Report 2. kolo - FK Baumit Jablonec - 1. FC Slovácko

2. kolo - Gambrinus liga 2009/10
Chance aréna 3. 8. 2009 | 17:30:00
3:2

Slovácko v Jablonci prohrálo 2:3

Dvě branky dokázali znovu vstřelit fotbalisté Slovácka. Stejně jako v domácím utkání proti Plzni jim to však ani v Jablonci nestačilo k bodovému zisku. Severočechům podlehli ve 2. kole fotbalové ligy 2:3.

Už po pár vteřinách hry Slovácko zahrozilo, za obranu si zaběhl Lukáš Fujerik a jeden z beků před ním míč až na poslední chvíli odkopl. Petr Švancara reklamoval hraní rukou v pokutovém území a vysloužil si žlutou kartu.

Slovácký záložník Fujerik, který v týmu hostuje právě z Jablonce, byl při chuti. Jednou těsně minul bránu a podruhé jeho střelu z dobré pozice zblokovala domácí obrana.

V 11. minutě už se hosté gólově prosadili. Chmelíček potáhl míč po levém křídle, ve vápně předložil míč Švancarovi a slovácký střelec přidal už svou třetí letošní trefu. Nejprve chytrým lobem přehodil brankáře Špita a pak i v tísni poslal míč do prázdné brány - 0:1.

Rychle odpovědět mohl na druhé straně Haurdič, kterého v dobré pozici vychytal brankář Filipko. Za čtyři minuty bylo přesto srovnáno, když rozhodčí Paták odpískal přísnou penaltu po střetu slováckého Valenty s Drskem. Střelecky se prosadil domácí kapitán a dřívější hráč Slovácka Petr Pavlík, i když brankář Filipko směr jeho střely vystihl - 1:1.

Pavlík nebezpečně střílel i o chvíli později, jeho tvrdá střela z přímého kopu se však do brány nezatočila.

Slovácko po inkasované brance ubralo na aktivitě, zajímavá pozice se mu naskytla až ve 30. minutě, kdy Švancara znovu předvedl lišáckou práci s míčem, po které z úhlu tvrdě pálil Fujerik.

Ve 40. minutě předvedl překrásnou střelu z dálky Randa, ke kterému se odrazil míč - ke slovácké smůle ránu z pravé šibenice bravurně vytáhl brankář Špit.

A o minutu později navíc udeřil Jablonec. Po Pavlíkově přihrávce za obranu ještě Lafatovu šanci zneškodnil vyběhnutím brankář Filipko, po následném Drskově přiťuknutí ale poslal míč pohodlně do prázdné brány Vošahlík - 2:1.

První šanci po přestávce měl jablonecký Pavlík, který v 54. minutě napřáhl z dálky, avšak přestřelil.

O minutu později mohlo být Slovácku nejhůř, po velkých problémech v obraně naštěstí Jablonský v tutovce trefil nohy padajícího Filipka.

A z následného brejku Slovácko srovnalo. Abrahám už sice málem ztratil míč, Švancara jej však naštěstí udržel, potáhl jej k šestnáctce a lobem vyzval ke skórování Chmelíček, který se střelou k bližší tyči prosadil - 2:2.

V 65. minutě se v první zajímavější akci objevil slovácký Brazilec Cleber, který si po narážečce se Švancarou zaběhl za obránce, jeho křížné zakončení šlo však mimo bránu a navíc mimo dosah nabíhajících spoluhráčů.

Dál pak pokračoval vyrovnaný zápas, až v 75. minutě přišel jablonecký roh a po centru Haurdiče se u bližší tyče prosadil hlavičkou Drsek - 3:2.

Slovácko neskládalo zbraně a v dobré pozici tak musel proti rozběhnutému Cleberovi zasáhnout brankář Špit. Poté se Slovácko zřejmě oprávněně dožadovalo penalty poté, co byl v šanci stažený Perůtka. A ke vší smůle navíc tutovku neproměnil Švancara, který obešel brankáře Špita a střílel do odkyté brány, odkud míč pohotovým skluzem vypíchl Pavlík.

FK Baumit Jablonec - 1. FC Slovácko 3:2 (2:1)

Branky: 15. Pavlík z pen., 41. Vošahlík, 75. Drsek - 10. Švancara, 55. Chmelíček. Rozhodčí: Paták - Novák, Gallo. ŽK: Švancara, Cleber. Diváci: 3380.

Jablonec: Špit - Zábojník, Huber, Drsek, Jablonský (90. Eliáš) - Haurdič, Pavlík, Loučka, Kovařík (63. Michálek) - Lafata, Vošahlík (75. Vukovič). Trenér: Komňacký.

Slovácko: Filipko - Randa, Formánek, Šimáček, Urbánek - Fujerik, V. Valenta (63. Perůtka), Abrahám, Cleber - Švancara, Chmelíček (73. Ondřejka). Trenér: Mazura.

3. Sparta 4 2 2 0 4:2 8

4. Liberec 4 2 1 1 6:3 7

5. Olomouc 3 2 0 1 4:3 6

6. Bohemians 4 1 3 0 3:2 6

7. Zlín 4 2 0 2 3:3 6

8. Slovácko 4 1 2 1 6:4 5