Vladimír Krejčí k rozhovoru Lukáše Zelenky

pondělí, 21. 2. 2011 22:20
Vladimír Krejčí k rozhovoru Lukáše Zelenky
krejci2272010.jpg

Po přečtení rozhovoru Lukáše Zelenky s deníkem Sport z dnešního dne jsem pochopil, že Slovácko, počínaje osobou ředitele, trenéra, hráčů.... nedosahuje kvalit sportovních ani morálních hráče takového významu jako je sám Lukáš Zelenka. Vyjádření jak Lukáš Zelenka v podstatě sám pro Slovácko zachránil ligu, jak se stal nevolníkem v klubu, kde funkcionáři nemají nic na práci než vymýšlet jak hráče typu pana Zelenky připravit o všechny peníze, jak smlouva, kterou svobodně podepsal vlastně není smlouvou, ale pouze podkladem pro výplatu peněz, jak přesto všechno zlo, Lukáš Zelenka odmítl volný transfer nabídnutý od klubu k 2.7.2010 a i přes „velký“ zájem zahraničních klubů si zvolil variantu setrvání v našem klubu…

Lukáš Zelenka nám teprve nyní otevřel oči tím, že nám předal své bohaté zkušenosti ze svých úspěšných zahraničních angažmá. Jeho sportovní a zejména morální kvality v kombinaci s otevřeností a upřimností nás nutí k zamyšlení se zda neděláme někde chybu.

Reakce na takový rozhovor je pro mne opravdu nemožná...

Vladimír Krejčí
ředitel
1.FC Slovácko

PS.: Klub zpracoval krátký faktografický pohled na účinkování L.Zelenky ve Slovácku a dále se k tématu nebude vyjadřovat.

Oficiální stanovisko klubu 1.FC Slovácko k působení hráče Lukáše Zelenky

Již v úvodu jednání o angažmá v našem klubu jsme byli upozorňováni,klubovými funkcionáři, trenéry i agenty, že se jedná o hráče, který je mírně řečeno problematický. Signálem pro nás mohlo být jeho ukončení posledních několika angažmá, který mělo stejný scénář. Zářivý mediální nástup, po krátké době herní úpadek, rozvázání spolupráce s tučným odstupným.

I přesto jsme hráči dali důvěru a příležitost prokázat, že „pomluvy“ jsou neoprávněné. Po zahájení spolupráce bylo vše idylické, ovšem po krátké době si hráč začal přivlastňovat kompetence, které rozhodně nemá hráč v popisu svých povinností (hodnotit své výkony, výkony svých spoluhráčů, určovat obsah a intenzitu tréninku apod.). S tím tvrdě narazil u trenéra Mazury a postupně v jarní části soutěže, zvláště z důvodů nedostatečné připravenosti, nebyl pevnou součástí týmu, což pro klub dlouhodobě nemohlo být akceptovatelné. Po vyhodnocení jeho výkonnosti, efektivnosti a perspektivy trenér Soukup při tvorbě kádru na ročník 1. Gambrinus ligy 2010/11 tohoto hráče nezařadil do kádru A týmu.

Při sjednávání smlouvy bylo mezi klubem a hráčem ústně dohodnuto, že pokud taková situace nastane, hráč ukončí s klubem smlouvu a odejde tak, jak přišel v letním přestupovém termínu. Toto řešení klub hráči nabídl, aniž by zpochybnil své závazky k datu ukončení spolupráce. Vzhledem k tomu, že hráč navíc požadoval na klubu odstupné za ukončení smlouvy (tzn. chtěl peníze za další rok smlouvy do 30.6.2011, kdy by tady fakticky v klubu nepůsobil), navrhl 15.6.2010 klub hráči že, pokud si najde klub, který za něho zaplatí odstupné ve výši 20 000,- Eur pak mu bude tato částka vyplacena, jako jeho požadované odstupné (viz příloha č.1 -více zde-). Vzhledem k tomu, že se do 2.7.2010 nenašel žádný klub, který by takový přestup realizoval, znovu nabídl klub hráči ukončení smlouvy a odchod bez finanční náhrady , tedy zadarmo (viz. příloha č. 2 -více zde-)

Přesto hráč volil variantu setrvat v klubu i za cenu, že se z výše uvedených důvodů nebyl zařazen do kádru A týmu a rozvázání smlouvy neustále podmiňoval, vyplacením odstupného za druhý rok smlouvy, což bylo pro klub naprosto nepřijatelné. Za tohoto stavu byl hráč zařazen do individuálního tréninkového programu a to zcela v souladu s profesionální smlouvou. Hráč si plnění svých povinností ovšem znovu vykládal po svém a tím jednoznačně porušoval povinnosti vyplývající ze smlouvy mezi hráčem a klubem. Svoji situaci neřešil ve smyslu další hráčské kariéry, ale výhradně tak, aby si zajistil finanční profit.

V této souvislosti je třeba zdůraznit, že klub své platné závazky vůči hráči k 31.12.2010 vyrovnal v plném rozsahu . Sporné pohledávky započtené klubem plně v souladu s platnou smlouvou rozhodně nebyly dluhem klubu, byly řešeny AK ČMFS a dle našeho právního názoru byly oprávněné (což avizovala i AK ČMFS na svém 1. jednání). Přesto bylo možné se z médií dočíst, že „vězeň“ Zelenka“ nemá uhrazené pohledávky…

Diskuse toho typu, že hráč Zelenka zachránil pro Slovácko ligu a klub se k němu chová macešsky byly živeny hráčem, který již dávno fotbal vyměnil za peníze. Záchranu ligy pro Slovácko přinesl především tým a především hráči, kteří byli na hřišti, což Zelenka se svými třemi starty v jarní části soutěže rozhodně nebyl.

Bude rozhodně zajímavé sledovat další vývoj kariéry tohoto hráče. My mu přejeme, aby se mu dařilo a nemusel znovu požadovat „své“ peníze zato, že nebude platným hráčem, ale pouze drahým přívažkem klubu.

V Uherském Hradišti dne 21.2.2011
 


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 15:48
> všechna videa
FANSHOP
Vak na boty Slovácko

Vak na boty Slovácko
250 Kč

Dupačky dětské

Dupačky dětské
420 Kč

Propiska

Propiska
45 Kč

Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

Minišála

Minišála
99 Kč

Osuška plážová

Osuška plážová
595 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Sestřih utkání v Kroměříži včera, 17:51
VIDEO: Sestřih utkání v Kroměříži

Slovácko porazilo Kroměříž 4:1 včera, 13:05
Slovácko porazilo Kroměříž 4:1

Navrátil: Ponorka nehrozí, je tu super parta pátek, 18. 1. 2019 13:32
Navrátil: Ponorka nehrozí, je tu super parta

Dobročinná dražba dresu Matouše Trmala čtvrtek, 17. 1. 2019 12:30
Dobročinná dražba dresu Matouše Trmala

Na jarní část soutěže se připravuje i Juniorka středa, 16. 1. 2019 16:01
Na jarní část soutěže se připravuje i Juniorka

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace