Report 8. kolo - SK Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko

8. kolo - Gambrinus liga 2009/10
E.ON Stadion 20. 9. 2009 | 17:00:00
0:0

Slovácko přivezlo bod z Budějovic
Slovácko si v zápase 8. kola Gambrinus přivezlo velmi cenný bod z hřiště Českých Budějovic.

V úvodu oba týmy hrozily střelami ze střední vzdálenosti. Ve třetí minutě se do míče opřel domácí Žižka, ale proti jeho nepřesné střele gólman Vašek zasahovat nemusel. Na opačné straně se nepříjemnou střelou prezentoval Randa. Z jeho projektilem si však gólman Kučera poradil.

Slovácko se snažilo držet míč na svých kopačkách, ale Budějovice hrozily z nepříjemných standardních situací, které však končily v rukavicích gólmana Vaška.

V závěru poločasu mohlo jít Slovácko do vedení, ale Cleber svou velkou příležitost proměnit nedokázal a tak se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

Ve druhém poločase nejprve mohl otevřít skóre Smetana, který však na Valentův střílený centr, ve skluzu, nedosáhl.

V 77. minutě zahrozilo Dynamo. Ke střele se dostal Doležal, ale jeho střelu zblokoval Tomáš Abrhám.

V samotném závěru utkání mohlo Slovácko rozhodnout, když se k zakončení dostal Cleber, ale ani na třikrát domácího gólmana nepřekonal, když mu jednou pomohla tyč.

Slovácko si tak z Jihu Čech dovezlo veledůležitý bod za bezbrankovou remízu.

SK Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko 0:0
Rozhodčí: Kovařík - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Ondrášek, Jarabica - Valenta, Šimáček. Diváci: 2587.

Sestavy:
České Budějovice: Kučera - Riegel, Jarabica, Horejš, Žižka - Stráský, Doležal, Černák, Benát (64. Hudson) - Ondrášek (76. Sedláček), Meszároš (46. Dolejš).
Slovácko: Vašek - Randa, Formánek Šimáček, Urbánek - Valenta, Perůtka (83. Gonda), Kordula (77. Abrahám), Cleber - Chmelíček, Smetana (66. Ondřejka).

1. Slovácko 0 0 0 0 0:0 0

2. Sparta 0 0 0 0 0:0 0

3. Bohemians 0 0 0 0 0:0 0

4. Dukla 0 0 0 0 0:0 0

5. Ostrava 0 0 0 0 0:0 0

6. Zlín 0 0 0 0 0:0 0