Vladimír Krejčí k rozhovoru Lukáše Zelenky

pondělí, 21. 2. 2011 22:20
Vladimír Krejčí k rozhovoru Lukáše Zelenky
krejci2272010.jpg

Po přečtení rozhovoru Lukáše Zelenky s deníkem Sport z dnešního dne jsem pochopil, že Slovácko, počínaje osobou ředitele, trenéra, hráčů.... nedosahuje kvalit sportovních ani morálních hráče takového významu jako je sám Lukáš Zelenka. Vyjádření jak Lukáš Zelenka v podstatě sám pro Slovácko zachránil ligu, jak se stal nevolníkem v klubu, kde funkcionáři nemají nic na práci než vymýšlet jak hráče typu pana Zelenky připravit o všechny peníze, jak smlouva, kterou svobodně podepsal vlastně není smlouvou, ale pouze podkladem pro výplatu peněz, jak přesto všechno zlo, Lukáš Zelenka odmítl volný transfer nabídnutý od klubu k 2.7.2010 a i přes „velký“ zájem zahraničních klubů si zvolil variantu setrvání v našem klubu…

Lukáš Zelenka nám teprve nyní otevřel oči tím, že nám předal své bohaté zkušenosti ze svých úspěšných zahraničních angažmá. Jeho sportovní a zejména morální kvality v kombinaci s otevřeností a upřimností nás nutí k zamyšlení se zda neděláme někde chybu.

Reakce na takový rozhovor je pro mne opravdu nemožná...

Vladimír Krejčí
ředitel
1.FC Slovácko

PS.: Klub zpracoval krátký faktografický pohled na účinkování L.Zelenky ve Slovácku a dále se k tématu nebude vyjadřovat.

Oficiální stanovisko klubu 1.FC Slovácko k působení hráče Lukáše Zelenky

Již v úvodu jednání o angažmá v našem klubu jsme byli upozorňováni,klubovými funkcionáři, trenéry i agenty, že se jedná o hráče, který je mírně řečeno problematický. Signálem pro nás mohlo být jeho ukončení posledních několika angažmá, který mělo stejný scénář. Zářivý mediální nástup, po krátké době herní úpadek, rozvázání spolupráce s tučným odstupným.

I přesto jsme hráči dali důvěru a příležitost prokázat, že „pomluvy“ jsou neoprávněné. Po zahájení spolupráce bylo vše idylické, ovšem po krátké době si hráč začal přivlastňovat kompetence, které rozhodně nemá hráč v popisu svých povinností (hodnotit své výkony, výkony svých spoluhráčů, určovat obsah a intenzitu tréninku apod.). S tím tvrdě narazil u trenéra Mazury a postupně v jarní části soutěže, zvláště z důvodů nedostatečné připravenosti, nebyl pevnou součástí týmu, což pro klub dlouhodobě nemohlo být akceptovatelné. Po vyhodnocení jeho výkonnosti, efektivnosti a perspektivy trenér Soukup při tvorbě kádru na ročník 1. Gambrinus ligy 2010/11 tohoto hráče nezařadil do kádru A týmu.

Při sjednávání smlouvy bylo mezi klubem a hráčem ústně dohodnuto, že pokud taková situace nastane, hráč ukončí s klubem smlouvu a odejde tak, jak přišel v letním přestupovém termínu. Toto řešení klub hráči nabídl, aniž by zpochybnil své závazky k datu ukončení spolupráce. Vzhledem k tomu, že hráč navíc požadoval na klubu odstupné za ukončení smlouvy (tzn. chtěl peníze za další rok smlouvy do 30.6.2011, kdy by tady fakticky v klubu nepůsobil), navrhl 15.6.2010 klub hráči že, pokud si najde klub, který za něho zaplatí odstupné ve výši 20 000,- Eur pak mu bude tato částka vyplacena, jako jeho požadované odstupné (viz příloha č.1 -více zde-). Vzhledem k tomu, že se do 2.7.2010 nenašel žádný klub, který by takový přestup realizoval, znovu nabídl klub hráči ukončení smlouvy a odchod bez finanční náhrady , tedy zadarmo (viz. příloha č. 2 -více zde-)

Přesto hráč volil variantu setrvat v klubu i za cenu, že se z výše uvedených důvodů nebyl zařazen do kádru A týmu a rozvázání smlouvy neustále podmiňoval, vyplacením odstupného za druhý rok smlouvy, což bylo pro klub naprosto nepřijatelné. Za tohoto stavu byl hráč zařazen do individuálního tréninkového programu a to zcela v souladu s profesionální smlouvou. Hráč si plnění svých povinností ovšem znovu vykládal po svém a tím jednoznačně porušoval povinnosti vyplývající ze smlouvy mezi hráčem a klubem. Svoji situaci neřešil ve smyslu další hráčské kariéry, ale výhradně tak, aby si zajistil finanční profit.

V této souvislosti je třeba zdůraznit, že klub své platné závazky vůči hráči k 31.12.2010 vyrovnal v plném rozsahu . Sporné pohledávky započtené klubem plně v souladu s platnou smlouvou rozhodně nebyly dluhem klubu, byly řešeny AK ČMFS a dle našeho právního názoru byly oprávněné (což avizovala i AK ČMFS na svém 1. jednání). Přesto bylo možné se z médií dočíst, že „vězeň“ Zelenka“ nemá uhrazené pohledávky…

Diskuse toho typu, že hráč Zelenka zachránil pro Slovácko ligu a klub se k němu chová macešsky byly živeny hráčem, který již dávno fotbal vyměnil za peníze. Záchranu ligy pro Slovácko přinesl především tým a především hráči, kteří byli na hřišti, což Zelenka se svými třemi starty v jarní části soutěže rozhodně nebyl.

Bude rozhodně zajímavé sledovat další vývoj kariéry tohoto hráče. My mu přejeme, aby se mu dařilo a nemusel znovu požadovat „své“ peníze zato, že nebude platným hráčem, ale pouze drahým přívažkem klubu.

V Uherském Hradišti dne 21.2.2011
 


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
čtvrtek, 12. 9. 2019 12:02
> všechna videa
FANSHOP
Minidres

Minidres
180 Kč

Náramek modrobílý

Náramek modrobílý
40 Kč

Dupačky dětské

Dupačky dětské
420 Kč

Sklenice na víno

Sklenice na víno
139 Kč

Štamprle sada 6 ks

Štamprle sada 6 ks
320 Kč

Body dětské

Body dětské
350 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Dorost zvítězil na Spartě včera, 15:44
Dorost zvítězil na Spartě

Juniorka remizovala s Otrokovicemi včera, 13:43
Juniorka remizovala s Otrokovicemi

V úterý 17.9. Otevřený trénink přípravek včera, 10:13
V úterý 17.9. Otevřený trénink přípravek

Porcal: Čekal jsem na to pětadvacet let včera, 08:58
Porcal: Čekal jsem na to pětadvacet let

Svědík: Slavia je jinde než ostatní týmy sobota, 14. 9. 2019 23:12
Svědík: Slavia je jinde než ostatní týmy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace