WU18: Dorostenky poráží i Slavii a upevňují si vedení v tabulce

sobota, 10.10.2020 19:13
WU18: Dorostenky poráží i Slavii a upevňují si vedení v tabulce
WU18 slavia.jpg

V šestém kole ligy dorostenek vyhrálo Slovácko na půdě Slavie.

SK Slavia Praha - 1.FC Slovácko 0:4 (0:1)

Branky: Bláhová 2x, Nováková, Střížová

Sestava: Škrabalová - Jordánková, Ohlídalová, Obadalová, Ceremugová (86. Bartlová) - Bláhová (86. Chodurová), Jonášová, Tomečková - Střížová (83. Kozáčková), Nováková (65. Hanáčková), Korvasová (72. Trčková)

V dalším kole čekal na holky další těžký zápas, tentokrát proti pražské Slavii. Oba týmy měly na kontě plný počet bodů, šlo tedy o přímý souboj o 1. místo v tabulce. Do zápasu vstoupily aktivněji domácí hráčky, my jsme se prvních 10 minut na hřišti spíše hledali. První velkou šanci však měla Nováková, kterou střelu zblokovala domácí brankářka. Nováková pak zahrozila ještě jednou, po nakrátko rozehraném rohovém kopu trefila pouze boční síť. Střelu Tomečkové zlikvidovala pozorná brankářka. Domácí hráčky hrozily jenom po dlouhých nákopech ze standardních situací. Zaslouženého gólu jsme se dočkali v polovině poločasu - na rohový kop Korvasové si nejvýše vyskočila Bláhová a poslala nás do vedení - 0:1. Pak jsme hru víceméně kontrolovali až na jednu situaci, kdy jsme se dopustili drobné chyby v rozehrávce, soupeř založil rychlý brejk, naštěstí pro nás byl máván ofsajd a branka neplatila. Poločas tak skončil nejtěsnějším rozdílem.

Do druhého poločasu měly opět aktivnější nástup domácí, my jsme v rozehrávce často volili složité a riskantní varianty a soupeře jsme tím dostávali sami do tlaku. Paradoxně když se soupeř nadechoval k náporu, tak jsme udeřili podruhé, nutno říct po krásné akci , kdy od Škrabalové putoval míč přes obě krajní obránkyně, obě stoperky ke Střížové, ta využila svoji rychlost a předložila míč na malé vápno Novákové a ta se do odkryté branky nemýlila - 0:2. Od této chvíle jsme se uklidnili, holky hrály zodpovědně a trpělivě svoji hru, soupeř si ve zbytku žádnou větší šanci, kromě rohových kopů a 2 trestných kopů kolem vápna, nevytvořil. Naopak na druhé straně se po krásné průnikovce Korvasové řítila sama na bránu Hanáčková, ale brankářku neprostřelila. V 76. se holky už ale dočkaly - Střížová dostala milimetrovou přihrávku do běhu za obranu, položila si brankářku a zamířila do odkryté branky - 0:3! Gólový účet zápasu pak uzavřela výstavní trefou Bláhová, která vyhnala pavouky v soupeřově šibenici - 0:4. Do konce zápasu jsme již hru kontrolovali a získali další cenné 3 body.

Hodnocení trenéra

Nezbývá mi než holky chválit. Proti houževnatému a takticky dobře připravenému soupeři, navíc za stálého deště a na těžkém terénu odehrály holky velmi dobrý zápas. Až na vstupy do obou poločasů, kdy byl soupeř o něco živější, tak jsme hru kontrolovali, soupeře jsme prakticky nepustili do vyložené šance, některé závary však byly nebezpečné. Trpělivě jsem si své útoky připravovali a čekali na nějaké okénko v obrané soupeře. Výrazně jsme si pomohli standardní situací a dostali se do vedení, což bylo důležité. Zlomovým momentem zápasu byla branka na 2:0, kdy holky na 8 přihrávek překombinovaly celé hřiště a odskočili jsme na 2 branky, což holkám zvedlo sebevědomí a soupeře trochu srazilo. Ve zbytku zápasu jsme si zodpovědnou hrou na všech postech výsledek pohlídali a jako nadstavbu přidali další 2 krásné branky! Pro domácí asi krutý výsledek, protože předvedly dobrý výkon a zaslouží pochvalu, nicméně hraje se na šance a góly a těch jsem dali více my a z tohoto pohledu je výhra zcela zasloužená. Ještě cennější je další čisté konto. Holkám gratuluju k jejich dosavadním výkonům, nejen tomu dnešnímu! Jedeme dál!


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
čtvrtek, 08.10.2020 10:36
> všechna videa
FANSHOP
Placatka Slovácko

Placatka Slovácko
290 Kč

Půllitr vroubkovaný

Půllitr vroubkovaný
179 Kč

Šála tkaná

Šála tkaná
350 Kč

Tričko polo Nike bílé

Tričko polo Nike bílé
790 Kč

Vak na boty bílý

Vak na boty bílý
250 Kč

Polštář FCS 2019

Polštář FCS 2019
300 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Daníček: Jedeme dál, jako by se hrálo pátek, 16.10.2020 12:28
Daníček: Jedeme dál, jako by se hrálo

LFA přerušila FORTUNA:LIGU úterý, 13.10.2020 16:30
LFA přerušila FORTUNA:LIGU

U18: Derby ve Zlíně vyhrálo Slovácko úterý, 13.10.2020 11:21
U18: Derby ve Zlíně vyhrálo Slovácko

U14: Jasné vítězství ve Vítkovicích neděle, 11.10.2020 22:40
U14: Jasné vítězství ve Vítkovicích

U11 slaví přesvědčivou výhru nad Kroměříží neděle, 11.10.2020 22:17
U11 slaví přesvědčivou výhru nad Kroměříží

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace