Zápas s Brnem je pro mě prestižnější

středa, 19. 3. 2014 13:52
Zápas s Brnem je pro mě prestižnější
dosek130512.jpg

Bitva o Moravu, i tak by se dalo nazvat sobotní utkání na stadionu v Uherském Hradišti. Na Slovácko přijede Zbrojovka Brno a Slovácko jde do zápasu s cílem zvítězit před domácím publikem i počtvrté v řadě.

Brněnský odchovanec Libor Došek by v tomto prestižním zápase chtěl navázat na výkon v Plzni, kde si Slovácko vytvořilo řadu šancí.

„V Plzni to byl nakonec velmi dobrý zápas, i když v něm nepadl žádný gól, tak bylo k vidění spoustu šancí a hrál se fotbal nahoru dolů. Nevstoupili jsme do zápasu úplně nejlépe, kdy měli hráči Plzeň hned šance a penaltu, kterou naštěstí neproměnili, a od šesté minuty se hrálo vyrovnané utkání, ve kterém jsme předvedli dobrý výkon. Je jen škoda, že jsme některou ze šancí neproměnili,“ vrací se k nedělnímu utkání v Plzni útočník Libor Došek, který si však je vědom, že v sobotu to bude úplně jiné utkání.

„Musíme teď zapomenout na Plzeň a soustředit se na zápas s Brnem, který si myslím bude určitě jiný než v Plzni. Je to derby, takže čekám boj na hřišti a věřím, že nakonec vyhrajeme,“ pokračuje Došek.

„Pamatuji si, když jsme s Brnem minulý rok na začátku sezony prohráli, takže máme jim co vracet. Vím, že tady byla s tímto soupeřem dlouhodobě špatná bilance, ale poslední dva zápasy v Brně jsme vyhráli a teď je na čase přenést to i do domácího prostředí. Určitě přijedou zalezlí, tak na ně musíme vlítnout a okořeníme to nejlépe nějakým rychlým gólem, protože bez branek se vyhrávat nedá,“ je si vědom Došek, pro kterého je to zároveň rodinný souboj.

„Je to pro nás důležité utkání. Když vyhrajeme, tak se zase posuneme zase o něco výš. Podle toho každý z nás musí k utkání přistoupit. V Brně pracuje brácha i máma, takže je to pro mě prestižnější, než jiné ligové zápasy a musíme Brno porazit, abych nad nimi měl navrch,“ vysvětlil útočník Slovácka, který očekává bouřlivou kulisu a vyzývá fanoušky k trpělivosti.

„Přeji si, aby došlo co nejvíce diváků, aby vyšlo počasí a aby nás podporovali, i když si párkrát nahrajeme pomocnou přihrávku dozadu. Jak jsem říkal, očekávám, že Brno přijede zalezlé, a tak musíme držet míč a snažit se otevřít prostor a připravit si tu finální fázi. Někdy to vypadá, že skoro až zdržujeme hru, ale v širším kontextu je to pro nás důležité. Je to styl, kterým hrajeme a který neustále zdokonalujeme a já věřím, že nám bude přinášet body. Na sobotu se těšíme, bude určitě fantastická kulisa, jako vždy, která tentokrát určitě bude ještě o stupínek elektrizující. Takové derby se přeci nehraje každý týden,“ dodává Libor Došek.

Utkání 21. kola Gambrinus ligy mezi Slováckem a Zbrojovkou Brno se odehraje v sobotu 22. března od 17:00 hod. vstupenky si již nyní můžete zajistit v předprodeji ve FanShopu na Mariánském náměstí v Uherském Hradišti.


Článek je přiřazen k hráči: Libor Došek.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
před 2 hodinami
> všechna videa
FANSHOP
Tričko jeden kraj - jeden klub modré

Tričko jeden kraj - jeden klub modré
250 a 350 Kč

Trenýrky Nike bílé

Trenýrky Nike bílé
450 a 550 Kč

Podsedák

Podsedák
330 Kč

Teplaková souprava

Teplaková souprava
1190 a 1490 Kč

Mikina FC Slovácko

Mikina FC Slovácko
790 a 990 Kč

Trenýrky Nike světle modré

Trenýrky Nike světle modré
890 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Daníček: Byli jsme dobře připravení včera, 20:00
Daníček: Byli jsme dobře připravení

Utkání s Baníkem ve fotografiích úterý, 15. 8. 2017 18:55
Utkání s Baníkem ve fotografiích

Juniorka vyhrála v Olomouci pondělí, 14. 8. 2017 20:31
Juniorka vyhrála v Olomouci

U18 a U16: Ve Znojmě úspěšní napůl pondělí, 14. 8. 2017 07:23
U18 a U16: Ve Znojmě úspěšní napůl

U19 a U17: Se Zlínem jedna výhra a jedna prohra pondělí, 14. 8. 2017 07:20
U19 a U17: Se Zlínem jedna výhra a jedna prohra

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace