Report 28. kolo - FC Slovan Liberec - 1.FC Slovácko

Góly: 26. Dočkal
Žluté karty: 52. Vácha - 53. Reinberk, 53. Ondřejka, 75. Košút
Počet diváků: 4542
Sestava Slovácka: Filipko - Urbánek (58. Hlúpik), Reinberk, Nešpor, Mezlík, Košút - Volešák, Valenta (72. Nestorovski), Valenta, Daníček - Ondřejka (76. Szmek)
Sestava soupeře: Bičík - Kelić, Holeňák, Dejmek, Fleišman - Breznanik, Dočkal(90.+1 Zieris), Gecov, Vácha - Hadaščok (62. Sivrić), Štajner (85. Papoušek)

Slovácko prohrálo v Liberci 1:0
liberec31102010.JPG

Slovácko ve 28. kole Gambrinus ligy podlehlo těsně Slovanu Liberec díky trefě Dočkala, který střelou z dvaceti metrů nedal šanci gólmanovi Filipkovi.

Slovan si v úvodu utkání vytvořil mírnou převahu, ale bylo to Slovácko, které vážně zahrozilo jako první. V 19. minutě udělali domácí zadáci chybu a Jiří Valenta běžel sám na gólmana Bičíky, který však slováckého záložníka vychytal.

Ve 27. minutě se již skóre měnilo, když se z pravé strany dostal k míči domácí Dočkal, jehož jedovka skončila za zády bezmocného gólmana Filipka.

Další změna skóre pro domácí mohla přijít z kraje druhé půle, kdy hráč Slovácka zahrál v pokutovém území rukou a následoval pokutový kop. K tomu se postavil Jiří Štajner, ale minul.

Slovácko se v závěru snažilo o vyrovnání, ale ve druhé vyložené šanci zápasu se neprosadil Jiří Valenta, s jehož střelou si domácí gólman poradil.

Slovácko tak po bojovném výkonu nestačilo na čtvrtý Liberec a ze severu Čech odjíždí s prázdnou po porážce 1:0.