FK Mladá Boleslav – 1.FC Slovácko 3:2 (3:0)
Branky: 9. Rolko, 14. Mendy, 29. Kulič – 66. Ondřejka, 78. Smetana.
Rozhodčí: Matějek – Košec, Drastík – Ochotnický, delegát Bubeník
ŽK: 73. Procházka, 84. Lemessa – 34. Kordula
Sestavy:
Mladá Boleslav: Miller – Kalina, Procházka, Rolko, Fabián (90. Janíček) – Mendy, Rajnoch, Opiela, Táborský (82. Kysela) – Kulič, Pecka (71. Lemessa). Trenér Dušan Uhrin.
1.FC Slovácko: Vašek – Randa, Struhár, Kordula, Urbánek – Racko (48. Smetana), Abrahám, Zelenka, Cleber (40. Kubáň) – Švancara, Ondřejka. Trenér Josef Mazura.

Slovácko bojuje s velkou marodkou a v Mladé Boleslavi muselo improvizovat hlavně v obraně, kde nemohl nastoupit Němčický, Formánek a na celý zápas nebyl připravený ani Kubáň. Domácí toho využili a udeřili už v úvodu utkání. Po rychlém oťukávání si na rohový kop naskočil na zadní tyči vysoký Rolko a hlavou poslal míč do sítě. Za dvě minuty mohl vyrovnat Kordula, který se dokázal v šestnáctce prosadit přes bránící hráče, ale Zelenkův centr poslal jen do Millerových rukavic. Pak se protáhl po pravé straně velmi dobře hrající Mendy a prostřelením brankáře Vaška potvrdil, že domácí v chladném večeru políbila produktivní múza. Ze dvou střel se dvakrát trefili do černého. Hosté zapnuli na ještě vyšší obrátky a výsledkem byla krásná akce Petra Švancary, který obešel celou pravou stranu domácí obrany. Na jeho přihrávku před prázdnou bránu však nikdo nedosáhl. Pak zaúřadoval rozhodčí Matějek. Jasný faul na Filipa Racka v šestnáctce domácích, po kterém musel náš hráč opustit hrací plochu a s podezřením na poranění kolenních vazů vystřídat, velkoryse přehlédl a domácí udeřili do rozhozené obrany. Kulič se prosadil přes Urbánka a přesnou ranou zvýšil na 3:0. Za pět minut měl blízko ke skórování Cleber. Při hlavičce z jedenácti metrů jej však domácí hráč fauloval, jenže Matějkova píšťalka byla opět hluchá. Domácím vyšlo doslova vše, do čeho kopli, naopak hosté se několikrát dostali do dobrých příležitostí, ale ke zkorigování jim chyběl vždy jen krůček. Od 30. minuty však Slovácko ovládlo hru a vytvořilo si trvalou převahu.
Po změně stran se jeho převaha ještě více zvýraznila. Na hřišti začal úřadovat Petr Švancara s Lukášem Zelenkou, kteří zásobovali své spoluhráče přesnými přihrávkami. První gól ze své převahy Slovácko vytěžilo v 66. minutě. Švancara vybojoval míč na Rolkovi, nejprve nabídl skórování Smetanovi, který hradbu těl neprostřelil. Odražený míč si však opět vzal Švancara a geniální přihrávkou našel volného Ondřejku, který se už nemýlil.  Slovácko svoji převahu ještě zvýraznilo a domácí se často ocitali jen v roli statistů. Už v 69. minutě našel geniální lob v šestnáctce volného Smetanu. Toho však nadvakrát vychytal domácí Miller. Tlak hostí se stupňoval a vedl logicky ke kontaktní brance. V 78. minutě našel přesným pasem Abrahám před brankou Smetanu a ten se hlavou tentokrát nemýlil. Tlak Slovácka gradoval a domácí jen tlačili očima hodiny. V 90. minutě se přes obranu prosadil Ondřejka a tvrdou ranou dal znovu vyniknout domácímu brankáři. V nastaveném čase už vítězství domácích pohlídal i rozhodčí Matějek, který v době největšího náporu hostí zcela obrátil zákrok domácích, po kterém se měl kopat rohový kop. Boleslav tak s notnou dávkou štěstí vítězství uhájila. Slovácku sice nevyšel vstup do utkání, ale za svůj výkon si minimálně bod zasloužilo. Nepříjemností je další rozšíření marodky. Racko musel střídat s podezřením na zranění koleních vazů a utkání nedohrál ani Cleber, který si poranil břišní sval.
Trenéři po utkání:
Josef Mazura:
První poločas nám nevyšel. Laciné branky jsme dostali hrozně brzo. Do utkání jsme vstoupili nedostatečně koncentrovaní. Domácí nás potrestali ze standartek, přestože jsme věděli, že jsou v nich dobří. Nedokázali jsme je ale pokrýt. Hrát jsme začali až v tom druhém, kdy jsme začali dobře kombinovat. Musím jen litovat, že z toho nebyla alespoň remíza.
Dušan Uhrin ml.:
Do první půle jsme vstoupili velmi dobře. Utkání jsme chtěli rozhodnout v jeho úvodu, protože jsme věděli o velmi dobré hře Slovácka. Ve druhé půli jsme však začali laxně a vedení málem prohospodařili.
Jak to viděli hráči:
Filip Racko byl smolařem zápasu. V prvním poločase se už už prosazoval v šestnátce domácích, ale v rozhodující chvíli jej zastavila kopačka domácích. Rozhodčí Matějek však ukázal, kdo je v Boleslavi domácí a jasnou penaltu neodpískal. „Podle mě to jasná penalta byla. V rohu šestnáctky jsem obešel jednoho hráče a ve chvíli, kdy jsem se chystal přihrávat placírkou před bránu, do mě zajel zezadu obránce domácích a já trefil jeho nohu. Otočilo se mně koleno a dál to už nešlo. Ještě jsem to chtěl zkusit v kabině zatejpovat, ale po chvíli na hřišti bylo jasné, že utkání nedohraju.“
Naopak Ondřej Smetana byl skutečným žolíkem Mazurova výběru.  V 78. minutě si našel to nejsprávnější místo před brankářem Millerem a zužitkoval své centimetry v kontaktní branku. „Byl to výborný centr od Abrce. Stačilo mně jen si na něj počkat a dobře míč trefit. Takové šance se prostě musí dávat.“
Přestože se Slovácko za svůj výkon v městě automobilů nemuselo vůbec stydět, Petr Švancara kritikou nešetřil. Hlavně kvůli úvodu utkání, kdy domácí šli do tříbrankového vedení. "Těžko říci, jestli jsem naštvaný. Druhá půlka byla z naší strany určitě produktivnější. Sice jsme v první půli v porovnání s tou druhou nehráli nějaký fantastický fotbal, ale několik možností na vstřelení kontaktní branky jsme měli už v první půli. Minimálně dva. Je to škoda, protože 3:0 byla hrůza. Musíme ale začít každý u sebe, proč jsme domácí do takového vedení pustili. Někdo ten gól zaviní, někdo jej zase mohl dát. Já tam měl už do dvacáté minuty pět, šest balonů, které jsem měl lépe uhrát. Do druhé půlky jsme vstoupili s tím, že s tím musíme něco udělat. Sice se nám to povedlo, ale na tu remízu to už nevyšlo."

1. Plzeň 3 3 0 0 6:0 9

2. Sparta 4 2 2 0 4:2 8

3. Slavia 3 2 1 0 3:0 7

4. Olomouc 3 2 0 1 4:3 6

5. Slovácko 4 1 2 1 6:4 5

6. Bohemians 3 1 2 0 3:2 5

7. Teplice 3 1 1 1 4:3 4

8. Karviná 3 1 1 1 4:3 4