Report 20. kolo - MFK Ústí nad Labem - 1.FC Slovácko

Žluté karty: 6. Veverka, 33. Dvořák, 87. Stožický, 90. Vorel - 52. Kubáň, 60. Urbánek
Červené karty: 54. Dvořák
Počet diváků: 1368
Sestava Slovácka: Filipko - Reinberk (28. Urbánek), Mezlík, Kuncl, Kubáň (64. Szmek), Košút - Volešák, Kordula, Fujerik - Švancara, Nestorovski (76. Hlúpik)
Sestava soupeře: Vorel - Stožický, Valenta, Polák, Dvořák - Jindráček, Vrtělka, Martykán, Lamešič (58. Zachariáš), Volek - Veverka (64. Krbeček)

V Ústí rozhodlo patnáct minut

Slovácko opět zaspalo úvod utkání. Domácí Ústí do něj vlétlo s nadšením a už v 10. minutě se v šestnáctce trefil z otočky po rohovém kopu Valenta, který otevřel skóre. Úvodní branka nebyla pro Slovácký tým dostatečným ponaučení. V 15. minutě přilétl z levé strany centr na malé vápno, kde hlavičkoval nikým nehlídaný Martykán a bylo to 2:0. Až po druhé brance se Slovácko probralo. Svého soupeře zatlačilo od defenzívy, ale na pořádnou příležitost čekalo až do závěru poločasu. Ve 41. minutě prostrčil Nestorovski Fujerikovi, jehož ránu Vorel bravurně vyrazil.

V podobném duchu pokračovalo utkání i po změně stran. Domácí doslova ucpali svoji šestnáctku a hosté ji jen marně dobývali. Důležitým momentem byla 54. minuta, kdy šel pod sprchy domácí Dvořák. Od těchto chvil se hrálo téměř výhradně na polovině domácích a postupem času začaly přicházet i šance. Ty největší přišli ale až v samém závěru. V 86.minutě po Fujerikově teči míč jen těsně minul levou tyč domácí brány. Rozhodčí Jech nastavil pět minut a v nich visel gól doslova na vlásku. Po Szmekově teči zachránil Vorel jen konečky prstů a když jej z levé strany překonal Švancara, zastoupilo jej břevno. Domácí tak existenční vítězství ubránili a dostali se nazpět do hry o záchranu.