Report 11. kolo - FC Baník Ostrava - 1.FC Slovácko

Góly: 26. Neves pen., 73. Varadi – 49. Reinberk
Žluté karty: 84. Řezník - 25. Filipko, 90. Kubáň
Červené karty: 26. Košút
Počet diváků: 4094
Sestava Slovácka: Filipko - Reinberk, Mezlík, Kuncl, Kubáň, Košút - Volešák, Valenta (60. Fujerik), Kordula - Szmek, Ondřejka (84. Hlúpik)
Sestava soupeře: Baránek – Řezník, Frejlach (83. Bolf), Neuwirth, Neves – Lukeš, Marek, Greguš (66. Hušbauer) – Varadi, Zeher, Koukal(60. Pilík)

Slovácko na Bazalech nakonec body nevydolovalo

Baník využil proti Slovácku více než hodinu trvající přesilu a po brankách Nevese z penalty a Varadiho porazil 1.FC Slovácko 2:1. Dostal se tak ze sestupových pozic, naopak Slovácku se nepodařilo přes bojovný výkon proti přesile navázat na předchozí úspěšnou sérii.

Slovácko zajíždělo na ostravské Bazaly s třízápasovou vítěznou šňůrou v zádech a už v první minutě se dostali svěřenci trenéra Soukupa k Baránkově brance, akci ale zastavila nepřesná přihrávka. Baník se poté ujal otěží zápasu kromě nepřesné Řezníkovy rány v pádu si ale přes územní převahu nedokázal vypracovat žádnou vyloženější šanci nevypracoval. V šestadvacáté minutě ale přišla standardní situace, po níž střelu Varadiho Filipko sice vyrazil, Lukešova dorážka ale trefila Košúta, za což rozhodčí Zelinka překvapivě nařídil pokutový kop a navíc Košúta vyloučil, proti čemuž hosté protestovali už na hřišti a po zápase uvedli svou námitku i do zápisu. Penaltu pak bezpečně proměnil Neves, který poslal Filipka na druhou stranu. Slovácku ale vyloučení paradoxně pomohlo. Baník se zatáhl a byli to hosté, kdo ovládal hru, jenže také se nedokázali prosadit.

Po poločase zahřál domácí fanoušky ohňostroj, tomu ale předcházela pro domácí studená sprcha. Po centru z přímého kopu dostal trochu prostoru Reinberk a srovnal skóre. Domácí přidali, a jen další vynikající Filipkovy zákroky uchránily Slovácko od další inkasované branky. Nutno ale říct, že Baník, ač v přesile, se musel po většinu druhé půle spíše bránit a Slovácko mohlo dokonce přidat, když dvakrát nebezpečně pálil hlavně Jiří Valenta. Bohužel pro Slovácko ale přišla 73. minuta a šance Varadiho, který sám z dvanácti metrů propálil Filipka křížnou střelou. Baník se pak uchýlil opět spíše k obranné hře a zahrozil znovu až v závěru, kdy opět Filipko podržel svůj tým, tentokráte proti střele Zehera. Domácí už ale vedení uhájili a zvítězili těsně 2:1.

29 Miroslav Filipko 90 - 1 -