Žáci Slovácka se utkali s Györem

pondělí, 9. 2. 2009 15:01
Žáci Slovácka se utkali s Györem
chmelicek_skluz.jpg
Starší žáci U14
Raba Eto Gyor : 1.FC Slovácko 4:1 (2:0)
branka: Michna
 
Sestava: Galář - Peš, Mikulec (32. Hradil), Hořejší (32Mlýnek L.), Holík - Slaný (40 Spazier), Urbanovský (60. Slaný), Michna (60.Ťok), Ťok (25. Rusňák), Hanák (55.Hořejší) , Lekeš.
 
K dalšímu přípravnému utkání zajížděli starší žáci Slovácka na půdu maďarského Gyoru, jehož fotbalová akademie patří k nejlepším v Maďarsku. Již od prvních minut utkání bylo zřejmé, že se bude hrát utkání ve vysokém tempu. Hráči Slovácka se do soupeře pustili bez jakéhokoliv respektu, avšak narazili na vynikající mužstvo. Přes úvodní náznaky šancí Lekeše či Ťoka to byli domácí, kteří šli do vedení, po hrubé chybě stoperů Slovácka. Po celý zbytek poločasu měli domácí mírnou převahu a podařilo se jim vstřelit ještě branku a poločas tedy skončil 2:0 pro hráče Gyoru. Ve druhém poločase mělo Slovácko více ze hry a převádělo krásné kombinace, bohužel však chybovalo ve finální fázi. Domácím se naopak podařilo skórovat ze dvou rychlých brejků. Hosté přesto nesložili zbraně a alespoň korigovali výsledek Michnou na konečných 4:1.
 
Trenéři: Jakub Szkibik, Fotis Maniatis
 
Jakub Szkibik:" K dnešnímu utkání jsme zajížděli ke špičkovému mužstvu Gyoru, které má velmi dobře propracovanou práci s mládeží a prakticky již od starších žáků za ně nastupují hráči z celého Maďarska. Jsem přesvědčen, že takhle těžký, fyzicky neskutečně náročný zápas, nebudou kluci hrát po celou jarní soutěž a jen nás může mrzet, že takových zápasů za rok neodehrají více. Ikdyž to podle výsledku nevypadá, tak kluci podali nejlepší výkon, co je trénujeme, bohužel však soupeř krutě trestal každou naši chybu. Za předvedený výkon a přístup si zaslouží moji pochvalu. Hráči si sáhli na dno svých sil a snad pochopili, kde jsou trendy dnešního moderního fotbalu."
 
Starší žáci U15
FC Györ – 1.FC Slovácko    3 – 3   (2-2)
Branky : Strašák, Tesař, Trávník
Sestava :
Urbánek (46´Vejmola) – Skovajsík, Řepka , Břečka, Doležel (13´Masařík) – Pilka , Trávník (56´Lomaka),  Netopilík (56´Groulík) – Strašák (46´Jankůj), Fojtášek , Tesař .
Trenéři : Hábl, Bezděk, Botek

K dalšímu přípravnému utkání zajížděli hráči Slovácka do Györu, kde vybudovali nádherný areál, do kterého lákají nejlepší mládežníky z celého Maďarska a dokonce i z příhraničí Slovenska.

Hned v první minutě utkání hosté po velmi pěkné akci nevyužili hlavou velkou šanci. Pak už se dostávali více do hry rychlí a velmi tvrdě hrající domácí. A protože se Slovácko nevyvarovalo chyb, domácí se ve čtvrté a dvanácté minutě, dostali do vedení 2-0. ‚

Hostům se podařilo hned po druhé brance snížit po akci Fojtáška se Strašákem na 2-1. Od té chvíle se hrál oboustranně rychlý fotbal. Hosté se přizpůsobili agresivitě domácích, ti ale byli často více záludnější. Ve vyrovnaném průběhu měli přece jen hosté dvě vyložené šance, které ale neproměnili díky otálení v koncovce. Přesto z přímého kopu dokázali vyrovnat Tesařem, který potrestal faul na pronikajícího Břečku.

Jelikož se hrálo netradičně o 10 minut déle v každém poločase, překvapilo, že hosté byli v závěru více s míčem a převaze.

I druhá půle nabídla stejný průběh, obě mužstva hrála rychlý fotbal. Domácí opět potrestali chybu Slovácka a dostali se do vedení 3-2. Slovácko se nechtělo s tímto stavem srovnat a nadále se tlačilo do útoku a po zásluze vyrovnalo Trávníkem. Kupodivu v závěru utkání měli více ze hry hráči Slovácka, kteří už v průběhu druhé půlky nevyužili nadějné příležitosti ke skórování, když jim chyběly často centimetry. Ovšem vítěznou branku se hostům již vstřelit nepodařilo.

„Utkání se hrálo ve velkém tempu a rychlosti, na což nejsou naši kluci zvyklí. Proto jsme rádi za takové zápasy, přestože jsme měli za sebou dlouhou cestu. Věříme, že v takovém trendu budou kluci pokračovat i v dalších utkáních, protože jenom tak se budeme zlepšovat. Musíme, ale zapracovat na úvodech utkání, kdy dostáváme laciné branky po našich hrubkách “ zhodnotil utkání jeden z trenérů Marek Hábl.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 05:44
> všechna videa
FANSHOP
Tričko polo Nike černo-modré

Tričko polo Nike černo-modré
790 Kč

Dupačky dětské

Dupačky dětské
420 Kč

Bermudy tmavě modré

Bermudy tmavě modré
450 Kč

Přívěšek - fotbalista

Přívěšek - fotbalista
79 Kč

Tričko polo Nike modré

Tričko polo Nike modré
790 Kč

Otvírák

Otvírák
40 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Oslavy a ohlasy po Karviné včera, 15:21
VIDEO: Oslavy a ohlasy po Karviné

Daníček: Všichni musí vědět, co mají hrát sobota, 16. 2. 2019 22:48
Daníček: Všichni musí vědět, co mají hrát

VIDEO: Tiskovka po zápase s Karvinou sobota, 16. 2. 2019 18:33
VIDEO: Tiskovka po zápase s Karvinou

Slovácko s přehledem porazilo Karvinou sobota, 16. 2. 2019 17:23
Slovácko s přehledem porazilo Karvinou

Statistiky a zajímavosti zápasů s Karvinou sobota, 16. 2. 2019 11:53
Statistiky a zajímavosti zápasů s Karvinou

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace