středa, 13. 1. 2010 20:58
1.FC Slovácko – Zlín 2:3 (2:0)
Branky: 13. Valenta, 16. Ondřejka – 49. Lukaštík, 59. Bača, 90+1. Zbožínek.
Sestava Slovácka: Vašek – Daníček, Stepanovsky, Formánek, Kubáň – Ondřejka (86. Chmelíček), Valenta, Gonda (81. Polák), Cleber (74. Jeleček) – Nulíček, Kleckarovski (76. Hlúpik).

Úvod druhého středečního utkání Slovácku vyšel a zlínské fotbalisty v prvním poločase jasně přehrávalo. Po Nulíčkově nepřesné střele přišla rychlá akce stejného hráče, který centrem našel Valentu a ten ranou do protipohybu brankáře otevřel skóre už ve 13. minutě. Za tři minuty se míč odrazil ve zlínské šestnáctce k nehlídanému Ondřejkovi, který měl dostatek času si vychutnat brankáře Kořínka a lobem zvýšil na 2:0. Ve 23. minutě to mohlo být už 3:0. Další rychlý protiútok potáhl Gonda, přihrál Kleckarovskému, který obešel i brankáře, jenže ten jej v rozhodující chvíli stáhl na zem. Píšťalka zlínského rozhodčího Mikela však zůstala nepochopitelně němá. Zlín, který nasadil i čerstvou posilu Martina Abraháma byl bezzubý a přestože jeho sestavu tvořili zkušení hráči s kombinovanou sestavou Slovácka, ve které se objevily čtyři nové tváře, si nedokázal poradit. Naopak ve 41. minutě mohl inkasovat další branku. Kleckarovski potáhl míč, přihrál do křídla Gondovi, který předložil vyloženou brankovou příležitost Nulíčkovi. Tomu však míč na zmrzlém terénu odskočil a brankář Kořínek šanci zlikvidoval.

Po změně stran se karta obrátila. Zkušenější a sehranější Tescoma nejprve zahrozila Lukaštíkem po centru Šmahaje. Vašek však byl na místě. Za dvě minuty po téměř navlas stejné akci však už z kopačky Lukaštíka skórovala. Za minutu mohl Slovácku vrátit dvoubrankový náskok Valenta. Svoje sólo zakončil ranou, která skončila těsně vedle pravé tyče brány Zlína. V 59. minutě zatřásl Vozábal z trestného kopu břevnem Vaškovy brány. Akce pokračovala a do rozhozené obrany Slovácka se dostal Bača, který zblízka vyrovnal. V 62. minutě to zkoušel opět Šmahaj na Lukaštíka, ale Vašek včasným vyběhnutím vyloženou šanci zlikvidoval. Utkání spělo k zasloužené remíze. V závěru Slovácko prostřídalo sestavu a na hřiště se dostala i trojice mladíků Jeleček, Hlúpik, Polák a nesehranost se stala svěřencům Josefa Mazury osudnou. V nastaveném čase nedokázal nikdo odvrátit rohový kop. Míč prolétl celou šestnáctkou až na vzdálenější tyč, kde číhal Zbožínek a hlavou rozhodl o konečném vítězství Zlína.