Z historie: Cesta do finále poháru 2009

pondělí, 19. 5. 2014 09:30

V sobotu se v pražském Edenu odehrálo finále poháru mezi pražskou Spartou a Viktorií Plzeň. Při této příležitosti si pojďme zavzpomínat na cestu do finále poháru z roku 2009, kam se tehdy druholigové Slovácko probojovalo hned přes několik prvoligových soupeřů. Na své cestě se stalo prvním týmem, který zvítězil v Edenu nad mistrovskou Slavii a přemožitele Slovácko našlo až ve finálovém zápase s Teplicemi...

Cesta za pohárem odstartovala ve Vyškově, kde Slovácko bez problémů zvítězilo 4:0. Poněkud utrápenější výhra následovala na půdě Hulína, kde se prosadil Psohlavec a zajistil Slovácku postup po výsledku 1:0. Pak již druholigové Slovácko čekalo sedm utkání s ligovými soupeři.

Slovácko – Brno 0:0 (4:3p)
První utkání s ligovým soupeřem skončilo po devadesáti minutách 0:0, a tak přišly na řadu pokutové kopy, ve kterých bylo úspěšnější Slovácko, které zvítězilo 4:3

Slovácko – Kladno 1:1 (7:6p)
I druhé utkání rozhodly pokutové kopy. V běžné hrací době skončilo utkání 1:1, když za Slovácko vyrovnával v 55. minutě Chmelíček z pokutového kopu. V penaltovém rozstřelu viděli diváci na stadionu v Uherském Hradišti přestřelku, která nakonec skončila výsledkem 7:6 pro FCS.

Slovácko – Baník Ostrava 1:0
ve čtvrtfinále, které se hrálo systémem doma - venku, přijel na Slovácko ostravský Baník. Ve vyrovnaném utkání rozhodla nakonec 93. minuta o výhře Slovácka. Radim Holub byl faulován ve vápně a penaltový odborník Aleš Chmelíček zajistil Slovácku po vítězství 1:0 zajímavou výchozí pozici do odvety.

Baník Ostrava – Slovácko 1:1

V odvetě Slovácko sice prohrávalo od 25. minuty brankou Mičoly, ale ve druhém poločase se dostal k zakončení Čtvrtníček a René Bolf vlastním gólem poslal Slovácko do semifinále poháru.

Slavia Praha – Slovácko 0:1
Slovácko po postupu do semifinále zachvátila fotbalová horečka. Uprostřed týdne cestovalo do pražského Edenu 7 autobusů fanoušků, kteří v nové aréně vytvořili hráčům domácí prostředí. Odměnou jim byla senzační výhra nad mistrovskou Slavií 1:0 o kterou se postaral svou hlavičkou René Formánek.

Slovácko – Slavia Praha 2:1
Odvetné utkání poháru provázela neskutečná atmosféra. Vyprodané hlediště vidělo první branku v 65. minutě, kdy se trefil bývalý hráč Slovácka, Milan Ivana, jehož branka znamenala, že utkání mířilo do prodloužení. Chyba slávistické obrany však znamenala únik Václava Ondřejky, který srovnal na 1:1. Opravdová euforie vypukla v 90. minutě, kdy se trefil Cleber a Slovácko bylo ve finále.

Teplice – Slovácko 1:0
I když se utkání hrálo na neútulném stadionu v praze na Strahově, tak uprostřed týdne cestovalo do Prahy 30 zaplněných autobusů s fanoušky Slovácka. Další fanoušci cestovali po vlastní ose a Slovácko mělo ve finále opravdové domácí prostředí. O osudu utkání nakonec rozhodla 48. minuta. Mahmutovič vstřelil jedinou branku utkání a Slovácko tak poznalo přemožitele až ve finále. I přes prohru se hráči dočkali mohutné děkovačky a i když na hřišti bylo Slovácko poraženo, tak v hledišti se stalo vítězem.