Report 16. kolo - 1.FC Slovácko - AC Sparta Praha

0:2

Žluté karty: J. Valenta, Ondřejka, Kordula, V. Valenta - Řepka
Počet diváků: 8121
Sestava Slovácka: Filipko - Mezlík, Kuncl, Košút - Volešák, Valenta (80. Hlúpik), Valenta, Kordula, Fujerik - Švancara, Ondřejka (77. Szmek, 89. Nestorovski)
Sestava soupeře: Blažek – Adiaba (54. Hoheneder), Brabec, Řepka, Pamič – Sionko (90. Kadlec), Vacek, Kladrubský (66. Hejda), Podaný – Kweuke, Wilfried

Slovácko hrálo, Sparta dávala branky

Zápas, který sledovalo vyprodané hlediště stadionu Miroslava Valenty nezačal pro domácí tým šťastně. V 5. minutě při průniku v šestnáctce upadl Vacek a rozhodčí Hrubeš nařídil překvapivě penaltu. Wilfried si s ní poradil a Sparta tak šla do pohodlného vedení. To ji ukolébalo a otěže utkání drželi vlastně až do konce svěřenci trenéra Soukupa.

V 18. minutě si pohrál u brankové čáry s Adiabou Švancara, černý obránce jej fauloval, jenže nařízenou penaltu Jiří Valenta neproměnil. Blažek mu míč u levé tyče lapil. Ani druhá rána však s domácími nezamávala. Stále se snažili dobývat obranný val letenských. Jenže Spartě vyšlo na co sáhla. V 31. minutě si na přetažený rohový kop zaběhl Kladrubský, z nulového úhlu jej vrátil před prázdnou bránu, kde číhal Kweuke – 0:2. Ale ani třetí rána Slovácko nezlomila. I nadále diktovalo tempo hry a bylo také blízko ke skórování. Ve 40. minutě se zcela sám před Blažkem ocitl Fujerik, jenže se své šance lekl a míč pořádně netrefil.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Jen tlak domácích narůstal. V 50. minutě si na Fujerikův přesný centr naskočil na malém vápně Jiří Valenta, ale ani tentokrát Blažka hlavou nepřekonal. Slovácko se snažilo i nadále alespoň o zkorigování. Další šanci k tomu měl opět Fujerik, který však mířil z rohu malého vápna nepřesně. A když neproměnil další vyloženou šanci Švancara odvezli si hosté z Letné všechny tři body.