Report 5. kolo - 1. FC Slovácko - FC Bohemians Praha

5. kolo - Gambrinus liga 2009/10
MFS Miroslava Valenty 22. 8. 2009 | 18:15:00
2:0

Slovácko zdolalo Bohemians Praha 2:0

Slovácko v pátém kole Gambrinus ligy zvítězilo nad FC Bohemians Praha 2:0. Slovácko mělo po celou dobu utkání převahu a tým Josefa Mazury svého soupeře, takřka k ničemu nepustil. O osudu utkání rozhodl s přehledem proměněný pokutový kop Petra Švancary, který nedal gólmanovi hostí šanci, když jej poslal na opačnou stranu než svůj projektil.

„Měl jsem před penaltou trochu trému. Po bitvě je každý generál, ale opravdu jsem uvažoval, že penaltu tentokrát přenechám Aleši Chmelíčkovi,“ prozradil nejlepší střelec Gambrinus ligy.

Slovácko díky jeho trefě šlo do kabin s jednobrankovým vedením, ale nálada na stadionu mohla být mnohem veselejší, Kdyby Slovácko proměnilo jen polovinu šancí co si v první půli vypracovalo, tak bylo po zápase.

Slovácko i ve druhém poločase diktovalo tempo utkání a druhou uklidňující branku přidal Václav Ondřejka, který šel důrazně do souboje a byl u míče dříve než gólman Belaň.

„Všiml jsem si, že gólman Střížkova bere balóny až u těla a nechodí si pro ně do vzduchu. na to jsem vsadil a prosadil jsem se. Jsem rád, že se mi podařilo skórovat,“ usmíval se po zápase Ondřejka, který byl vyhlášen jako nejlepší muž zápasu.

Utkání narušil výpadek umělého osvětlení kvůli kterému musela být hra na několik minut Přerušena. Hráči Bohemians se dokonce dožadovali ukončení zápasu.

„Jak prohrávali, tak by chtěli zápas ukončovat, kroutil hlavou Švancara, který byl naprosto unesen z toho, co se na stadionu dělo v době, kdy se několik minut nehrálo.

„Tady vypadne osvětlení a lidi zpívají baví se a kolují mexické vlny. Na drtivé většině stadionů by se pískalo, ale tady se lidé fotbalem prostě baví,“ dodal závěrem Švancara.

1. Plzeň 3 3 0 0 6:0 9

2. Sparta 4 2 2 0 4:2 8

3. Slavia 3 2 1 0 3:0 7

4. Olomouc 3 2 0 1 4:3 6

5. Zlín 4 2 0 2 3:3 6

6. Slovácko 4 1 2 1 6:4 5

7. Teplice 4 1 2 1 7:6 5

8. Bohemians 3 1 2 0 3:2 5