Volešák: Na Slovácku se cítím dobře

čtvrtek, 19. 8. 2010 14:47
Volešák: Na Slovácku se cítím dobře
vorleska_sparta2472010.jpg

Dalším účastníkem seriálu online rozhovorů 1.FC Slovácko je nováček v jeho dresu Ladislav Volešák, který odpověděl také dotazy, které se nahromadily v jeho internetové schránce na www.fcslovacko.cz.

Co říkáš na fanoušky 1.FC Slovácko?

To je zatím velké plus co poznávám. Hrál jsem dva domácí zápasy a jsem z toho úplně unešený. Patří jim velký dík a doufám, že v takovém počtu přijdou i na Ústí.

Který stadion je pro tebe nejlepší kromě Slovácka?
Krásné stadiony jsou v Teplicích, na Slavii i na Spartě a v Budějovicích, ale tam právě nechodí moc fanoušků. Kdyby tyto stadiony byly kompletně vyprodané, tak by byly krásné zápasy. Doufám, že tyto stadiony budou plné a zápasy se divákům budou líbit.

Kteří fanoušci, kromě těch slováckých, jsou ti sympatičtí?

Dobré vzpomínky mám na Slavii. Někteří kluci z kotle tam dokážou vytvořit také pěknou atmosféru.

Pane Volešák jako bývalý fotbalista a dva roky spoluhráč vašeho otce, jsem si ho vážil pro ochotu nechat na hřišti srdce. Vás znám od plínek, ale to co jste předvedl na Spartě ve sporu s panem Řepkou, bylo velmi nefér. Pan Řepka má být potrestán, ale doufám, že trestu neuniknete ani vy. Ne-li nyní tak někdy později. Lituji vašeho otce, myslím, že mu z toho musí být smutno. Loučím se jako bývalý hráč vyznávající duch fair play. S pozdravem Ivan Dvořák, Brandýs nad Labem.
Nemyslím si, že to byl nějaký brutální faul na Řepku. To co se stalo, se stalo a už kolem toho bylo napsáno a namluveno hodně. Už se k tomu nechci vracet.

Hrajete podle mě výborně, jak to vidíte sám? Škoda, že jste na Spartě prohráli. Byl jsem tam ale ten flusanec Řepky bylo něco. Dal bych mu hned kartu a vy?

Nerad soudím sám sebe. Od toho je tady trenér. Mám také přísného otce, který mě hodnotí každý zápas. Domácí zápasy tady se mnou se mu hodně líbily. Venkovní nic moc. Hlavně bych už chtěl dát za Slovácko nějakou branku a tím půjde výkon nahoru.

Ahoj Láďo, chci se tě zeptat, proč jsi odešel ze Slavie? Měl si tam nějaké problémy? Byl jsi jeden z tahounů týmu. Máš v plánu se tam někdy vrátit?

Nevím, jestli vrátit, protože ve Slovácku jsem na přestup a tohoto kroku nelituju. Žádný problém ve Slavii nebyl, jenom mi řekli, že se mnou nepočítají. Byl jsem i na hostováních. Nemělo cenu tam vysedávat na lavičce, proto jsem na nabídku Slovácka kývl.

Můžeš se nám, fanouškům, trochu představit ( odkud pocházíš,vzdělání,kde začínaly Tvé první fotbalové kroky atd..) ?

Je to trochu podobný název jako Uherské Hradiště, ale jmenuje se to jenom Hradiško pod Medníkem. Tam jsem začal hrát fotbal asi od pěti let, od devíti mě rodiče vozili na Spartu a tam jsem nakoukl do velkého fotbalu. Pak to bylo hostování v Budějovicích, do Slavie, znovu Budějovice a Slovácko.

Jak se Ti zatím libí na Slovácku ( po fotbalové i osobní stránce) ?
Po fotbalové stránce jsou domácí zápasy výborné. Už se budu opakovat i o venkovních zápasech, ze kterých musíme přivést nějaké body, ale jestli můžu hodnotit tak na Slovácku se mi líbí i po životní stránce. Mám tady sebou manželku, takže jsem spokojený.

Rád bych se zeptal, kterému klubu kromě české ligy fandíte?
Jednoznačně je to španělská Barcelona.

Jaký je váš největší fotbalový a životní zážitek?
Těch zážitků je hodně. Největší jsou ale dva tituly se Slavií a postup s ní do Ligy mistrů. Životní pak byla svatba a do dvou měsíců mě čeká největší. Narození potomka.

Před sezónou jste měl i jiné nabídky, proč jste se rozhodl právě pro Slovácko?
Protože měl o mě trenér zájem a to bylo pro mě nejdůležitější. Něco tam bylo i z jiných klubů, ale Slovácko bylo nejlepší volba pro mě a tak jsem tady.

Máte nějaký oblíbený tým v Anglické lize? A kdybyste si mohl vybrat nějaký klub, kde byste chtěl hrát?

Anglická liga je sen pro všechny. Tým tam mám vybraný Liverpool, tam by se mi líbilo hrát, ale to je velký sen.

Chtěl jsem se zeptat, jestli máte přítelkyni :-)
Přítelkyni už nemám, ale mám manželku :-)

Který hráč v české lize je nejmíň příjemný na hřišti? (kromě flusometu Řepky)

Nepříjemných hráčů je hodně. Určitě je spousta defenzívních záložníků a můžu říci, že bych nechtěl hrát proti svému spoluhráči Michalu Kordulovi. Je hodně tvrdý, ale férový a je těžké se proti němu prosadit.

Co říkáte zdejším fanouškům a atmosféře při zápasech?
Už jsem se k tomu vyjadřoval několikrát, ale klidně to budu opakovat. Je to krásná věc a to budu opakovat pořád dokola, že domácí zápasy jsou tady fantastické a doufám, že si to tady zase užijeme proti Ústí.

Myslíte si, že Sparta uspěje v zápase s Žilinou? A co říkáte tristní bilanci českých klubů v Pohárech?
Abych pravdu řekl, tak jsem Spartě hrozně věřil. Zápas se Žilinou na Letné mě úplně zaskočil. Žilina hrála pro mě asi nejlepší fotbal, co jsem zatím viděl v této sezóně a vyhráli zaslouženě. Pokud jde o celkovou bilanci. Měli jsme dobré roky a teď přichází ty horší a musíme se nad tím zamyslet všichni, aby se to zlepšilo.

Dobrý den pane Volešáku. V jedné E-mailová zprávě jsem se dočetl, že jste léčen na cronovu nemoc. Moje dcera trpí stejnou chorobou. Zajímalo by mne, jaké léky užíváte, že se můžete věnovat kopané jako profesionál. Děkuji Vám za odpověď. Mnoho zdraví a úspěchů přeje fanda Slovácka J.Kolář
Prášků užívám jedenáct denně. Ráno pět, před obědem tři a před večeří taky tři. Prášky se jmenují Mutaflor, Gunalfal, Pentasa. Nemám žádný problém a můžu s tím hrát. Vaší dceři přeju, aby se s tím vyrovnala a žila bez problémů.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
středa, 10. 10. 2018 20:50
> všechna videa
FANSHOP
Osuška plážová

Osuška plážová
595 Kč

Trenýrky Nike světle modré

Trenýrky Nike světle modré
890 Kč

Minišála

Minišála
99 Kč

Trenýrky Nike bílé

Trenýrky Nike bílé
450 a 550 Kč

Šála Slovácké peklo

Šála Slovácké peklo
350 Kč

Hrnek jeden kraj - jeden klub

Hrnek jeden kraj - jeden klub
150 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Navrátil: Makali jsme a trénovali koncovku včera, 09:45
Navrátil: Makali jsme a trénovali koncovku

Kopeme za fotbal - utkání se Starou Vsí čtvrtek, 11. 10. 2018 08:10
Kopeme za fotbal - utkání se Starou Vsí

Ve středu Kopeme za fotbal a do Síně slávy úterý, 9. 10. 2018 09:55
Ve středu Kopeme za fotbal a do Síně slávy

U19 a U17: S brněnskou Zbrojovkou bez bodu pondělí, 8. 10. 2018 12:22
U19 a U17: S brněnskou Zbrojovkou bez bodu

VIDEO: Ohlasy po zápase v Jablonci pondělí, 8. 10. 2018 12:04
VIDEO: Ohlasy po zápase v Jablonci

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace