Přípravný zápas ml. žáků U 13
1.FC Slovácko – FK Senica 2:0 (1:0)
Branky: 20. min. Machalík z penalty, 47. Ohnutek

Sestava: Semanko (45.Janečka) – Ohnutek (48.Minář), Silnica, Síleš, Janeček (36.Kovács) – Suchý, Sadílek, Machalík (50. Straňák), Skřivan (50.Janeček) – Minář (36.Vinkler), Straňák (36.Kryl). Trenéři: Michal Beran, Radovan Lukáš

V dalším přípravném utkání nastoupili mladší ligoví žáci proti o rok staršímu soupeři ze Senice. Domácí se dlouho nemohli vypořádat v důraznou a tvrdou hrou soupeře a tak se hrálo většinou na polovině Slovácka, ale soupeř ze Slovenska se do šance nedostal, velmi dobře hráli středoví obránci Síleš a Silnica, kteří dokázali vyspělejším protivníkům vzdorovat. Ve 20. min. se domácím podařil rychlý protiútok a unikající Minář našel v pokutovém území nabíhajícího Skřivana, toho ale obrana Senice faulovala a z nařízené penalty poslal domácí do vedení Machalík. S přibývajícími minutami se domácí častěji dostávali před branku soupeře, ale do slibné střelecké šance se nedostali.

Po přestávce dostali příležitost i náhradníci a soupeři opět patřil úvod půle, ale brankář Semanko nemusel řešit žádnou spletitou situaci. Skore se měnilo až ve 48. min., kdy pěknou samostatnou akci zakončil přesnou střelou Ohnutek – 2:0.  V závěru utkání se hosté přece jen dostali k vážnějšímu ohrožení branky, ale střídající golman Janečka nejprve nebezpečnou střelu vytěsnil na břevno a vzápětí včasným vyběhnutím zlikvidoval vyloženou šanci hostujícího útočníka.

neděle, 13. 8. 2017 17:35