Report 2. kolo - AC Sparta Praha - 1.FC Slovácko

Góly: 56. Třešňák, 90.+1 Kadlec - 62. Košút.
Žluté karty: Adiaba, Žofčák - Švancara, Kuncl, Kordula, Szmek
Počet diváků: 7101
Sestava Slovácka: Filipko - Mezlík, Kuncl, Kubáň, Košút - Volešák, Valenta, Kordula, Fujerik - Švancara (78. Reinberk), Ondřejka (87. Szmek)
Sestava soupeře: Blažek - Adiaba, Brabec, Řepka, Pamič - Hoheneder - Žofčák, Vacek (33. Matějovský), Zeman (70. Kadlec) - Jeslínek, Třešňák (68. Sionko)

Slovácko smolně prohrálo na Spartě

Až v nastaveném čase přišli fotbalisté Slovácka o cenný bodový zisk na hřišti pražské Sparty. Úřadujícím českým šampionům podlehli svěřenci trenéra Miroslava Soukupa 1:2.

Následující ligové utkání sehraje Slovácko v sobotu od 18 hodin doma proti nováčkovi z Hradce Králové.

Na pražské Letné vyběhli hostující hráči v identické jedenáctce, která před týdnem porazila 3:0 Teplice. Spartě se naopak rozšířila marodka a navíc kouč Chovanec šetřil některé hráče pro blížící se zápas předkola Ligy mistrů. Na domácích bylo znát, že prahnou po odčinění prohry z prvního kola z Hradce Králové, ke střelbě je ale pozorná obrana příliš nepouštěla.

Nápor Sparty navíc brzy ustal a fotbalisté Slovácka hru vyrovnali. Dlouho se pak hrál fotbal bez šancí. Až ve 40. minutě předvedl po centru Matějovského slovácký gólman Miroslav Filipko skvělý reflex, když akrobaticky v pádu tečovaný míč vykopl.

Hned v úvodu druhého poločasu přihrál Třešňák volnému Jeslínkovi, který ale z dvanácti metrů zbrkle poslal míč vysoko nad branku. Tlak domácích v tu chvíli sílil. V 54. minutě střelu Zemana z dálky Filipko neudržel, ale napodruhé si poradil s dorážkou Jeslínka.

Chvíli nato už ale gólman Slovácka kapituloval. Žofčák se nádherně uvolnil, našel před brankou Třešnáka, který zaznamenal svůj první ligový gól.

Hosté ale nesmírně rychle odpověděli. V 62. minutě Mezlík poslal do vápna centr a bývalý sparťanský obránce Tomáš Košút hlavičkou do protipohybu brankáře Blažka vyrovnal. Také pro dvacetiletého slovenského beka to byl první gól v soutěži.

I přes několik nebezpečnějších situací se zdálo, že se bude muset sparťanský favorit spokojit jen s bodem. O krutou ránu Slovácku se až těsně před koncem postaral Václav Kadlec, kterému prodloužil dlouhý nákop Hoheneder, a z hranice šestnáctky střelou k pravé tyči rozhodl.