Vladimír Krejčí k rekonstrukci stadionu

pátek, 23. 1. 2015 14:46
Vladimír Krejčí k rekonstrukci stadionu
rekonstrukce230115.jpg

I nadále na stadionu v Uherském Hradišti probíhá rozsáhlá rekonstrukce. Největší proměnou projde hlavní tribuna a její zázemí. Hrací plochu čeká kompletní výměna. Jak rekonstrukce probíhá nám přiblížil ředitel 1.FC Slovácko Vladimír Krejčí.

Jak pokračuje rekonstrukce stadionu?
Vše jde podle plánu , v průběhu jara bude dokončena většina plánovaných úprav (část byla provedena na podzim minulého roku) termín dokončení je plánován na duben 2015.

Co je hlavním obsahem?
Jak jsem již několikrát řekl, základní zadání je provedení úprav, které zajistí soulad s normou pro stadiony UEFA čtvrté kategorie a dále specifické požadavky UEFA pro závěrečný turnaj ME U21. To nám zajistí možnost nejen pořádat takto významnou akci, ale do budoucna i akce české reprezentace a v neposlední řadě i možnost hrát evropské klubové soutěže.

A konkrétně v čem jsou ty úpravy ? Alespoň v hlavních bodech.
Nejprve obecně, především v úpravách, které zajišťují organizaci a bezpečnost na požadované standardy. Konkrétně významné úpravy čekají prostory hlavní tribuny, prostor pro media, vstupní a kontrolní systémy, tiketing, rozšíření VIP prostor, světelnou obrazovku, kamerový systém a řadu dalších úprav. Dojde rovněž k celkové rekonstrukci hrací plochy, která je nejstarší v celé ligové soutěži. Tento výčet je opravdu pouze rámcový, těch detailů, kterých se rekonstrukce týká je opravdu hodně, prakticky se dotýkají všech prostor a zařízení stadionu.

Co to bude stát?
Cena byla stanovena výběrovým řízením a celkové náklady jsou cca 80 milionu Kč + DPH, což je celkem 98 milionu Kč. Na financování se podílí především MŠMT, které díky FAČRu přispívají celkovou dotací 90 mil Kč , město jako majitel stadionu přispělo částkou 5 milionů na projektovou dokumentaci a dalších 5 milionů uvolnilo na stavbu a Zlínský kraj poskytl 3 miliony Kč. Investorem je FC Slovácko z.s., které je uživatelem stadionu a nese významnou odpovědnost za vznik, přípravu a koordinaci celého projektu. Generálním dodavatelem stavby je CGM Morava.

Vzhledem k tomu, že se z výše uvedených prostředků nepodaří upravit vše, co bylo dáno projektem (např. vestavba jižní tribuny), musíme znovu jednat o penězích, které by zajistily toto dokončení. Jižní tribuna obsahovala právě zázemí, které by v budoucnu mohlo sloužit mládeži a administrativní prostory pro organizační výbor UEFA. Pokud se nezajistí finance v této etapě, tak tyto potřeby budeme muset zajišťovat prostřednictvím pronájmů…

Jak bude na jaře probíhat na našem stadionu ligová soutěž?
Naší snahou bylo, aby po celou dobu rekonstrukce nebyl domácí divák ochuzen o ligový fotbal v Uherském Hradišti. Proto jsme také na podzim dokázali za určitých omezení odehrát všechny utkání a tak tomu bude i na jaře. Z důvodu celkové rekonstrukce hrací plochy, která proběhne v období 21.3 -25.4. bude nutné předehrát jedno domácí utkání (Teplice) . O termínu momentálně jednáme, ale jako nejpravděpodobnější se jeví termín 17.3.2014 (bude zveřejněno po rozhodnutí), s tím souvisí také odehrání domácího pohárového utkání s Mladou Boleslaví (1.4.2015) a vzhledem k tomu, že nechceme cestovat na jiný ligový stadion a ztratit tak výhodu domácího prostředí, tak se jeví jako reálná varianta odehrát toto utkání v Kunovicích (na Širůchu není odpovídající rozměr hrací plochy).Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 18:18
> všechna videa
FANSHOP
Šála Slovácké peklo

Šála Slovácké peklo
350 Kč

Vlajka 1.FCS

Vlajka 1.FCS
190 Kč

Šála graffiti

Šála graffiti
350 Kč

Placatka

Placatka
290 Kč

Otvírák

Otvírák
40 Kč

Klíčenka kovová

Klíčenka kovová
99 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Dorost proti MTK a Honvéd Budapešť před 12 hodinami
Dorost proti MTK a Honvéd Budapešť

VIDEO: Sestřih utkání v Kroměříži sobota, 19. 1. 2019 17:51
VIDEO: Sestřih utkání v Kroměříži

Slovácko porazilo Kroměříž 4:1 sobota, 19. 1. 2019 13:05
Slovácko porazilo Kroměříž 4:1

Navrátil: Ponorka nehrozí, je tu super parta pátek, 18. 1. 2019 13:32
Navrátil: Ponorka nehrozí, je tu super parta

Dobročinná dražba dresu Matouše Trmala čtvrtek, 17. 1. 2019 12:30
Dobročinná dražba dresu Matouše Trmala

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace