Vladimír Krejčí odpovídal na vaše dotazy

čtvrtek, 22.07.2010 11:31
Vladimír Krejčí odpovídal na vaše dotazy
krejci2272010.jpg
Minulou zimu, kdy tým předváděl hrozný fotbal a pohyboval se na hraně sestupu, a fanoušci i odborná veřejnost volali po odvolání pana Mazury, jste naopak ještě panu Mazurovi smlouvu prodloužil o další rok. Pan Mazura se tedy někdy v březnu pakoval, ovšem s tím, že Slovácko ho bude platit do konce kalendářního roku, tj. 9 platů. Chtěl bych zdůraznit, že je ekonomická krize, všude se zdvojují funkce a fotbal není výjimkou. Je to pro mně s podivem i z toho důvodu, že zrovna Vy dáváte najevo, jak moc se musí šetřit, o čemž vypovídá i dění v klubu. Zajímalo by mě, zda-li jste z tohoto manažerského faux pas pro sebe vyvodil nějaké důsledky.
Já na tuto otázku hrozně rád odpovím, protože to souvisí s širším vnímáním sportu, sportovců a trenérů jako takových. Místo toho aby tazatel respektoval osobu trenéra, který pro tento klub udělal naprosto zásadní práci, zachránil tento klub ve II. lize, proto sem taky přišel, to bylo jeho hlavní poslání, tak pisatel tady se dostává do euforie a chtěl by ho pakovat a hovoří tady, že se mu tady platí 9 platů apod. jsem z takového dotazu strašně zklamaný, nejsem člověk, který by hodnotil své podřízené z pohledu nějakých osobních sympatií či antipatií apod., ale výhradně se pohybuji v manažerské rovině. Trenér Mazura měl nesmírně těžký úkol, který zvládl na výbornou. Zachránil pro Slovácko II. ligu a přivedl Slovácko do finále Poháru. ČMFS., což je jeden z historických úspěchů klubu. Ve světě by to bylo skoro na pomník. Velmi mě mrzí taková neúcta k úspěchu, kterého trenér Mazura bezesporu pro tento klub dosáhl. Je potřeba vidět, že trenér Mazura měl nesmírně těžkou pozici, když jsme nastoupili do I. ligy. Protože to mužstvo, které se vlastně zachraňovalo ve II. lize, mělo být rovnocenným soupeřem pro všechny ostatní v 1.GL. My jsme měli extrémně krátkou dobu na to, abychom takové mužstvo poskládali. Trenér tuto výzvu přijal a pracoval velmi poctivě a obětavě a myslím, že i představenstvo bylo schopno posoudit jeho přínos a přístup k práci. Samozřejmě to, že v určitý okamžik byl odvolán, ovlivňují i jiné faktory .Ne vše může trenér ovlivnit Potrestání Petra Švancary, vysoká marodka a nemožnost stabilizace obranné řady, to byly také skutečnosti, které výsledek jeho práce ovlivnily.
PS. Nevím kde jste vzal informaci, že odstupným pro trenéra Mazuru bylo 9 platů. To je holý nesmysl.

Jak byste zhodnotil momentální vztahy mezi ČMFS a 1. FC Slovácko? Narážím tím na kauzu Švancara, výkony rozhodčích, neustálé házení klacků pod nohy ze strany svazu, nyní případ Ondrášovka cup, kdy zajíždíme na Baník...
Vztahy jsou standardní. Standardní v tom, že jsme klub na pomezí ČR a Slovenska a ČMFS má centrum v Praze. My jsme samozřejmě okrajovým klubem, takto jsme vnímáni, ať se nám to líbí nebo nelíbí. Samozřejmě ČMFS reprezentují různé komise, ať je to disciplinární, arbitrážní atd., tak od nich čekám profesionální výkon, ať je to Slovácko nebo Sparta. Samozřejmě v praxi je to stejné jako v běžném našem životě. Nejme tak blízko Prahy, ale rozhodně nejsme v pozici nějakého obětního beránka. Díky našim zkušenostem a kontaktům určitý vliv máme ale nemůžeme si dělat iluze o tom, že budeme ve středu pozornosti a budeme chráněncem svazu. Nemá smysl vytvořit nějakou protisvazovou náladu, nemá význam být ublížen jen proto, že se mně něco nelíbí. Kauza Švancara se mi výrazně nelíbila, samozřejmě to můžu říct, to jsem řekl i otevřeně. Myslím si, že tam nová nezkušená disciplinární komise jednoznačně přestřelila. Jsem přesvědčen, že jsou si toho vědomi, jen mě mrzí, že nikdo není schopen se k tomu vrátit a říct ano, my jsme přestřelili. Ale to se asi nedá očekávat. V tuhle chvíli mají naše vztahy standardní charakter. Důkazem toho je zařazení našeho stadionu do kandidatury ČMFS na finálové části ME U17 a U21 v roce 2013. Myslím si, že kdyby naše vztahy byly tak špatné, jak se někteří fanoušci domnívají, tak by k něčemu takovému rozhodně nedošlo.

Jak hodnotíte mediální prezentaci Slovácka? Nejenom já se obávám, že je tristní, za což si ovšem klub může sám. Všude ve světě platí, že mediální obraz klubu je mimořádně důležitý, kluby snaží zviditelnit, prodat, zaujmout, přitáhnout zájem médií... Koho zajímá klub, o kterém se nepíše? Nikoho. A sponzory už vůbec.
Mediální prezentace Slovácka z hlediska objemu byla celkově v minulé sezoně na třetím nebo čtvrtém místě v celé Gambrinus lize. Byli jsme atraktivní pro média, ale pokud pisatel má na mysli, že ne všechna média o nás psala pozitivně, tak bohužel nemáme v moci to výrazně ovlivňovat. Někdo nás má rád, někdo ne, někdo je profesionál někdo amatér. Z naší strany je snahou poskytovat co nejvíc informací abychom mediálně známí byli. Naši činnost v oblasti PR neustále rozvíjíme a vyhodnocujeme. Snažíme se slabá místa odhalovat, případně napravovat Co ovšem jistě neovlivním je to, že regionální zástupce deníku Sport pan Koštuřík, na jehož hodnocení mne dlouhodobě upozorňují příznivci našeho klubu, není schopen objektivního hodnocení. Např.  poslední domácí utkání s Teplicemi bylo v jeho hodnocení známkováno jako jedno z nejhorších utkání kola (viz známka pondělní Sport). V tomto případě bych panu Koštuříkovi doporučil, aby občas zašel na fotbal na jiný stadion, aby měl srovnání. Takové hodnocení je spíše problémem tohoto novináře než že by z naší strany nedostával dostatek informací.
PS: Předpokládám, že odezva na takovou kritiku na sebe nenechá dlouho čekat.

Zajímalo by mně, jaká je momentální finanční situace klubu, i s ohledem na to, že stále probíhá ekonomická krize a majitel klubu, holding Z-Group (resp. pan Zemek) se z velké části věnuje právě hutnictví a železářství, kterému se v současné době bohužel příliš nedaří....
Naše ekonomická situace je přímo úměrná situaci v celé společnosti. My se snažíme v tuto chvíli celou činnost racionalizovat ve smyslu za nižší peníze vyšší výkon. Finanční situace v klubu je i přesto stabilizovaná.. Snažíme se přivést další obchodní partnery, což se nám postupně daří. Skupina Z-group nás podporuje na základě daných smluv s tím, že samozřejmě věříme, že pokud se hlavní činnosti Z-group bude dařit lépe, tak o to větší ta podpora může být. Nicméně je naprosto jasné a srozumitelné, že bez účasti pana JUDr. Ing. Zemka by fotbal na Slovácku nebyl. O to víc mě mrzí, že významní partneři z tohoto regionu zatím nenašli cestu k tomu, aby se k této podpoře připojili.

Splatili Sparta Praha (Kadlec) a Baník Ostrava (kauza Lička) již závazky k našemu klubu, a o jaké částky se jedná?
Sparta i Baník splatili své závazky vůči našemu klubu vyrovnali.

Snažíte se oslovit další potenciální sponzory, jak z regionu (napadají mně společnosti jako Hamé, AVX Uh. Hradiště, Slovácké strojírny Uh. Brod, Autopal Visteon Hluk, Daniferra, Thermacut, Kovokon a mnohé další?), tak společnosti působící na celém území naší republiky či dokonce i společnosti nadnárodní?
Pracujeme v tomto směru maximálně intenzivně a každodenně oslovujeme nové potencionální partnery. Někteří využijí tzv. ekonomické krize k tomu, aby spolupráci odmítli, řada společností je ovšem ekonomickým vývojem zasažena. Přesto se snažíme oslovit nejen velké podniky, ale díky širokému portfoliu naši marketingové nabídky můžeme oslovovat i ty nejmenší. Každé podpory si velmi vážíme.

Chtěl bych se zeptat jaký je rozpočet celého klubu? A jaké jsou roční příjmy od sponzorů?
Tyto informace nejsou přísně tajné, nicméně podléhají schválení představenstva. Co je důležité vědět, je, že pracujeme s v zásadě vyrovnaným rozpočtem. Rozpočet je členěn do čtyř kategorií (mládežnické aktivity, profesionální tým, ostatní týmy, a v neposlední řadě jsou to náklady správní a technické režie). V oblasti mládeže nás významně podporuje Nadace společnosti Synot, která tento segment nepřestala podporovat po celou dobu. V oblasti správních nákladů je pro nás významným partnerem statutární město Uherské Hradiště a Zlínský kraj. Náklady spojené s A-týmem se pohybují v rámci 30 mil Kč. Výnosy ze vstupného tvoří 8 – 10 %, což je ve srovnání s Evropou marginální. To samé platí k otázce televizních práv, které se pohybují rovněž ve výši 10%. Všechny tyto schodky musíme dorovnávat právě prostřednictvím reklamních smluv, případně výpomocí holdingu Z-group, který je našim největším reklamním partnerem.

chtěl bych se vás zeptat, jestli klub uvažoval o nákupu velkoplošné obrazovky na stadion. Myslím si, že stadion je kromě domácích utkání nevyužit. Letos už proběhlo mistrovství světa v hokeji, ve fotbale, což jsou přesně ty akce, na které by lidi (fanoušci) na stadion určitě přišli. Také venkovní zápasy Slovácka by mohli být v rámci projektu fotbalzive.cz přenášeny na domácí stadion třeba pro ty, kteří se z různých důvodů nemohou zúčastnit výjezdů.
Velkoplošná obrazovka je jistě nádherná věc, ale je to bohužel zatím hodně vzdálená meta. V tuto chvíli spolupracujeme s městem Uherské Hradiště na projektu „studie“ dokončení celého sportovního areálu a to jak z pohledu nových fotbalových norem „projekt 2013“, ale i z pohledu nových potřeb. Až tato studie nám ukáže jako cestou jít, zda jednotlivé změny rozvrhnout do etap...

Co říkáte na cenu vstupenky pro hosty na Spartě,na stránkách ČMFS z ledna t.r je, že ceny by měli být obdobné jako do podobných sektorů pro domácí  - můžete jako klub do toho nějak zasáhnout?
 Ceny vstupenek na jednotlivých stadionech jsou čistě v režii jednotlivých klubů. My na to můžeme mít svůj názor a já na něj svůj názor mám. Myslím si, že by ty ceny vstupenek měli odpovídat standardním hodnotám na stadionu. Extrém v podobě nadsazování ceny je špatný, protože ti lidé, kteří tam přicházejí, jsou většinou tvořiteli nálady na stadionu a za to je trestat je zbytečné. U nás to praktikujeme tak, že vstupenka do sektoru hostí má standardní úroveň a nevybočuje nějak z našich cenových relací.

Hodláte nějak přitáhnout  do hlediště a udržet nejmenší věrné fandy (soutěže,možnost zakoupit permanentku i na ty lepší sektory a pod....)
Jsem rád, že trend návštěvnosti je stále zvyšován. V loňském ročníku Gambrinus ligy jsme dokonce měli největší návštěvnost za velkokluby Sparta, Slávia, Baník. Moc nás potěšilo, že minulý ročník byl nejnavštěvovanější v celé historii klubu Letos jsme prodali nejvíce permanentek za celou historii klubu, což je asi jedno z kritérií, které hodnotí úspěšnost naší práce. V tuto chvíli mají děti do 6 let s doprovodem rodičů vstup na stadion zdarma. Navíc děti do 15 let mají možnost zakoupit si vstupenku za 50% slevu. O poločase navíc probíhá utkání přípravek týmů z okolí. Touto cestou se snažíme na stadion dostat právě tyto děti a jejich rodiče. A tím budovat diváckou základnu. To jak se organizuje náš fanklub je známo v celé republice a chci věřit, že i nastávající ročních bude v podobném duchu

Věřím, že na většinu toho co mne zajímá se budou tázat jiní, tak zde položím jen to co mne momentálně nejvíc znepokojuje. Co je pravda na zvěstech prodeje Ondřejku do Boleslavi?  Pokud (nedej Bože) jsou pravdivé, pak bych v dotazu pokračoval ve smyslu, zda hráč Ondřejkových schopností a perspektivy nepatří do jiných sfér než posilování naší konkurence. Myslím tím samozřejmě i adekvátnost financí, které Boleslav dozajista nemůže nabídnout.
Byl jsem docela překvapen komentáři o našich masových přestupech, ať již to bylo loni nebo letos. My už jsem si před rokem schválili výhledový plán a cíl, ke kterému směřujeme a jestli měl někdo představu, že s kádrem, který odehrál desáté místo II. ligy uhrajeme účast v Gambrinus lize, se hluboce mýlil. Za ten měsíc, co jsme měli k dispozici, jsme neměli šanci poskládat mladý perspektivní tým. My jsme udělali pouze to, co bylo nezbytně nutné. Tzn. přivést v tu chvíli dostupné a relativně zkušené hráče, kteří měli jediný cíl – udržet Gambrinus ligu a současně zajistit zkušenost těm mladším, perspektivním. Nyní přichází nový hráči, kteří mají svou kvalitu ale zároveň i perspektivu. Postupnými kroky děláme to co jsme si vytyčili. Dneska máme druhé nejmladší družstvo v lize, z čehož vyplývá výrazná věková perspektiva. Zároveň jsme mužstvem regionálním, které má ve svém středu minimálně třetinu hráčů, kteří jsou buď to odchovanci, nebo pochází z blízkého okolí a mají ke klubu vztah. Což by mělo platit i do budoucna. Václav Ondřejka do Mladé Boleslavi v žádném případě neodchází. Z mého pohledu je to jeden z mimořádně talentovaných hráčů a také významně nedoceněných mediálně. Hráč, který dá za půl roku 7 gólů, by byl v pražských podmínkách hvězdou jara. Věřím, že se Václav Ondřejka prosadí ještě výrazněji a předpokládám, že jeho ambice bude daleko vyšší než hrát za Mladou Boleslav. Na druhou stranu sám hráč se musí přičinit o to, kam jeho další kroky budou směřovat.

