Report 1. kolo - 1. FC Slovácko - FK Viktoria Plzeň

1. kolo - Gambrinus liga 2009/10
MFS Miroslava Valenty 25. 7. 2009 | 20:00:00
2:3

Slovácko vstoupilo do ligy porážkou s Plzní

Smolnou porážkou 2:3 s Plzní se fotbalisté Slovácka po dvouletém čekání vrátili do první ligy. Hradišťský stadion, na němž více než šest tisíc diváků vytvořilo fantastickou kulisu, viděl krásnou fotbalovou podívanou.

Do vedení se domácí tým dostal už ve 4. minutě, kdy se po dlouhém nákopu dostal k odraženému míči Petr Švancara a chytrým dloubákem zpoza šestnáctky překvapil brankáře Ticháčka - 1:0.

Plzeň srovnala o sedm minut později. Neobsazený Střihavka měl dost prostoru, aby si míč potáhl podél pokutového území a následnou střelou krásně vymetl vzdálenější šibenici - 1:1.

Slovácko mohl rychle získat náskok zpět na svou stranu. Ve 14. minutě přiťukl Chmelíček Švancarovi, který se vřitil do šestnáctky, chtěl přihrávat kolem vyběhnutého brankáře na zcela volného Racka, ale v poslední chvíli mu vypíchl míč Limberský.

O pár vteřin později si slováčtí útočníci spolupráci prohodili, Chmelíček upaloval vstříc brankáři Ticháčkovi, střelou však jen trefil spojnici břevna a tyče.

Obrat skóre hostující tým dokonal ve 31. minutě, kdy bývalý slovácký záložník Milan Petržela přešel přes tři obránce do vápna a ránou bodlem překonal i brankáře Filipka - 1:2.

Ve 35. minutě přišla třetí plzeňská střela na bránu, která znovu měla i gólovou hodnotu. Dost prostoru před šestnáctkou měl tentokrát Filip Rýdel, na jehož krásnou střelu z 18 metrů do horního rohu brány se Filipko natahoval marně - 1:3.

Slovácko i za výrazně nepříznivého stavu nesložilo zbraně a ještě větší vzpruhu pro hráče znamenala 56. minuta. Poté, co brankář Ticháček skolil Clebera, zkušeně proměnil pokutový kop Švancara - 2:3.

Neúnavné publikum hnalo domácí tým až do konce za vyrovnáním, i přes velký tlak ale kýžená třetí branka nepřišla.

Další utkání hraje Slovácko v pondělí 3. srpna od 17.30 v Jablonci.

Slovácko - FC Viktoria Plzeň 2:3 (1:3)

Branky: 4. a 56. z pen. Švancara - 11. Střihavka, 31. Petržela, 35. Rýdel. Rozhodčí: Příhoda - Filípek, Pelikán. ŽK: Valenta, Urbánek, Abrahám - Hájovský, Limberský, Ticháček, Rýdel, Jiráček. Diváci: 6250.

Slovácko: Filipko - Randa (81. Struhár), Formánek, Šimáček, Urbánek - Racko (46. Fujerík), Abrahám, Valenta (69. Perútka), Cleber - Chmelíček, Švancara. Trenér: Mazura.

Plzeň: Ticháček - Limberský, Hájovský, Rada, Lecjaks - Petržela (80. Rajtoral), Rýdel, Horváth, Kolář (60. Krbeček), Jiráček (87. Navrátil) - Střihavka. Trenér: Vrba.

6. Sparta 10 4 3 3 9:7 15

7. Zlín 10 4 2 4 11:11 14

8. Teplice 10 3 4 3 14:15 13

9. Bohemians 10 3 4 3 7:8 13

10. Dukla 10 3 2 5 10:18 11

11. Slovácko 10 1 5 4 8:9 8