Zimní liga: 1.FC Brno - 1.FC Slovácko 2:1

sobota, 16. 1. 2010 19:26
1.FC Brno – 1.FC Slovácko 2:1 (1:1)
Branky: 6. Rabušic, 49. Dostálek – 14. Abrahám
Sestava Slovácka: Vašek – Kubáň (46. Randa), Němčický, Formánek, Urbánek (46. Daníček) – Fujerik, Zelenka (46. Valenta), Abrahám, Cleber (46. Gonda) – Hesek (46. Nulíček), Švancara (68. Chmelíček)

V posledním zápase Slovácka v letošním ročníku Tipsport cupu chyběli trenéru Mazurovi vedle Perůtky také Kordula, který je po artroskopii kolene a také testovaný Nestoroski, který utrpěl v utkání s Olomoucí zranění palce na noze. Poraněný kotník šetřil i Ondřejka. Přesto se domácím postavila v úvodním poločase silná sestava, které však úvod zápasu nevyšel. Po úvodní akci Marečka s Oklešťkem ještě branka nepadla, ale ve stejné minutě podobným centrem našel Mareček tentokrát Rabušice a ten se už nemýlil. Úvodní branka však byla signálem pro slovácký tým, který se dostával častěji před Burešovu branku. Po centru Zelenky hlavičkoval v záklonu pod břevno Hesek a za tři minuty si zaběhl za obranu Švancara. Od brankové čáry poslal nadýchaný míč na zcela volného Abraháma, který hlavou prázdnou bránu neminul. Ve 26. minutě mohli jít hosté do vedení. Švancara si narazil s Heskem a najednou stál sám před brankářem domácích. Jenže jej nedokázal obstřelit a tak zůstal stav vyrovnaný. 1:1 svítilo na ukazateli skóre i po hlavičce Heska, kterému přihrával Cleber ve 29. minutě. Slovácko bylo aktivnější, ale do poločasu se skóre již neměnilo.

Slovácku nevyšel ani úvod do druhé půle. Čtyři minuty po změně stran předvedl nádherné sólo Dostálek. Z obránců Slovácka udělal statisty a střelou vedle brankáře Vaška získal domácím znovu vedení. Za dvě minuty se vytáhl při hlavičce Suse pod břevno bravurním zákrokem gólman hostí. Na druhé straně mohl vyrovnat hlavou Gonda, kterému poslal míč do šance Švancara po přihrávce Nulíčka. V 67. minutě vyboxoval po rohovém kopu hlavičku Nulíčka Doležal a odražený míč napálil z hranice šestnáctky Gonda jen do brankáře. Za dvě minuty byl blízko vyrovnání Fujerik, který si naběhl na dlouhou přihrávku za obranu, přehodil brankáře Doležala, ale bohužel i bránu. V 74. minutě tečoval Valentův trestný kop těsně vedle levé tyče Němčický a snahu Slovácka o vyrovnání zakončil v 88. minutě tvrdou ranou Fujerík. Doležal byl však opět na místě a tak domácí ve vyrovnaném utkání, kterému by spíše slušela remíza, těsné vítězství uhájili.