Report 5. kolo - FK Viktoria Plzeň - 1.FC Slovácko

Góly: 10. Horváth, 58. Rezek, 62. Kolář
Žluté karty: 24. Hlúpik, 73. Kordula, 76. Košút
Počet diváků: 5421
Sestava Slovácka: Filipko - Mezlík, Kuncl, Kubáň, Košút - Volešák, Valenta, Kordula (80. Urbánek), Hlúpik (45. Valenta), Fujerik - Szmek (76. Nestorovski)
Sestava soupeře: Ticháček(67. Krbeček) - Limberský, Navrátil(37. Ševinský), Bystroň, Rajtoral – Petržela(82. Žůrek), Rada, Horváth, Kolář, Jiráček - Rezek

Slovácko podlehlo Plzni 3:0

Slovácko na hřišti lídra tabulky dostalo tříbrankovou lekci. Své šance proměnit nedokázalo, zatímco Plzeň většinu zaváhání trestala. Svou, nakonec hořkou, premiéru si v základní sestavě odbyli Filip Hlúpik a Radek Szmek.

Ke druhému zápasu venku po sobě zajíždělo Slovácko s nadějí na nějaký ten bod ze hřiště soupeře. Ta se bohužel začala rozplývat už po deseti minutách, kdy se z trestného kopu na hranici šestnáctky prosadil Horváth. Slovácko se pak sice probralo a hrál se vyrovnaný duel, Košút, Hlúpik ani Volešák však Ticháčka v brance Plzně překonat nedokázali. V poslední čtvrthodině prvního poločasu pak Plzeň roztočila svůj motor na vysoké obrátky a obrana Slovácka doslova hořela, Filipko ale už zůstal do přestávky nepřekonán.

Po přestávce přebralo iniciativu opět Slovácko, které ale znovu naráželo na vlastní nemohoucnost v koncovce. Valenta ve vyložené šanci neuspěl, a tak přišel náležitý trest z kopačky Rezka, který se štěstím poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Slovácko začalo hrát vabank a o pár minut později neuhlídal Mezlík svého soupeře a Kolář dokázal zakončit i tísněný.

Slovácko už nedokázalo výsledek ani zkorigovat a odjíždí s možná trochu krutým výsledkem 3:0.