Chtěl bych vám za prvé poděkovat za práci, kterou jste pro klub odvedl a doufám, že vaše spolupráce v našem klubu bude co nejdelší a dlouhodobě úspěšně narůstající s výkony týmu.
Moje otázka, na kterou bych rád věděl odpověď je týmu jako subjektu takového v době, kdy jste do něj přišel, a hlavním úkolem bylo tým zvednout a udělat takovou koncepci, která bude tou správnou cestou. Jak jste během pár chvil věděl čím musí tento tým projít, jakou koncepci mu nastavit aby byla tou správnou. Co vás přimělo vzít tuhle nabídku? Co bylo potřeba podniknout jako první po klinické smrti od Řezníkovy éry, kdy bylo potřeba dosadit zkušené lidi na posty realizačního týmu, vyváženosti ekonomické stránky klubu? Jakožto poslední věc která mne zajímá je jakou koncepci má nynější klub a co lze prozradit z koncepce jakým směrem se klub ubírá! Děkuji za těchto více podotázek a přejí další působení a tu správnou koncepci klubu k ještě větším úspěchům za éry rodiny Valentů.
Tato otázka mě potěšila. Ačkoliv nejsem ješita, ale pokud Vám někdo položí takovou otázku tak vás povzbudí. Nedávno jsem mezi fanouškovskými postřehy zaregistroval, že jsem alibista, když stanovuji cíle A týmu v nastávající sezóně do desátého místa v lize. Cítím se být vším, ale rozhodně ne alibistou. Pokud bych byl alibistou, nešel bych do Slovácka, které v tu dobu prožívalo obrovskou sportovní krizi . Bral jsem to jako výzvu, a protože jsem po delší pauze ve fotbalu na to měl chuť, náladu i zkušenosti. Kdybych byl alibista, tak bych nikdy nešel do nákupu ligové licence a raději bych si v klidu lebedil ve II. lize. A hovořil bych něco o světlých perspektivách. Sám sem věděl, jak nesmírně těžké bude ligu získat a ještě těžší ji udržet. Takže mě tento názor docela udivuje. Navíc když jsem se díval do historie, tak tento klub byl jen dvakrát výš než na 11tém místě.
Po svém příchodu jsem se primárně musel věnovat těm nejdůležitějším věcem, a to bylo změnit trend sportovního vývoje A-týmu. To bylo asi alfou omegou všeho, protože s tím stála a padala existence klubu. Bez váhání jsem angažoval osobu trenéra Josefa Mazury, u kterého jsem byl přesvědčen, že bude tou správnou osobou, která je schopná takový úkol na sebe vzít. S ním jsem pak provedl určité strukturální změny v A-týmu. Dále jsem zpracoval koncepci, která by se dala shrnout do několika bodů, především bylo nutné vytvořit přiměřenou, funkční a organizační strukturu, která odpovídá velikosti a podmínkám tohoto klubu a definovat jednotlivé funkce a místa obsadit kompetentními lidmi. To se během roku podařilo. Klub dneska touto strukturou disponuje, což je základ pro to, aby každá společnost mohla efektivně fungovat. Společnost má v podstatě 5-6 zaměstnanců, kteří dělají každý přesně to, co má dělat a to je asi můj základní úkol.

Má klub finanční prostředky na to, aby mohl v zimní pauze přivést J.Valentu v případě zájmu na přestup? Ladislav Volešák je u nás na přestup nebo hostování? Děkuji
Jiří Valenta je tady protože ho chtěl trenér,by měl by zdvojovat post pravého záložníka, s tím, že je schopen alternovat i ve středu pole. Je to hostování, které neobsahuje ustanovení o opci, tudíž my nemáme v tuto chvíli možnost říct, že by sem hráč přišel. Nicméně je to otevřená záležitost. Myslím si, že máme jak v juniorce, tak v dorostu talentované hráče na tento post a právě do zimy by se mělo rozhodnout, zda o Jirku Valentu budeme mít zájem nebo ho nahradí náš odchovanec. Co se týče Volešáka, tak ten je u nás na přestup. Je to významný přestup a věříme, že bude přínosem pro tento klub a dlouhodobě se stane i herní osobností. Povahově je to výborný kluk a v prvním zápase dokázal že i fotbalově je důležitým článkem týmu.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
čtvrtek, 13.05.2021 09:20
> všechna videa
FANSHOP
Podtácek Slovácko

Podtácek Slovácko
99 Kč

Podsedák 2020

Podsedák 2020
350 Kč

Náramek modrobílý

Náramek modrobílý
40 Kč

Tréninkové triko Puma modré

Tréninkové triko Puma modré
790 Kč

Šusťáková bunda Puma modrá

Šusťáková bunda Puma modrá
1890 Kč

Štamprle Slovácko

Štamprle Slovácko
60 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Hodnocení nedohraných soutěží čtvrtek, 13.05.2021 14:00
Hodnocení nedohraných soutěží

Tomič: Sérii Bohemky chceme přerušit středa, 12.05.2021 16:00
Tomič: Sérii Bohemky chceme přerušit

Na Bohemku permice C1, C2, C3, C5, C6 a C7 úterý, 11.05.2021 10:00
Na Bohemku permice C1, C2, C3, C5, C6 a C7

TVS: Milan Petržela po výhře v Karviné pondělí, 10.05.2021 07:37
TVS: Milan Petržela po výhře v Karviné

TVS: Martin Svědík po zápase s Karviné neděle, 09.05.2021 19:52
TVS: Martin Svědík po zápase s Karviné

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace