středa, 13. 1. 2010 20:30
1.FC Slovácko – Sigma Olomouc 1:3 (0:1)
Branky: 58. Nestoroski – 60. a 81. Petr, 45. Hubník.

Sestava Slovácka: Filipko – Randa, Němčický, Veljanovski, Urbánek – Fujerik (70. Hlúpik), Abrahám, Zelenka, Nestoroski (86. Jeleček) – Hesek, Švancara.

Svěřenci Josefa Mazury představili v úvodním zápase zimní přípravy tři nové hráče. Heska a dva testované Makedonce Veljanovskeho a Nestorovského. Úvod utkání však patřil spíše Slovácku. Nejprve pálil mimo Hesek po přihrávce Zelenky. Pak měli hosté vyloženou šanci po trestném kopu Rossiho, když ve vyložené pozici selhal Dreksa. Na druhé straně si role vyměnili Hesek se Zelenkou a tentokrát pálil mimo tři tyče blonďatý záložník Slovácka. To všechno obsahovala úvodní čtvrthodina. Ani pak se však diváci nenudili. V 19. minutě se nejprve včasným vyběhnutím blýskl Filipko a na druhé straně rychlý kontr Slovácka zakončoval Nestoroski. Za čtyři minuty byl ve vyložené šanci olomoucký Petr, který po reflexivním zákroku Filipka nebyl schopný dostat ze dvou metrů míč do odkryté brány. Na hráčích Slovácka byla znát velká chuť do hry a závěr poločasu až na osudnou výjimku patřil jim. Ve 42. minutě Hesek přiklepl Abrahámovi a ten z hranice šestnáctky mířil těsně nad, pak přihrával Zelenka Fujerikovi a jeho rána mezi tři tyče už mířila. Brankář Bárta ji však vyrazil na roh. Současně s vypršením řádné hrací doby prvního poločasu se ve sporné ofsajdové pozici za obranou Slovácka objevil Hubník a s vyběhnuvším Filipkem si tentokrát zkušeně poradil. Hanáci tak šli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Druhá půle začala ostřelováním Filipkovy brány. Udeřilo však na druhé straně. Škerle při rozehrávce uklouzl, jeho chyby využil Hesek, který předložil tutovku Nestorskému a ten bez potíží vyrovnal na 1:1. Jenže nerozhodný stav netrval dlouho. Už za dvě minuty rozebrala Sigma obranu Slovácka a Petr přesnou ranou k tyči získal Hanákům opět vedení. Vyrovnání mohla přinést 67. minuta. Po dlouhém sólu se napřáhl ke střele Zelenka, ale jeho ránu zastavila tyč Bártovy brány. Za minutu se pěkně protáhl obranou Nestoroski, zpětnou přihrávkou našel Fujerika, jenže jeho rána byla hodně nepřesná. Za tři minuty byl v akci opět Nestotorovski. Tentokrát po spolupráci se Švancarou prověřil brankáře Bártu hlavou. Když se neujala ani další akce Švancary, po které pálil Randa nad, přišly okamžiky Sigmy. Nejprve zmařil vyloženou šanci Šultesovi včasným vyběhnutím Filipko a za minutu se za obranou objevil Petr, který přeloboval Filipka a po teči dobíhajícího Němčického skončil míč potřetí v síti Slovácka. Slovácko sice úvodní utkání prohrálo, ale svým výkonem určitě ostudu neudělalo.