Report 27. kolo - 1.FC Slovácko - Zbrojovka Brno

Góly: 28. Došek, 71. R. Valenta
Žluté karty: Kordula, Perůtka, Urbánek - Bureš, Kalabiška, Střeštík
Červené karty: Dostálek
Sestava Slovácka: Filipko - Urbánek, Nešpor (45. Valenta), Mezlík, Kubáň - Volešák, Perůtka, Kordula (45. Košút), Fujerik - Švancara (67. Szmek), Ondřejka
Sestava soupeře: Bureš -Pejič ( 79.Matyska), Migliorini, Pašek, Pernica - Střeštík (86. Borek), Rýdel, Dostálek, Kalabiška - Rabušic (66. Valenta R.), Došek

Slovácko podlehlo Brnu 0:2
brno752011.JPG

Slovácko podlehlo v moravském derby Brnu 0:2

V úvodu utkání byli aktivní hostující hráči. Již v 7. minutě postupoval k pokutovému utkání Dostálek a vyslal tvrdou střelu, která mířila jen těsně vedle branky Filipka. O sedm minut později se ve stoprocentní šanci objevil domácí útočník Ondřejka, ale nedokázal propasírovat míč za záda Bureše. Ve 21. minutě z přímého kopu jen těsně minul levou tyč Burešovy branky Volešák. Ve 28. minutě šli hostující hráči do vedení, po rohovém kopu se prosadil Došek - 0:1. Po vstřelené brance bylo nadále Brno při chuti, kterou přibrzdil Dostálek, který byl ve 37. minutě vyloučen za oplácení.

Do druhého poločasu udělal trenér Soukup dvě změny v základní sestavě. Zraněného Kordulu nahradil Košút a nevýrazného Nešpora založník Jiří Valenta. Slovácko na začátku druhého poločasu mělo územní převahu, ale nedokázalo si vypracovat žádnou vážnější šanci . Domácí fanoušci se dočkali  obrovské šance až  v 66. minutě, kdy  si na Urbánkův centr naběhl Švancara a hlavičkou těsně minul levou tyč Burešovy branky. V 71. minutě se uvolnil na levé straně Střeštík, který našel na malém vápně Valentu, který míč umístil k levé tyči Filipkovy branky - 0:2. V 75. minutě nastřelil Ondřejka břevno a doražející Volešák nastřelil pouze brankáře Bureše. Ve zbytku zápasu se již hosté v pohodě ubránili a eliminovali tlak hráčů Slovácka.