Report 18. kolo - 1.FC Slovácko - Bohemians 1905

1:3

Góly: 66. Kordula - 17. a 32. Štohanzl, 73. Kaufman
Žluté karty: Ondřejka, Kubáň , Košút - Ibragimov
Sestava Slovácka: Filipko - Kuncl, Kubáň, Košút - Volešák, Valenta (88. Hlúpik), Valenta, Kordula, Fujerik (53. Szmek) - Švancara, Ondřejka (89. Perůtka)
Sestava soupeře: Sňozík - Lukáš, Jindříšek, Nikl, Bartek - Kaufman, Štohanzl (86. Sedláček), Držík, Moravec - Škoda 90. Marek), Nešpor (71. Ibramigov)

Slovácko podlehlo Bohemians 1905 1:3

Slovácko v 18. kole podlehlo před domácím publikem Bohemians 1905 1:3.

Slovácko vstoupilo do utkání aktivně a již ve 13. minutě vytvořilo první šanci zápasu. Švancara přihrál Ondřejkovi míč do běhu, ovšem útočník Slovácka neprostřelil Sňozíka, který míč vyrazil reflexivně na rohový kop. Ve fotbale otřepané přísloví "nedáš, dostaneš" se potvrdilo i v dnešním zápase. Ve 14. Minutě hosté zahrávali rohový kop Kaufmanem, který nedokázala obrana Slovácka odvrátit do bezpečí a míč se dostal opět ke Kaufmanovi, jehož ostrý centr na zadní tyč poslal skluzem za záda Filipka hostující Štohanzl - 0:1. Slovácko ani obdržená branka nezlomila a dále útočilo a mělo územní převahu, bohužel bez vyložených šancí. Ve 32. minutě Štohanzl přihrál míč Škodovi, který mu míč vrátil patičkou a první jmenovaný střelou k tyči překonal Filipka - 0:2.

Do druhého poločasu vstoupilo Slovácko také aktivně a výsledkem mohlo být snížení skóre. V 47. minutě po Fujerikově centru z pravé strany na zadní si naběhl Švancara a jeho hlavičku vyškrábl Sňozík na břevno. Slovácko se nevzdávalo naděje na snížení skóre a dočkalo se v 66. Minutě po přízemním centru se orientoval v pokutovém území nejlépe Kordula a z blízka překonal Sňozíka -1:2. Hráči Slovácka šli za vyrovnáním, avšak hosté zahrávali v 73. minutě standartní situaci z levé strany. Do míče se opřel hostující Kaufman a jeho střela proletěla skrumáží domácích hráčů a Filipko nestačil včas zareagovat a míč skončil v síti - 1:3. Hosté se po této brance uchýlili jen k bránění a Slovácko se snažilo ještě něco udělat, bohužel hostující hráči již nedopustili drama ke konci zápasu.