Frýdek Místek 0:0

V první části utkání Slovácko nedokázalo produkovat svůj styl hry. Soupeř napadal vysokým presinkem a znemožnil domácím postupný útok. Hráči Slovácka kazili příhru a nedostali se do kombinace. Hosté si vytvořili déletrvající tlak, který vyvrcholil rohovým kopem. Ten ale nedokázali proměnit.
Do druhé půle vstoupili hráči 1.FCS aktivněji. Drželi míč ve své moci a snažili se o postupný útok. Dařila se kombinační hra díky správnému výběru místa a finální příhra, díky které si vytvořili brankové příležitosti. Ty však domácí nedokázali proměnit.

V příštím utkání se představí mladší dorostenci v neděli na hřišti sousedního Zlína.

Sestava: Galář - Hořejší (Michna), Bucala (Mikulec), Kozubík, Rusňák – Slaný, Holík, Ťok (Urbanovský), Ouroda - Hanák, Lekeš (Janečka)

Trenéři: Kameník, Němčický.

Starší žáci U15 – žákovská liga

Znojmo - 1.FC Slovácko 0 : 0

Hosté vstoupili do utkání od prvního doteku velmi vlažně a většina hráčů soupeře viditelně podcenila. Domácí měli viditelný respekt,ale s přibývajícími minutami se více osmělovali. Jelikož hosté se pak proti srdnatě bojujícím hráčům domácích nemohli dostat do tempa, začali domácí pouhým nasazením, s profesorsky hrajícím hostům držet krok. Hosté se sice dostali do šancí,ale lehkovážností koncovku neproměnili v branku, která by zřejmě nadšeně hrající domácí srazila.

Druhá půle byla z hlediska Slovácka viditelně aktivnější, ale výrazná převaha nestačila na obětavě bránící domácí. Ti se už soustředili pouze na to, aby neobdrželi branku a to se jim až do konce utkání podařilo i díky štěstí a především nekoncentrovanosti v koncovce hostů. Slovácko tak opět ztratilo body s mužstvem z dolního patra tabulky a nedokázalo navázat na kvalitní hru s mužstvy z horních pater.

Sestava : Semanko – Suchý , Ohnutek, Síleš , Petrucha (Skřivan) – Silnica, Galuška (Hlavatý), Symerský (Minář), Straňák – Kryl (Janeček) , Vinkler .Trenéři Marek Hábl, Stašek Pavel, Ladislav Botek.

Příští mistrovské utkání sehraje Slovácko v sobotu 9.10. v 11,00 hod. v Nedakonicích Hranicemi.

ŽD „U14“
1. FC SLOVÁCKO : SK Hanácká Slavia Kroměříž a.s. 1:0

Slovácko přivítalo na hřišti v Nedakonicích tým Kroměříže. Domácí do utkání vstoupili aktivně, vyhrávali osobní souboje a efektivní kombinační hrou převzali otěže zápasu. Sebemenší náznak soupeře k útoku byl přerušen ihned v závěru (sebevědomě hrající stoperskou dvojicí Lapčík, Křivánek). Středová formace s mnoha výbornými myšlenkami rozdělovala míče pro útočnou dvojici, která se ovšem těžko prosazovala proti fyzické převaze bránců. Většina akci vznikala s postupného útoku a setkala se s nepropustnou barierou soupeře na šestnátce, kde chyběla gólová příhra. Úniky a centry krajních záložníku byly často zmařeny výškovou převahou soupeře a nevedli k žádné předložené šanci. Autorem jediné střely, která vážně ohrozila soupeře, byl s delší vzdálenosti Melichárek. Soupeři se pouze jednou podařilo překonat obranu, ale jejich šanci výborně vychytal Hladiš. Proto se poločas rozešel 0:0 s herní a „fotbalovou“ převahou domácích. V druhé půli hráči Slovácka pokračovali v aktivní hře, ale s řadou nepřesností na obou stranách. Hra se poté více vyrovnala, přesto si žádný tým nevytvořil vážnější šanci. V závěrečných 10 minutách domácí dostali soupeře pod tlak a v 65´ se po rohovém kopu nejlépe zorientoval Heřmánek a uklidil míč do sítě soupeře. Do konce zápasu hráči Slovácka kontrolovali míč a po závěrečném hvizdu se těšili s výhry 1:0.

Branky: Heřmánek

Sestava: Hladiš – Flasar, Lapčík, Křívánek , Kroča (35. Melichárek) – Martiš (30. Foral), Butor (20. Zapletal), Heřmánek, Dobrozemský (20. Konečný) – Hynčica, Vaďura (střídání probíhá hokejově)
Trenér: Pavel Kučera, Šišák Vlastimil
autor: Šišák Vlastimil

„U13“ – Výhra ve Znojmě

9.kolo ŽL „U13“
1.SC Znojmo – 1.FC Slovácko 0 : 2 ( 0 : 1 )
Branky: 2.Holík,53.Chrenčík

I v dalším utkání hráči Slovácka bodovali. Dnes nám opět vyšel nástup do zápasu, když ve 2.minutě po rohovém kopu Bršlci skóroval Holík. Po úvodní brance jsme přitlačili soupeře na vlastní polovinu a jen nedůrazná koncovka nás připravila o vyšší rozdíl ve skóre. To jsme ještě dvakrát nastřeli břevno Kaňovský,Vrba.V druhém poločase jsme o malinko zlepšili kombinaci a ještě více domácí přitlačili na vlastní půlku.V 53.minutě se zrodila pěkná akce po ose Maniatis –Holík,který vysunul Chrenčíka a ten sólo proměnil na konečných 2:0.
Sestava:Vacula,Janča,Škubník,Rozhon,Bršlica,Vaculík,Pěnička,Burdík,Holík,Chrenčík,