Report 19. kolo - 1.FC Slovácko - FK Viktoria Plzeň

2:2

Góly: 34. Mezlík, 67. Valenta – 1. Bakoš, 82. Jiráček
Žluté karty: Kordula, Fujerik, Valenta – Rajtoral, Jiráček
Sestava Slovácka: Filipko - Reinberk, Mezlík, Kuncl, Košút - Volešák, Valenta, Kordula (76. Valenta), Fujerik - Švancara (88. Szmek), Ondřejka (78. Cissé)
Sestava soupeře: Pavlík - Limberský, Bystroň, Neuwirth, Trapp - Rajtoral, Horváth, Kolář - Bakoš (58. Jiráček), Rezek 90. Brezinský), Ďuriš

Slovácko remizovalo s vedoucí Plzní 2:2

Slovácko mělo výhodu podruhé za sebou domácího prostředí. Utkání nezačalo pro hráče Slovácka dobře. Již v 1. minutě zahrával Horváth přímý kop na vzdálenější tyč, kde našel Limberského , který míč vrátil do pokutového území, ve skrumáži se nejlépe orientoval Bakoš, kjenž nepříliš podařenou střelou překonal Filipka - 0:1. Za další dvě minuty mohla Plzeň navýšit náskok o dvě branky, ale hostující Bakoš orazítkoval tyč branky Slovácka.

Hosté měli více míč na svých kopačkách a snažili se co nejdříve využít útlumu hráčů Slovácka a vsítit druhou branku. Ve 34. minutě zahrál míč Valenta do pokutového území, kde brankář Pavlík pod tlakem nedostatečně vyboxoval míč, který se dostal k Mezlíkovi, který jej obloučkem dopravil do hostující sítě – 1:1.

Ve 48. minutě Slovácko mohlo jít do vedení, když Švancara obral míč Bystroně a z pravé strany nacentroval míč na Ondřejku, který ránou z voleje jen těsně minul tyč Pavlíkovy branky.

V 66. minutě hosté zahrávali pokutový kop po ruce Jiřího Valenty v pokutovém území. Míč si vzal Rezek, avšak pokutový kop neproměnil. O minutu později šlo Slovácko do vedení, brankou Jiřího Valenty, který krásnou střelou k levé tyči překonal Pavlíka.

Plzeň se snažila vyrovnat a podařilo se jí to v 82. minutě po přihrávce Rezka, který obešel Košúta vsítil vyrovnávající branku Jiráček - 2:2. V 86. minutě vsítil třetí banku Kolář, ale pro udajné postavení tohoto hráče v ofsajdu nemohla byt uznána. Hosté se snažili strhnout vítězství na svoji stranu ve zbývajících minutách, ale několikrát byl proti brankář Filipko.