Výhra byla blízko, ví Tomáš Zajíc

pátek, 20. 10. 2017 15:38

Slovácko si po remíze na Julisce připsalo do tabulky bod, ale podle střelce branky modro-bílých Tomáše Zajíce spíš o dva přišlo. K vítězství mělo blízko.

Slovácko odehrálo na Dukle dobrý zápas, navíc dlouho směřovalo k tříbodovému zisku. Ve 41. minutě proměnil rychlý brejk Tomáš Zajíc a otevřel skóre zápasu. Dukla poprvé v sezóně inkasovala doma. Po pauze byli modro-bílí aktivní, ale druhou branku nevstřelili. Nedlouho před koncem pak vyrovnal na konečných 1:1 domácí Jakub Podaný.

„Ztratili jsme tady dva body. Je to tím, že jsme nepřidali druhou branku, neproměňovali jsme šance,“ ví Tomáš Zajíc, který je aktuálně třetím nejlepším střelcem soutěže. Nejblíže ke skórování měl David Machalík, ale na přihrávku nedosáhl.

Co chybělo Slovácku ke druhému gólu? „Abychom vstřelili víc branek, muselo by nás chodit víc do šestnáctky. Je nás tam málo,“ myslí si Zajíc.

Dukla vyrovnala po rohovém kopu. „V závěru jsme neubránili standardní situaci. Takový gól mrzí ještě víc,“ komentoval útočník Slovácka.

Přitom modro-bílí do druhého poločasu vstoupili podle svých představ a soupeře přehráli. Jenže domácí stupňovali tempo. „Chtěli jsme pokračovat stejně aktivně, ale vydrželi jsme to asi dvacet minut. Bohužel, pak nás Dukla dostala pod tlak,“ popsal Zajíc druhý poločas.

Článek je přiřazen k hráči: Tomáš Zajíc.