Report 8. kolo - 1.FC Slovácko - SK Dynamo České Budějovice

2:0

Góly: 40. Nestorovski, 90. Volešák
Žluté karty: Volešák, Nestorovski, Švancara, Valenta - Hudson, Laštovka
Sestava Slovácka: Filipko - Urbánek (19. Valenta, 86. Reinberk), Mezlík, Kuncl, Kubáň, Košút - Volešák, Kordula, Fujerik - Švancara (80. Ondřejka), Nestorovski
Sestava soupeře: Laštovka, Horejš, Liantsevich, Žižka - Mezlík (61. Pecka), Otepka, Černák (72. Stráský), Lengyel, Hudson (86.Šíma) - Ondrášek

Slovácko porazilo České Budějovice 2:0

Slovácko si po dnešním zápase připsalo veledůležité tři body do tabulky když porazilo tým z jihu Čech 2:0.

V 5. minutě měli slibnou možnost hosté. Po dlouhém autu Hudsona do pokutového území, prodloužil míč Ondráček hlavičkou na svého spoluhráče Otepku, který však polovysoký míč vůbec nezasáhl. Ve 20. minutě musel trenér Soukup poprvé střídat. Zraněného Urbánka nahradil Vít Valenta. Ve 26. minutě nadělala vzruchu nepovedená střela Fujerika, která mířila do boční sítě Kučerovy brány. Ve 40. minutě se ujalo Slovácko vedení po chybě Laštovky, kterého obral o míč Švancara jenž poslal centr do pokutového území a našel svého parťáka z útoku Nestorovského, který poslal míč hlavičkou za záda Kučery - 1:0. Do úvodní branky Slovácka byla hra kouskována častými fauly obou mužstev.

Do druhého poločasu vstoupilo aktivně Slovácko. Ve 46. minutě načechral míč do pokutového území Švancara, který hledal ve vápně Nestorovského. Gólman Kučera byl u míče dříve než makedonský útočník v barvách Slovácka. O dvacet minut později mohl skóre zvýšit Fujerik, ale míč mu do odkrýté brány zblokoval obětavým zákrokem Černák. Další šanci si domácí hráči vypracovali v 68. minutě, když Kunclův centr špatně trefil Valenta, míč se dostal následně ke zcela volnému Švacarovi, jeho half volej mířil do břevna hostující brány. V 72. minutě zahrozili hosté, Hudson obešel dva hráče Slovácka a tvrdě vystřelil, brankář Filipiko jeho rány vyboxoval jen k Peckovi, jenž stal v postavení mimo hru. Největší šanci druhého poločasu měl na noze Nestorovski, který šel z půlky hřiště sám na Kučeru, místo kličky, ale volil střelu, brankář Jihočechů bravurním zákrokem zachránil svůj tým. Nakonec se Slovácko dočkalo pojištění výsledku v nastaveném čase, když Nestorovski předložil přihrávku na zlatém podnose Volešákovi, pro kterého nebyl problém vsítit druhou branku – 2:0.