Report 12. kolo - 1.FC Slovácko - SK Sigma Olomouc

0:2

Góly: 4. Hořava, 68. Hubník
Žluté karty: Ondřejka - Petr, Hubník
Sestava Slovácka: Filipko - Reinberk, Mezlík, Kuncl, Kubáň (84. Szmek) - Volešák, Valenta (75. Hlúpik), Kordula, Fujerik (68. Nestorovski) - Švancara, Ondřejka
Sestava soupeře: Drobisz - Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi da Silva, Hořava - Petr (73. Michalický), Šultes (52. Navrátil), Hubník (85. Ordoš)

Slovácko podlehlo Sigmě 0:2

Slovácko v dohrávce 12.kola Gambrinus ligy před televizními kamerami podlehlo Sigmě Olomouc 0:2

Do utkání vstoupili aktivně hosté a již ve 4. minutě se ujali vedení. Olomoucký Hubnik sklepl míč hlavou na Petra, který ještě posunul míč na hranici velkého vápna na zcela volného Hořavu, který měl dostatek času zamířit k levé tyči Filipkovi svatyně - 0:1. Brzká branka ovlivnila hru Slovácka. Hráčům  se nedařila přechodová fáze, zbytečně ztráceli jednoduché míče, které hostující hráči v pohodě sbírali. Postupem času přebralo Slovácko iniciativu. Do varu fanoušky Slovácka dostala šance ve 35. minutě kdy se po pravé straně uvolnil Kuncl, zpětnou přihrávku našel ve rozběhnutého Volešáka, jehož tvrdá střela mířila k levé tyči, brankář hostí Drobisz reflexivně míč vyrazil. Ve 38. minutě se zrodila další šance Slovácka. Agilní Kuncl se protáhl kolem protihráče a odcentroval, Drobiszovi vypadl míč z rukou a neobsazený Švancara se dostal k míči, jeho střela byla zblokována hostujícími hráči.

Ve druhém poločase se hráči Slovácka měli územní převahu a tlačili se před bránu Olomouce, její zadáci některé situace zvládali s vypětím všech sil. V 60. minutě Sigma založila rychlý protiútok na jeden dotek na jejíž konci byla střela Hubnika z malého vápna, domácí obránce ji stačil zblokovat na rohový kop, který Slovácko ubránilo. V 68. minutě už se Sigma dočkala. Centr olomouckého hráče přizvedl hlavou Mezlík ke zcela volnému Hubnikovi, který míč ranou po zemi k tyči usměrnil za záda Filipka. I přes inkasovanou branku se snažilo Slovácko s výsledkem něco udělat, ale hostující hráči už komplikace nedopustili.