Ženy i juniorky podlehly nedostižné Spartě

úterý, 12. 5. 2009 18:14
zeny_dusno_sala.JPG
14.kolo I. liga žen

Na hřiště leadera ženské kopané v ČR přijelo Slovácko s cílem zodpovědně bránit, nedat Sparťankám prostor pro rychlou kombinační hru a pokusit se „strašit“ Spartu rychlými brejky. První část taktiky se dařila plnit po většinu prvního poločasu, do útoku se však děvčata ze Slovácka dostávala sporadicky a brankářce Odlasové žádnou horkou chvilku nepřipravila. To Bednaříková měla přece jen více práce, i když kritické chvíle zažila jen dvě – v 16. po střele Veselé jí pomohlo břevno, nebezpečnou střelu Mouchové ve 24. stačila vytáhnout na roh. Jinak slovácká děvčata na čele s brankářkou snahu Sparty ovládala. To ale platilo jen do 37. V té chvíli si přítomní diváci připomněli zápas ligy mistrů Arsenal – Manchester. Veselá poslala zleva míč po zemi do velkého vápna Slovácka, Marcoňová nešťastně uklouzla a pro zkušenou Doškovou nebyl problém překonat Bednaříkovou. Slovácko tato branka psychicky poněkud srazila a tak inkasovalo o 5 minut později podruhé, když nepokrytá Bertholdová z hranice trestného území prostřelila vše, co jí stálo v cestě.
Do druhého poločasu vstoupila děvčata ze Slovácka aktivněji, hra se více vyrovnala a i Slovácko se dostalo ke střelbě na branku Odlasové, pohříchu však bez efektu. V 74. při jednom z útoků Sparty Cvernová nešťastně usměrnila míč do vlastní branky a zvýšila tak vedení Sparty na 3:0. V 80. si střídající Bartovičová všimla postoje brankářky Odlasové na hranici trestného území a dalekonosnou střelou zaznamenala čestný úspěch hostí.

AC Sparta Praha – 1. FC Slovácko 3:1 (2:0)
Rozhodčí: Damková – Ratajová, Žáková, delegát ČMFS Pouček
Branky: 37. Došková, 42. Bertholdová, 74. vlastní (Cvernová)  –  80. Bartovičová
ŽK:  0 - 0
Diváci: 100
Sparta: Odlasová – Mocová, Vyštejnová, Heroldová, Mouchová (46. Kladrubská) – Martínková I., Ondrušová (59. Kožárová), Bertholdová, Veselá – Došková, Pivoňková
trenér: Dušan Žovinec

Slovácko: Bednaříková – Polášková, Marcoňová, Vlasatíková, Sedláčková, - Cvernová, Cahynová, Danielová, Dudová (46.Bačová) – Skupinová, Zderčíková (60. Bartovičová)                                             trenérka: Jitka Klimková

14.kolo I. ligy dorostenek

Nešťastný zápas odehrály dorostenky Slovácka. Odešly poraženy ze zápasu, ve kterém rozhodně nebyly horší, vypracovaly si více šancí než domácí hráčky, bohužel scházelo více klidu a někdy i štěstí v koncovce. Jediný gól zaznamenala v 69. Kovářová.

AC Sparta Praha – 1. FC Slovácko 3:1 (1:0)
Rozhodčí: Ratajová- Žáková, Navrátilová
Branky: 17. Šmidrkalová, 68. Bartoňová (pen.), 72. Zemjánková – 69. Kovářová
Sestava Slovácka: Lapešová – Červinková (60.Helekalová), Blažková, Lucká (70. Palová), Soukeníková - Barcuchová(60. Jankůjová), Lečbychová, Bartovičová(65. Tomáštíková), Jačisková - Kovářová, Ondračková.
trenér: Ján Jačisko