Report 29. kolo - 1. FC Slovácko - 1.FK Příbram

29. kolo - Gambrinus liga 2009/10
MFS Miroslava Valenty 8. 5. 2010 | 17:30:00
2:1

Slovácko slaví záchranu v první lize
Slovácko se raduje ze záchrany v 1. Gambrinus lize po bojovném utkání proti Příbrami, kterou porazilo 2:1 góly Ondřejky a Zelenky.

Ve 13. minutě Slovácko mohlo jít do vedení, když po kombinaci Valenty s Fujerikem našel druhý jmenovaný na hranici pokutového území volného Švancaru, který si posunul míč, proti němu  však vyběhl brankář Krbeček, který útočníka Slovácka vychytal ve vyložené šanci. Po této šanci byli aktivnější hosté, když několikrát ohrozili branku Filipka. Ve 26. minutě hosté zahráli malou domů na hranici velkého vápna a rozhodčí Matějek odpískal nepřímý kop, ke kterému se postavil Košút, ale jeho pokus mířil jen do zdi. O 5 minut později našel Ondřejka centrem Švancaru a ten se opřel do míče a jeho pokus musel Krbeček vyrazit na rohový kop. Do konce poločasu hráči Slovácka vyslali několik nebezpečných střel na příbramského brankáře, které jen těsně minuly jeho bránu. Vedoucí branku ve 44. minutě vsítil Václav Ondřejka, který dostal ideální přihrávku od Švancary a v tváří v tvář brankáři Krbečkovi nezaváhal a brankáře hostů prostřelil - 1:0

Do druhého poločasu vstoupili hosté aktivně a dokázali svou aktivitu přetavit v 50. minutě ve vyrovnávající gól, když zahrávali přímý kop a míč propadl ke zcela volnému Rodriguesovi a ten tečí poslal míč za Filipkova záda-1:1. Vyrovnávací gól Slovácko nezlomilo.Po obdrženém gólu se snažilo opět útočit a svou aktivitou se dostalo znovu do vedení v 55. minutě Zelenkou, který vystřelil z hranice šestnáctky k pravé tyči a Krbeček na míč nedosáhl - 2:1. I další minuty bylo Slovácko při chuti, když spálilo velkou šanci Fujerikem, který přestřelil prázdnou bránu. Ve 74. minutě agilní Švancara předložil skvělou přihrávku Valentovi, který v gólové pozici trefil boční síť. Příbram se tlačila ke konci zápasu do vyrovnání, když dvě velké šance Jirouše vychytal brankář Filipko. Slovácko již další šance svému soupeři nedovolilo  a po skončení zápasu může slavit definitivně záchranu v první lize.

1.FC SLOVÁCKO - 1.FK Příbram 2:1 (1:0)

Branky: 44. Ondřejka, 55. Zelenka - Rodrigues

Rozhodčí: Matějek - Wilczek , Vysloužil

ŽK: Šmejkal