Vladimír Krejčí k rekonstrukci stadionu

pátek, 23. 1. 2015 14:46
Vladimír Krejčí k rekonstrukci stadionu
rekonstrukce230115.jpg

I nadále na stadionu v Uherském Hradišti probíhá rozsáhlá rekonstrukce. Největší proměnou projde hlavní tribuna a její zázemí. Hrací plochu čeká kompletní výměna. Jak rekonstrukce probíhá nám přiblížil ředitel 1.FC Slovácko Vladimír Krejčí.

Jak pokračuje rekonstrukce stadionu?
Vše jde podle plánu , v průběhu jara bude dokončena většina plánovaných úprav (část byla provedena na podzim minulého roku) termín dokončení je plánován na duben 2015.

Co je hlavním obsahem?
Jak jsem již několikrát řekl, základní zadání je provedení úprav, které zajistí soulad s normou pro stadiony UEFA čtvrté kategorie a dále specifické požadavky UEFA pro závěrečný turnaj ME U21. To nám zajistí možnost nejen pořádat takto významnou akci, ale do budoucna i akce české reprezentace a v neposlední řadě i možnost hrát evropské klubové soutěže.

A konkrétně v čem jsou ty úpravy ? Alespoň v hlavních bodech.
Nejprve obecně, především v úpravách, které zajišťují organizaci a bezpečnost na požadované standardy. Konkrétně významné úpravy čekají prostory hlavní tribuny, prostor pro media, vstupní a kontrolní systémy, tiketing, rozšíření VIP prostor, světelnou obrazovku, kamerový systém a řadu dalších úprav. Dojde rovněž k celkové rekonstrukci hrací plochy, která je nejstarší v celé ligové soutěži. Tento výčet je opravdu pouze rámcový, těch detailů, kterých se rekonstrukce týká je opravdu hodně, prakticky se dotýkají všech prostor a zařízení stadionu.

Co to bude stát?
Cena byla stanovena výběrovým řízením a celkové náklady jsou cca 80 milionu Kč + DPH, což je celkem 98 milionu Kč. Na financování se podílí především MŠMT, které díky FAČRu přispívají celkovou dotací 90 mil Kč , město jako majitel stadionu přispělo částkou 5 milionů na projektovou dokumentaci a dalších 5 milionů uvolnilo na stavbu a Zlínský kraj poskytl 3 miliony Kč. Investorem je FC Slovácko z.s., které je uživatelem stadionu a nese významnou odpovědnost za vznik, přípravu a koordinaci celého projektu. Generálním dodavatelem stavby je CGM Morava.

Vzhledem k tomu, že se z výše uvedených prostředků nepodaří upravit vše, co bylo dáno projektem (např. vestavba jižní tribuny), musíme znovu jednat o penězích, které by zajistily toto dokončení. Jižní tribuna obsahovala právě zázemí, které by v budoucnu mohlo sloužit mládeži a administrativní prostory pro organizační výbor UEFA. Pokud se nezajistí finance v této etapě, tak tyto potřeby budeme muset zajišťovat prostřednictvím pronájmů…

Jak bude na jaře probíhat na našem stadionu ligová soutěž?
Naší snahou bylo, aby po celou dobu rekonstrukce nebyl domácí divák ochuzen o ligový fotbal v Uherském Hradišti. Proto jsme také na podzim dokázali za určitých omezení odehrát všechny utkání a tak tomu bude i na jaře. Z důvodu celkové rekonstrukce hrací plochy, která proběhne v období 21.3 -25.4. bude nutné předehrát jedno domácí utkání (Teplice) . O termínu momentálně jednáme, ale jako nejpravděpodobnější se jeví termín 17.3.2014 (bude zveřejněno po rozhodnutí), s tím souvisí také odehrání domácího pohárového utkání s Mladou Boleslaví (1.4.2015) a vzhledem k tomu, že nechceme cestovat na jiný ligový stadion a ztratit tak výhodu domácího prostředí, tak se jeví jako reálná varianta odehrát toto utkání v Kunovicích (na Širůchu není odpovídající rozměr hrací plochy).Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
neděle, 13. 10. 2019 19:31
> všechna videa
FANSHOP
Štamprle sada 6 ks

Štamprle sada 6 ks
320 Kč

Hrnek jeden kraj - jeden klub

Hrnek jeden kraj - jeden klub
150 Kč

Půllitr hladký

Půllitr hladký
179 Kč

Trenýrky Nike světle modré

Trenýrky Nike světle modré
700 Kč

Osuška plážová

Osuška plážová
595 Kč

Půllitr vroubkovaný

Půllitr vroubkovaný
179 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Havlík: Po výhře je pauza příjemnější včera, 17:35
Havlík: Po výhře je pauza příjemnější

Juniorka prohrála na Vrchovině pondělí, 14. 10. 2019 13:24
Juniorka prohrála na Vrchovině

Sadílek: Věřím, že nás poženou diváci sobota, 12. 10. 2019 22:00
Sadílek: Věřím, že nás poženou diváci

V pátek předprodej na ČESKO - SKOTSKO středa, 9. 10. 2019 08:45
V pátek předprodej na ČESKO - SKOTSKO

Šašinka má formu - tři zápasy, tři góly pondělí, 7. 10. 2019 07:17
Šašinka má formu - tři zápasy, tři góly

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace