Report 10. kolo - 1.FC Slovácko - SK Slavia Praha

Góly: 12. Švancara (pen), 79. Volešák, 89. Szmek
Žluté karty: Švancara - Jarolím, Vomáčka
Počet diváků: 6951
Sestava Slovácka: Filipko - Reinberk, Mezlík, Kuncl, Košút - Volešák, Valenta, Kordula, Fujerik (83. Kubáň) - Švancara (87. Szmek), Nestorovski (59. Ondřejka)
Sestava soupeře: Vaniak - Čelůstka, Koubský, Vomáčka, Hubáček - Janda( 70.Belaid), Černý M., Kisel, Dembele (61. Černý J.), Jarolím (78. Ragued) - Vyhnal

Slovácko zdolalo Slavii Praha 3:0

Utkání 10. kola Gambrinus ligy mezi Slováckem a Slavií se hrálo ve výborné atmosféře. I přes to, že bylo utkání zařazeno do televizního přenosu přišlo na stadion téměř sedm tisíc diváků.

„Jsem strašně šťastný a to hlavně kvůli lidem. Je to neskutečné a za jejich podporu jim patří velké díky,“ vzkázal fanouškům střelec první branky, Petr Švancara.

První vážnější akce utkání skončila brankou ve slavistické síti. V pokutovém území totiž zahrál rukou Koubský a nařízenou penaltu s přehledem doprostřed brány proměnil Švancara -1:0.

Ve 22. minutě Slávia mohla vyrovnat po střele Jarolíma, která mířila k tyči, brankář Filipko však na čáře míč fantasticky chytil.

Ve 32. minutě Slovácko mělo slibnou šanci po rohovém kopu, který zahrál Volešák. Na centrovaný míč si naběhl Košút a hlavičkou těsně minul šibenici slavistické brány.

Slavia se pokoušela vyrovnat, ale její snaha končila na obraně Slovácka, případně v rukavicích pozorného Filipka. Srovnat skóre v 65. minutě mohl hostující útočník Vyhnal po centru Kisela, brankář Slovácka Filipko opět skvěle zasáhl.

O čtyři minuty později mohl zvýšit náskok Slovácka Košút po vyslání do samostatného úniku od Švancary. Domácí hráč byl vychytán Vaniakem.

Slovácko udeřilo v 79.minutě, když Švancara přihrál Fujerikovi, který poslal přízemní centr do pokutového území podél brány a na zadní tyči číhající Volešák doklepl míč skluzem do brány – 2:0.

Třetí branku ještě vsítil Radek Szmek, který se kličkou dostal přes obránce a tvrdou střelou zavěsil pod víko Vaniakovy brány.

"Pro celé mužstvo a hráče je největší odměna vyhrát v takové divácky skvělé atmosféře. Výhra nad Slavií či Spartou je vždy velká odměnou a jsme za to hodně rádi," řekl po zápase slovácký kouč Soukup“.