Ženy jasně přehrály Liberec

neděle, 11.10.2020 14:33

7.  kolo I. ligy kopané žen - ženy Slovácka si poradily s Libercem.

FC Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 1:5 (0:4)

Branky: 10´ Friedrichs Susanna, 25´ Dubcová Michaela, 40´ Dvořáková Eliška, 44´ Friedrichs Susanna, 50´ Dvořáková Eliška

Sestava: Fojtíková – Valášková, Sedláčková, Jelínková, Blethen Mikell – Janíková, Dvořáková (60. Molková), Krejčířová, Dubcová (73. Pěčková), Friedrichs – Waltrová (73. Furiková)

V 7. kole základní části nejvyšší soutěže žen zajížděly ženy Slovácka do Liberce. Na rozmáčeném, ale dobře připraveném hřišti se představily ženy Slovácka ve výborné formě. Hned od úvodní minuty byly týmem, který dominoval na hřišti a domácí tým přehrával. Svou převahu Slovácko využilo a za první poločas dokázalo vstřelit čtyři góly domácímu týmu, když se postupně prosadily  Friedrichs, Dubcová, Dvořáková a opět Friedrichs.

Ve druhém poločase ženy Slovácka pokračovali v dobrém výkonu. V 50´ minutě utkání se k odraženému míči po rohovém kopu dostala Dvořáková, která přízemní střelou na zadní tyč navýšila skóre na 5:0. V dalším průběhu utkání si ještě Slovácko vytvořilo několik dobrý příležitostí, které však nebyly využity. Domácí tým již jen snížil v poslední minutě, kdy chybu při rozehrávce potrestala domácí Černá, která tak upravila konečných 1:5 pro Slovácko.

Hodnocení trenéra

Za dnešní utkání musím holky pochválit. Hlavně v prvním poločase utkání holky podaly výborný výkon. Škoda neproměněných šancí v druhém poločase, ve které jsme hru také kontrolovali. První ligové utkání odchytala Niki Fojtíková, která podala velmi dobrý výkon. Jsem moc rád za předvedený výkon všech hráček.