Ženy 1.FC Slovácko v anketě úspěšné

úterý, 12. 1. 2016 16:01
Ženy 1.FC Slovácko v anketě úspěšné
Grassroots 2015.jpg

Při nedělním vyhlašování ankety Grassroots, kterou FAČR oceňuje nejlepší hráče a trenéry mládežnického, ženského a neprofesionálního fotbalu a futsalu, bylo o 1.FC Slovácko slyšet.  Postaral se o to nejenom odchovanec našeho klubu Michal Sadílek, hájící v této sezoně klubové barvy nizozemského PSV Eindhoven, ale také zástupci a zástupkyně ženského fotbalu na Slovácku. Dva oceněné trenéry a následně trojici děvčat, které ovládly kategorii Talent dívčího fotbalu, představujeme v následujícím článku.
 

  Již čtvrtého ocenění v řadě se dočkal trenér žen Slovácka Petr Vlachovský. Tentokrát obsadil v anketě Trenér ženského fotbalu za rok 2015 stříbrnou pozici. Ve Slovácku začínal v roce 2008, kdy ho oslovila tehdejší šéftrenérka Jitka Klimková. „Rozhodnutí jít do Slovácka bylo pro mou trenérskou dráhu klíčové, proto zpětně děkuji Jitce za svěřenou důvěru,“ říká rodák z Moravan u Kyjova. „Nyní trénuji ve Slovácku pátým rokem ženy a opět se potkávám v týmu žen s hráčkami, s kterými jsem v roce 2008 v mladších žákyních začínal,“ vzpomíná na své začátky ve Slovácku. Petr je momentálně nejdéle sloužícím trenérem v první lize žen, jak již bylo zmíněno, první tým vede pátým rokem. „Před několika lety jsme si s kolegy stanovily určité cíle, jsem rád, že se nám je daří postupně naplňovat. Máme velmi dobré trenéry mládeže, kteří pro hráčky udělají první poslední. Pokud mám být na sebe v něčem pyšný, tak jsou to právě příchody těchto trenérů do Slovácka,“ vyzdvihuje své kolegy trenér Slovácka, který je současně i trenérem reprezentační devatenáctky dívek. „Postoupili jsme do druhé fáze kvalifikace, kde náš čekají, jako každý rok, těžcí soupeři. Z čtyřčlenné skupiny postupuje jen vítěz a bylo by to splnění snu být trenérem České republiky na Mistrovství Evropy, které se letos koná na Slovensku.“ A co cíle Slovácka? „Ty jsou nastaveny dlouhodobě a budu se opakovat. Tím největším naším cílem je vychovávat hráčky pro zahraničí, také pro reprezentaci, tam však o výběru nerozhodujeme. Z týmových cílů bych zmínil pokračování vzestupné tendence týmu žen a věřím, že to bude pokračovat i v roce 2016,“ uzavírá Petr Vlachovský.  

   Ocenění Trenér dívčího fotbalu získal za rok 2015 Miloš Hlaváček. Ten byl jako hlavní trenér u zisku mistrovského titulu v kategorii juniorek pro tým 1. FC Slovácko. Nejprve působil ve Slovácku jako hráč, kde prošel mládežnickými celky, zahrál si i za B-tým Slovácka třetí nejvyšší soutěž. Postupně se v něm začaly objevovat také trenérské vlohy: „Téměř celou svou hráčskou kariéru jsem prožil ve Slovácku, znal jsem zde hodně trenérů, takže bylo pro mě lákavé se jako trenér realizovat právě zde. Ve Slovácku jsem prošel všemi kategoriemi, od mladší přípravky až po dorost U19, nyní působím u starších žáků“, připomíná svou trenérskou dráhu. Do ženského fotbalu se dostal v roce 2011. „Nejprve jsem s trénováním pouze vypomáhal, později, když se uvolnilo trenérské místo, jsem převzal tým jako hlavní trenér. U týmu juniorek jsem nyní čtvrtou sezónu,“ doplňuje rodák z Polešovic. „Ocenění je určeno pro celý trenérský tým na Slovácku a hlavně pro celý tým juniorek, který v loňském roce dokázal, že je nejlepší v republice. Tímto bych chtěl všem holkám poděkovat za to, jak skvělým způsobem reprezentují klub 1. FC Slovácko,“ doplňuje 28letý trenér. A jak se odvděčí výše zmiňovaným hráčkám? „Holky si nepotrpí na nějaké zákusky ani chlebíčky, navíc jsou po Vánocích sladkým přesycené, takže to vypadá spíše, že jim jako poděkování nachystám nějaký špičkový trénink. Z toho budou mít určitě větší radost J“

KAMILA DUBCOVÁ

17.1.1999, střední záložnice
1. místo v kategorii Talent roku 2015 v ženském fotbalu
Hráčka 1.FC Slovácko ženy a ČR WU17

Kamila začínala s fotbalem v šesti letech, když si před dům chodívala kopat se starším bratrem a sestrou Míšou. Závodně začala hrát v Poličné, jejího talentu si všimla tehdejší trenérka Jitka Klimková a od starší přípravky oblékala i dres Slovácka. „Nevybavuji si svůj první zápas v modrobílém dresu, vzpomínám si na trenérku Irenu Dudovou, která v té době trénovala přípravku. Do kategorie starších žákyň jsem na Slovácko dojížděla pouze na utkání či turnaje. V patnácti letech jsem do klubu přestoupila definitivně,“ říká střední záložnice týmu žen. Kamila zažila ihned v první sezóně velkého úspěchu: „Loňský titul mistryň republiky v kategorii juniorek byl pro mě zatím největším zážitkem ve Slovácku, budu na něho hodně dlouho vzpomínat.“ Jelikož patří mladá středopolařka i k oporám reprezentace do 17ti let, tak si vysloužila nominaci v anketě Talent roku 2015: „Jsem strašně ráda už jenom za samotnou nominace na talent roku, znamená to pro mě odměnu za všechno  co pro fotbal dělám a dává mi to motivaci  se neustále zlepšovat a jsem taky moc ráda, že mezi dalšími nominovanými jsou moje spoluhráčky ze Slovácka a chtěla bych i tímto poděkovat trenérům, kteří pro nás dělají strašně moc, abychom se zlepšovali,“ doplňuje rodačka z Poličné. „Do roku 2016 bych si přála, aby mi zdraví sloužilo jako doposud. Chci se pořád zlepšovat, pracovat na sobě a pomoci Slovácku konečně zabojovat o Ligu mistryň. Úspěchem by byla účast ve finále domácího poháru, velkou výzvou je také začít porážet pražské S. Časem bych se určitě chtěla podívat i do zahraničí,“ odhaluje své cíle Kamila Dubcová.

OČIMA TRENÉRA VLACHOVSKÉHO: Kamila si díky dobrým výkonům v kategorii juniorek vynutila přesun do prvního mužstva žen, kde patří do základní sestavy. K jejím přednostem rozhodně patří vedení míče s dobrým krytím, pro protihráčky je téměř nemožné Kamile míč ukořistit. Kromě fotbalových dovedností přispívá k profilu ideální hráčky Slovácka i vzorným prospěchem ve škole.

ELIŠKA JANÍKOVÁ

11.7.1998, záložnice
2. místo v kategorii Talent roku 2015 v ženském fotbalu
Hráčka 1.FC Slovácko ženy a ČR WU19

Pro Elišku bylo Slovácko prvním dívčím týmem. „S fotbalem jsem sice začínala v Jalubí s chlapci, ale po roce jsem přešla do Slovácka, kde se zakládala přípravka dívek. Měla nás na starosti Veronika Hoférková,“ vzpomíná na své začátky rodačka z Jalubí. Eliška se dostala do nominace tří nejlepších hráček už v minulém roce, v anketě obsadila třetí místo. Nyní má za sebou skvělou sezónu, jako kapitánka dovedla tým juniorek k vítězství v lize dorostenek a od léta pravidelně nastupuje v týmu žen. „Minulou sezónu jsem poznala nejsilnější fotbalový zážitek v mé kariéře, když jsme s holkami vyhráli ligu dorostenek.“ A co druhá nominace to ankety Talent roku? „Jsem hrozně ráda, že jsem se druhým rokem dostala do závěrečné nominace mezi tři nejlepší. Je to pro mě zase další povzbuzení a motivace do další práce. Naše ocenění jen podtrhlo skvělý rok, který jsme na Slovácku společně zažili,“ dodává 17letá naděje Slovácka. Eliška se nehodlá uspokojit s dosavadním průběhem kariéry: „Ráda bych hrála stabilně ligu, jako tým začali sbírat body s pražskými S a s reprezentací do 19-ti let se dostat na závěrečný turnaj na Slovensko. Bylo by hezké si se Slováckem zahrát Ligu mistryň a ráda bych si jednou zkusila fotbal v zahraničí,“ dodává.

OČIMA TRENÉRA VLACHOVSKÉHO: Když jsem do Slovácka v roce 2008 přicházel, vzpomínám si právě na Elišku, která mě svými fotbalovými dovednosti ihned zaujala. Jsem proto rád, že ze své cesty- stát se velmi dobrou fotbalistkou neustupuje a přál bych jí, aby si časem zkusila zahraniční angažmá. Na to jistě fotbalově má, jelikož její technika ve spojení s charakterovými vlastnostmi jsou na velmi dobré úrovni.      

MICHAELA DUBCOVÁ

17.1.1999, útočnice
3. místo v kategorii Talent roku 2015 v ženském fotbalu
Hráčka 1.FC Slovácko ženy a ČR WU17

Míša se stala v loňské sezóně nejlepší střelkyní dorostenecké ligy, když soupeřkám nasázela 28 gólů. Její první fotbalové krůčky se pojí s rokem 2005: „S fotbalem jsem začínala v šesti letech. Pamatuju si, že si s námi kopával brácha, takže nás asi k tomu přivedl on. Ale samozřejmě nás na první trénink dovedl taťka a dá se říct, že se nám od té doby až doteďka snaží pomáhat, abychom se zlepšovali,“ vzpomíná Michaela. Do Slovácka přišla společně s Kamilou v roce 2009: „Jezdívali jsme tu jenom na zápasy a turnaje, protože jsme hrávali s kluky u nás. Na první zápas si pamatuji, ale nevím, kde to bylo. A první trenérku jsem tady na Slovácku měla v té době zraněnou hráčku A týmu Irenu Dudovou,“ pokračuje vysoká útočnice. Stejně jako sestra, i Míša se výrazně podílela na zisku mistrovského titulu v kategorii dorostenek: „Ano, je to jednoznačně můj nejsilnější fotbalový zážitek,“ dodává. „Ocenění v anketě znamená pro mě hodně a moc si toho vážím.  Je to taky další motivace se neustále zlepšovat. A ještě je to o to příjemnější, že jsme všechny 3 oceněné ze Slovácka, což podle mě dokazuje, že na Slovácku dělají pro náš rozvoj maximum. Do roku 2016 bych si přála, abychom s ženami Slovácka zabojovali o Ligu Mistryň, a s juniorkou jsme obhájili titul. Taky je můj velký sen konečně postoupit z druhé fáze kvalifikace a se Slováckem vyhrát 1. ligu žen. A hlavně bych chtěla být zdravá a bez zranění,“ uzavírá 16letá hráčka Slovácka.

OČIMA TRENÉRA VLACHOVSKÉHO: Míša je od malička hodně gólová, neustále si vytváří střelecké příležitosti a ve většině případů je dokáže proměnit. Má velmi dobrý fyzický fond, který ji ve hře hodně pomáhá. Pro Míšu a její sestru je fotbal náboženstvím. Kromě sester Dubcových neznám hráče či hráčku Slovácka, kteří by vstávali v 5:30 ráno, aby si daly před školou každý den hodinový fotbalový trénink.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 21:34
> všechna videa
FANSHOP
Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

Mikina Nike tmavě modrá

Mikina Nike tmavě modrá
990 a 1290 Kč

Sklenice na víno

Sklenice na víno
139 Kč

Dres replika NIKE bílý

Dres replika NIKE bílý
490 a 590 Kč

Minidres

Minidres
180 Kč

Dres originál Puma Electric Blue 2019/2020

Dres originál Puma Electric Blue 2019/2020
1990 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Slovácko remizovalo s Teplicemi 1:1 včera, 18:52
Slovácko remizovalo s Teplicemi 1:1

Statistiky a zajímavosti zápasů s Teplicemi včera, 11:00
Statistiky a zajímavosti zápasů s Teplicemi

Navrátil: Na tribuně jsem byl víc nervózní čtvrtek, 19. 9. 2019 08:08
Navrátil: Na tribuně jsem byl víc nervózní

Otevřený trénink přilákal desítky dětí středa, 18. 9. 2019 10:36
Otevřený trénink přilákal desítky dětí

Dorost zvítězil na Spartě pondělí, 16. 9. 2019 15:44
Dorost zvítězil na Spartě

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace