1. kolo nadstavby 1. ligy žen - skupina o titul

SK Slavia Praha - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)

Branky: 20. Černá, 73. Kožárová

Sestava:

Růžičková - Valášková, Ohlídalová, Jelínková, Janků - Janíková (37. Žufánková), Holá (74. Tomečková), Dubcová - Molková (58. Střížová), Waltrová (46. Jonášová), Pěčková (58. Polášková)

Po odehrání základní části jsme obsadili 3. místo, dneškem pro naše holky začala nadstavbová část ve skupině o titul. V prvním zápase jsme zajížděli na půdu pražské Slavie, která byla namlsaná z minulého týdne, kdy v derby porazila Spartu 2:0.

Do utkání jsme vstoupili koncentrovaně s cílem eliminovat počáteční tlak soupeře, což se nám i dařilo, hra se odehrávala mezi 16kami. Jako první zahrozila Slavia - po rohu hlavičkovala nad Cahynová, zanedlouho přestřelila i Kožárová v dobré pozici. Bohužel další roh znamenal vedoucí branku domácího týmu - první hlavičku ještě Růžičková zlikvidovala, bohužel se pak v mlýnici před bránou nejlépe orientovala Černá a poslala domácí do vedení. Holky však i nadále hrály koncentrovaně v obraně a soupeře do vyložených šancí nepouštěly. Naši nejnadějnější šanci prvního poločasu stačila uhasit domácí obrana a míč odvrátila na roh. Zbytek poločasu se odehrával ve středu hřiště, šance k vidění nebyly.

Ve druhém poločase jsme nejdříve zahrozili my - odražený míč se dostal k Pěčkové, její střelu však chytila Votíková. Poté převzala iniciativu domácí Slavia, my jsme se snažili pozorně bránit a čekali jsme na nějakou brejkovou příležitost. Největší šanci domácích měla Persson, která z hranice pokutového území trefila břevno. Po ní se na malém vápně ocitla po centru sama Kožárová, netrefila však míč ideálně. Naše největší šance přišla v 70. minutě - Střížová vysunula do samostatného úniku Žufánkovou, která šla sama na Votíkovou, v poslední chvíli ji však tygřím skokem střelu zablokovala domácí Šlajsová na roh. Bohužel nedáš dostaneš opět platilo - za 3 minuty se na vápně otočila s míčem Kožárová a zvýšila vedení domácích na 2:0. Tento gól domácí uklidnil a zápas tak dovedly k zisku 3 bodů.

V dalším kole zajíždíme opět na půdu soupeře, tentokrát v sobotu 15. 5. do Plzně.