Ženy Plzeň deklasovaly, juniorky podlehly

pondělí, 6. 4. 2009 08:48

K prvnímu zápasu jarní části I. ligy kopané žen zajížděly ženy Slovácka na horkou půdu Viktorie Plzeň, s vědomím, že případná porážka by mohla znamenat ztrátu medailových ambicí pro letošní ročník.
     Od počátku proto Slovácko začalo velmi bojovně, snažilo se o kombinační rychlou hru a brzy získalo nejen optickou převahu. A úspěch se dostavil poměrně brzy. Ve 12. našla Sedláčková dlouhým přenesením hry zleva na pravé straně volnou Poláškovou. Ta střílela do tyče, odražený míč ale vrátila do branky pohotová Zderčíková – 0:1. Ve 30. putoval míč po ose Marcoňová-Zderčíková ke Cvernové. Její tvrdou střelu střídající brankářka Plzně jen s námahou vyrazila a tentokrát byla na správném místě Skupinová – 0:2. O deset minut později měla Danielová bystré oko i přesnou nohu a perfektně našla Dudovou, která tvrdou křížnou střelou nedala domácí brankářce šanci – 0:3. V závěru poločasu se zrodila jediná šance Plzně, ale míč z brankové čáry vykopla Polášková.
     Do druhého poločasu nastoupily domácí hráčky se snahou pokusit se o zkorigování stavu utkání a byly mnohem aktivnější. Hlavně nebezpečné protiútoky, tažené většinou reprezentantkou Markovou, dělaly Slovácku problémy. Marková už ve 47. minutě uvolnila Šuhajdovou, ta byla sama před Bednaříkovou, ale hostující brankářka předvedla jeden z výborných zásahů. Hráčky Slovácka se i nadále snažily útočit, ale chybělo trochu štěstí při šancích Zderčíkové (tyč), Marcoňové (hlavička těsně nad) a Skupinové (její střelu stačila domácí brankářka vytlačit na roh). Skupinová se však prosadila v 72. minutě, když nechytatelnou střelou zpoza trestného území vsítila svůj druhý gól a brankový účet zápasu a svůj hattrick pak uzavřela v minutě 85. Mezi tím ještě zahrozila v 78. minutě plzeňská Marková, ale Bednaříková byla opět perfektní. Utkání tak skončilo zaslouženým, i když nečekaně vysokým vítězstvím hostí.

Řekli po utkání:
Josef Dobrý, trenér Plzně:      I když nám chyběly některé zraněné hráčky, utkání třetího celku se čtvrtým,
                                                by nemělo skončit rozdílem třídy. Soupeř nás přehrál ve všech řadách.
Ján Jačisko trenér Slovácka:  Nadšený, bojovný a především kolektivní výkon vedl k nečekaně vysoké
                                                výhře. Děvčata se představila jako opravdový tým. V utkání se hrálo vlastně
                                                o 6 bodů, na které by vzrostla naše ztráta na do té doby třetí Plzeň. Takto jsme
                                                se bodově dotáhli a máme lepší výchozí pozici k minimálně obhajobě loňských
                                                bronzových medailí.

1. liga ženy – 10. kolo
FC Viktoria Plzeň – 1. FC Slovácko      0 : 5     ( 0 : 3 )
Rozhodčí: Šecová – Šafránková, Kramlová, delegát ČMFS Hamoun
Branky: Skupinová 3 (30., 72., 85.), Zderčíková (12.), Dudová (40.)
ŽK:  Bačová
Diváci: 80
Sestava Plzně: Ranglová (20. Krýslová) – Vajcová (34.Fajfrlíková), Bohmanová, Ostrochovská, Vachlová – Hanžlová (57. Beštová), Májíčková, Malátová (46. Myslíková), Valečková –  Šuhajdová, Marková  - trenér: Josef Dobrý
Sestava Slovácka: Bednaříková – Polášková, Marcoňová, Vlasatíková, Sedláčková (76. Soukeníková) – Cvernová (60. Freislerová), Bačová, Danielová, Dudová – Skupinová, Zderčíková - trenér: Ján Jačisko

_________________________________________________________________________________________________________

V utkání s leaderem tabulky podaly dorostenky Slovácka výborný výkon, ve druhém poločase
byly jednoznačně lepším celkem, bohužel neproměňování šancí je připravilo o zasloužené body.
Zejména šance Jankůjové a Kovářové volaly po brankách. Domácí hráčky tak braly tři body
za branku z penalty, kterou již v 15. proměnila Jungová.