Report 3. kolo - 1.FC Slovácko - SK Hradec Králové

Góly: 43. Karal vl., 51. Ondřejka - 75. Dvořák
Žluté karty: Kordula - Lindr
Počet diváků: 6302
Sestava Slovácka: Filipko - Reinberk, Mezlík, Kuncl, Košút - Volešák, Valenta, Kordula, Fujerik (77. Valenta) - Švancara (84. Hlúpik), Ondřejka (89. Szmek)
Sestava soupeře: Lindr - Karal, Chleboun (57. Kasálek), Wozniak, Kocourek - T. Rezek (80. Tomašák), Hochmeister, Fischer, Poděbradský (62. Dvořák) - Pilař, P. Černý

Slovácko porazilo nováčka z Hradce 2:1

Slovácko porazilo ve 3. kole Gambrinus ligy novačka soutěže FC Hradec Králové 2:1.

Slovácko vstoupilo do utkání aktivně, již v 1. minutě se ocitl ve slibné šanci Fujerik po přihrávce Valenty, hradecký brankář Lindr ho však vychytal.Ve 3. minutě naopak na druhé straně Rezek potáhl míč po pravé straně a přihrál Černému, jeho přihravka byla zachycena v leže Mezlíkem, obránce Slovácka nedokázal míč odkopnout do bezpečí. Odražený míč se dostal k Fisherovi který střelou prověřil Filipka. To bylo od hostů na dlouho dobu vše. Slovácko převzalo taktovku hry a snažilo se vstřelit vedoucí branku. Ve 31. minutě Fujerik obral míč Wozniaka a zpětnou přihrávkou našel ve vápně osamoceného Švancaru, který mířil nad bránu Lindra. V obrovské šanci se objevil v 35. minutě po centru Švancary z pravé strany Ondřejka, který hlavou z malého vápna bránu přestřelil. Na konci prvního poločasu se Slovácko se ujalo zaslouženě vedení. Přizemní centr Fujerika prodloužil patičkou Švancara. Do dráhy míče vběhl hostující Karal, od kterého se míč odrázil za Lindrova záda. - 1:0

I do druhého poločasu vstoupili hráči Slovácka aktivně a odměnou jim za to byla druhá branka v hostující siti. V 51. minutě Švancara odcentroval z brankové čáry a našel ve vapně zcela volného Ondřejku, který z voleje do šibenice překonal Lindra. Po druhém gólu mělo Slovácko několik vyložených šancí, kdy mohlo skóre ještě navýšit. Však fotbale platí nedáš dostaneš a v dnešním zápase se to potvrdilo. V 75. minutě zahrávali hradečtí rohová kop, míč přistal na hlavě neobsazeného Dvořáka, pro kterého nebyl problém vsítit branku - 2:1

Po obdržené brance vrhli hradečtí všechny síly do útoku a málem se jim to vyplatilo, protože v 85. minutě Dvořákova hlavička zblízka mířila přesně pod břevno avšak brankář Slovácka vytáhl zákrok dne a míč vytěsnil mimo své tyče. Ve zbytku utkání již hráči Slovácka vedení udrželi a mohli se radovat z druhé výhry v soutěži.