Žáci si připsali výhru i prohru

pondělí, 16. 3. 2009 14:42
Žáci si připsali výhru i prohru
kop1.jpg
Starší žáci U15
MFK Ružomberok – 1.FC Slovácko   2 – 3   (1-3) 
Branky : Břečka, Vojtíšek, Hrobař

Sestava :
Vejmola – Skovajsík (23´Masařík), Řepka, Jankůj (36´Strašák), Břečka (23´Doležel) – Lomaka (23´Groulík), Pilka, Trávník (55´Jankůj) – Kübl (23´Hrobař), Fojtášek, Tesař (23´Sasínek)
Trenéři : Hábl, Bezděk, Botek

Starší žáci vyjeli na Slovensko ke dvěma přípravným utkáním s prvními dvěma mužstvy v žákovské tabulce středního Slovenska. V Ružomberoku pod umělým osvětlení nastoupili od začátku v sestavě navrátivší se marodi a bylo poznat, že po třítýdenní pauze byla hra velmi nesourodá, nepřesná a bez patřičného tempa a nasazení. Přesto po jedné povedené akci se Slovácko dostalo do vedení „marodem“ Břečkou. V zápětí však domácí potrestali nedůrazný odkop po rohu a vyrovnali, když už předtím několikrát dostali nepřesně hrající hosty do potíží. Teprve po vystřídání se hra začala částečně vyrovnávat a Slovácko vstřelilo do přestávky ještě dvě branky, které ovšem nevyjadřovali poměr sil na hřišti.

Po změně stran už po rozehrávce domácí potrestali školáckou hrubku a snížili na 2-3, ale od té doby byli jednoznačnými pány na hřišti hosté, kteří prakticky domácí nepustili do žádné akce. Slovácko skvěle kombinovalo a vytvářelo si převahu a i šance, které ovšem nedokázalo proměnit v branky.

„Začali jsme s marody, aby si opět „ošahali“ hřiště, ale po tak dlouhé pauze se kluci nemohli dostat do tempa a brzy jim docházeli síly. Přesto ukázali i pěkné akce, ale tempo bylo na ně zatím vysoké. Druhá půle byla z naší strany herně hodně povedená, ale zase nás zradila koncovka, takže spokojenost jen částečná  “ zhodnotil utkání jeden z trenérů Marek Hábl.
 
Martin – 1.FC Slovácko       1 – 0   (1-0)

Sestava :
Urbánek – Kübl (36´Fojtášek), Skovajsík, Jankůj, Břečka (22´Doležel) – Lomaka (22´ Pilka), Trávník, Groulík (50´Lomaka) – Hrobař (57´Kübl), Sasínek (17´Řepka), Tesař (17´Strašák,30´Masařík.
Trenéři : Hábl, Bezděk, Botek

Ve druhém utkání Slovácko nastoupilo v Martině, který je jen o bod za Ružomberokem a začátek utkání se mu vůbec nepovedl. Především někteří „marodi“ příliš podlehli dojmu, že po nemoci nemusí chtít na sobě tvrdě pracovat. Hra byla co se týče nasazení pouze slabým odvarem a domácí tak hráli díky nepřesnostem Slovácka více na útočné polovině.

Přestože se do vyložených šancí nedostávali, nebylo to jen kvalitní obranou hostů, ale i díky vlastním nepřesnostem. Přesto jejich bojovnost byla na vyšší úrovni a proto měli míč častěji a po jedné hrubce hostů se dostali do vedení. Ani brzké střídání nedostalo hosty do patřičného tempa. Teprve důrazný pohovor o přestávce Slovácko probudil a po změně stran se hrálo prakticky podle jeho not. Některé akce přímo volaly po minimálně vyrovnání, ale zbrklost a menší klid v koncovce nedovolil hostům alespoň vyrovnat. V závěru mělo Slovácko místy až drtivou převahu, ale bojující domácí vítězství uhájili.

„ Začali jsme velmi ležérně a kluci nevyužili přílišný respekt soupeře k nám k potvrzení včerejšího výsledku. Domácí poté trestali naši špatnou hru a dokázali po naší hrubce vstřelit branku, která nás moc nenakopla. Asi jsme si mysleli, že to zvládneme v následujících minutách. Opět se ukázalo, že utkání se musí hrát zodpovědně od začátku. Ve druhé půli jsme sice hráli o poznání lépe, ale zradila nás zbrklost a přílišná snaha v koncovce. Je to ponaučení do blížících se mistráků “ okomentoval nespokojený trenér Marek Hábl.
 

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
před 51 minutami
> všechna videa
FANSHOP
Tričko polo Nike modré

Tričko polo Nike modré
990 Kč

Šála Slovácké peklo

Šála Slovácké peklo
350 Kč

Zimní čepice se znakem

Zimní čepice se znakem
350 Kč

Minidres

Minidres
180 Kč

Slovácké baňky

Slovácké baňky
75 Kč

Zimní čepice tmavě modrá

Zimní čepice tmavě modrá
350 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Daníček: Byli jsme dobře připravení včera, 20:00
Daníček: Byli jsme dobře připravení

Utkání s Baníkem ve fotografiích úterý, 15. 8. 2017 18:55
Utkání s Baníkem ve fotografiích

Juniorka vyhrála v Olomouci pondělí, 14. 8. 2017 20:31
Juniorka vyhrála v Olomouci

U18 a U16: Ve Znojmě úspěšní napůl pondělí, 14. 8. 2017 07:23
U18 a U16: Ve Znojmě úspěšní napůl

U19 a U17: Se Zlínem jedna výhra a jedna prohra pondělí, 14. 8. 2017 07:20
U19 a U17: Se Zlínem jedna výhra a jedna prohra

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace