Žáci si připsali výhru i prohru

pondělí, 16. 3. 2009 14:42
Žáci si připsali výhru i prohru
kop1.jpg
Starší žáci U15
MFK Ružomberok – 1.FC Slovácko   2 – 3   (1-3) 
Branky : Břečka, Vojtíšek, Hrobař

Sestava :
Vejmola – Skovajsík (23´Masařík), Řepka, Jankůj (36´Strašák), Břečka (23´Doležel) – Lomaka (23´Groulík), Pilka, Trávník (55´Jankůj) – Kübl (23´Hrobař), Fojtášek, Tesař (23´Sasínek)
Trenéři : Hábl, Bezděk, Botek

Starší žáci vyjeli na Slovensko ke dvěma přípravným utkáním s prvními dvěma mužstvy v žákovské tabulce středního Slovenska. V Ružomberoku pod umělým osvětlení nastoupili od začátku v sestavě navrátivší se marodi a bylo poznat, že po třítýdenní pauze byla hra velmi nesourodá, nepřesná a bez patřičného tempa a nasazení. Přesto po jedné povedené akci se Slovácko dostalo do vedení „marodem“ Břečkou. V zápětí však domácí potrestali nedůrazný odkop po rohu a vyrovnali, když už předtím několikrát dostali nepřesně hrající hosty do potíží. Teprve po vystřídání se hra začala částečně vyrovnávat a Slovácko vstřelilo do přestávky ještě dvě branky, které ovšem nevyjadřovali poměr sil na hřišti.

Po změně stran už po rozehrávce domácí potrestali školáckou hrubku a snížili na 2-3, ale od té doby byli jednoznačnými pány na hřišti hosté, kteří prakticky domácí nepustili do žádné akce. Slovácko skvěle kombinovalo a vytvářelo si převahu a i šance, které ovšem nedokázalo proměnit v branky.

„Začali jsme s marody, aby si opět „ošahali“ hřiště, ale po tak dlouhé pauze se kluci nemohli dostat do tempa a brzy jim docházeli síly. Přesto ukázali i pěkné akce, ale tempo bylo na ně zatím vysoké. Druhá půle byla z naší strany herně hodně povedená, ale zase nás zradila koncovka, takže spokojenost jen částečná  “ zhodnotil utkání jeden z trenérů Marek Hábl.
 
Martin – 1.FC Slovácko       1 – 0   (1-0)

Sestava :
Urbánek – Kübl (36´Fojtášek), Skovajsík, Jankůj, Břečka (22´Doležel) – Lomaka (22´ Pilka), Trávník, Groulík (50´Lomaka) – Hrobař (57´Kübl), Sasínek (17´Řepka), Tesař (17´Strašák,30´Masařík.
Trenéři : Hábl, Bezděk, Botek

Ve druhém utkání Slovácko nastoupilo v Martině, který je jen o bod za Ružomberokem a začátek utkání se mu vůbec nepovedl. Především někteří „marodi“ příliš podlehli dojmu, že po nemoci nemusí chtít na sobě tvrdě pracovat. Hra byla co se týče nasazení pouze slabým odvarem a domácí tak hráli díky nepřesnostem Slovácka více na útočné polovině.

Přestože se do vyložených šancí nedostávali, nebylo to jen kvalitní obranou hostů, ale i díky vlastním nepřesnostem. Přesto jejich bojovnost byla na vyšší úrovni a proto měli míč častěji a po jedné hrubce hostů se dostali do vedení. Ani brzké střídání nedostalo hosty do patřičného tempa. Teprve důrazný pohovor o přestávce Slovácko probudil a po změně stran se hrálo prakticky podle jeho not. Některé akce přímo volaly po minimálně vyrovnání, ale zbrklost a menší klid v koncovce nedovolil hostům alespoň vyrovnat. V závěru mělo Slovácko místy až drtivou převahu, ale bojující domácí vítězství uhájili.

„ Začali jsme velmi ležérně a kluci nevyužili přílišný respekt soupeře k nám k potvrzení včerejšího výsledku. Domácí poté trestali naši špatnou hru a dokázali po naší hrubce vstřelit branku, která nás moc nenakopla. Asi jsme si mysleli, že to zvládneme v následujících minutách. Opět se ukázalo, že utkání se musí hrát zodpovědně od začátku. Ve druhé půli jsme sice hráli o poznání lépe, ale zradila nás zbrklost a přílišná snaha v koncovce. Je to ponaučení do blížících se mistráků “ okomentoval nespokojený trenér Marek Hábl.
 

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
čtvrtek, 19. 4. 2018 12:48
> všechna videa
FANSHOP
Dres replika modrý

Dres replika modrý
790 Kč

Minidres

Minidres
180 Kč

Dres originál Nike bílý

Dres originál Nike bílý
990 Kč

Otvírák

Otvírák
40 Kč

Bunda Nike světle modrá

Bunda Nike světle modrá
1390 Kč

Tričko jeden kraj - jeden klub modré

Tričko jeden kraj - jeden klub modré
250 a 350 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Slovácko čeká utkání s pražskou Duklou včera, 10:56
Slovácko čeká utkání s pražskou Duklou

Host sobotního utkání - Pavel Nožička včera, 07:54
Host sobotního utkání - Pavel Nožička

U16: Ve Znojmě výhra 4:0 čtvrtek, 19. 4. 2018 21:04
U16: Ve Znojmě výhra 4:0

Havlík: Výhru musíme potvrdit v dalším zápase čtvrtek, 19. 4. 2018 10:55
Havlík: Výhru musíme potvrdit v dalším zápase

Domácí ligové dvojzápasy Slovácka středa, 18. 4. 2018 09:57
Domácí ligové dvojzápasy Slovácka

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace