Ženy Slovácka se dočkaly Ligy Mistryň

úterý, 18.05.2021 07:09
Ženy Slovácka se dočkaly Ligy Mistryň
lm.jpg

Po letech čekání se ženy Slovácka probojovaly do pohárové evropy a v létě je čeká 1. kolo nemistrovské části Ligy Mistryň. Splněný sen, který byl pro všechny v ženské sekci na Slovácku hnacím motorem po mnoho let, se tak konečně stane skutečností. Když bylo před sezonou jasné, že do LM půjdou z české ligy hned tři celky, byla třetí příčka jasně stanoveno prioritou a jsme moc rádi, že se nám ji podařilo splnit. Přinášíme Vám dojmy kapitánky Elišky Janíkové, trenéra žen Petra Bláhy a šéftrenéra ženského fotbalu Miroslava Zbořila.

Eliška Janíková: "Jsem šťastná, že se nám podařilo využít šanci zahrát si Ligu Mistryň. Pro celé Slovácko je to odměna za dobře odvedenou práci. Všichni se moc těšíme a nejvíce jsme zvědaví na srovnání s jinými evropskými týmy a já věřím, že se na to dokážeme řádně připravit."

Petr Bláha: "Již před sezónou jsme si společně dali cíl, kterým bylo třetí místo v ligové tabulce, které zaručuje v tomto ročníku postup do kvalifikace o ligu mistryň. To se nám po víkendovém utkání, které jsme v Plzni vyhráli splnilo. Mám z toho velkou radost. Naše výkony nebyly vždy přesvědčující, ale to třetí místo je zasloužené. Bohužel nedokážeme v utkáních proměňovat naše šance, a pak se hodně nadřeme na vítězství. Teď musíme využít všechna zbývající utkání se Spartou, Slávií a také s Plzní. Minimálně tak těžká utkání nás budou čekat v kvalifikaci o ligu mistryň. Chceme se dál fotbalově posouvat."

Miroslav Zbořil: "Cíl, který jsme si dali před sezónou, tak jsme splnili, je to odměna pro všechny, kteří ženským fotbalem žijí a o holky se starají. Jsme samozřejmě rádi, že se nám to povedlo, i když doba není sportu úplně nakloněná a sezóna z tohoto pohledu není úplně jednoduchá. Teď máme ještě pár měsíců na to, se pořádně připravit, abychom zanechali v Evropě dobrý dojem. Uvidíme, koho nám los přiřkne, ale podle vývoje evropských lig se rýsují do osudí velmi zajímavé týmy. Nejvíc si přeji, ať už budeme hrát kdekoliv a s kýmkoliv, tak aby na zápasy mohli přijít diváci, o to víc, pokud by se nám podařilo získat pořadatelství do Uherského Hradiště."


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pondělí, 07.06.2021 04:06
> všechna videa
FANSHOP
Multifunkční šátek

Multifunkční šátek
190 Kč

Placatka Slovácko

Placatka Slovácko
290 Kč

Tričko se znakem modré

Tričko se znakem modré
250 a 350 Kč

Podložka pod myš

Podložka pod myš
99 Kč

Čelenka Slovácko

Čelenka Slovácko
99 Kč

Tričko grafitti tmavě modré

Tričko grafitti tmavě modré
290 a 390 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Podpořte NF KRTEK a získejte dres Kadlece pondělí, 07.06.2021 16:00
Podpořte NF KRTEK a získejte dres Kadlece

Informace k letní přípravě A-TÝMU pondělí, 07.06.2021 10:20
Informace k letní přípravě A-TÝMU

Ženy nedaly šance a prohrály s Plzní neděle, 06.06.2021 22:00
Ženy nedaly šance a prohrály s Plzní

Po nejlepší sezóně vzhůru do pohárů! středa, 02.06.2021 10:09
Po nejlepší sezóně vzhůru do pohárů!

Na Slovácko přichází Marko Merdovič pondělí, 31.05.2021 10:40
Na Slovácko přichází Marko Merdovič

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace