Report 2. kolo - FK Mladá Boleslav - 1.FC Slovácko

1:0

Góly: 90+3 Kerbr (vl.)
Žluté karty: Rolko, Kúdela, Štohanzl - Košút, Kuncl, Perůtka, Kordula
Sestava Slovácka: Filipko - Trousil, Kuncl, Kubáň, Košút, Jeleček (81. Kerbr) - Perůtka (75. Valenta), Kordula, Hlúpik, Fujerik - Ondřejka (86. Reinberk)
Sestava soupeře: Miller - Šírl, Rolko, Janíček, Kysela - Kúdela, Opiela (70. Procházka) - Chramosta, Štohanzl (78. Wojnar), Táborský (53. Kulič) - Řezníček

Slovácko podlehlo v Mladé Boleslavi 0:1

Slovácko podlehlo ve 2. kole Gambrinus ligy na půdě Mladé Boleslavi 0:1, když inkasovalo  v 93. minutě, kdy si vstřelil vlastní branku Kerbr.

Slovácko přijelo do Mladé Boleslavi bez Doška a Poliačeka. Již v 6.minuté si Boleslav vytvořila solidní brankovou příležitost. Řezníček se dostal s míčem za obranu hostí a udělal kličku Filipkovi, ale míč si předkopl příliš daleko a navíc upadl a marně se dožadoval odpískání penalty, ale píšťalka rozhodčí Damkové zůstala němá.

Další minuty měla Boleslav herní optickou převahu, hráči Slovácka poctivě bránili a nedovolovali svému soupeři vytvořit si brankové příležitosti.

V 28. minutě zahrozili hráči Slovácka. Fujerik utekl po pravé straně až do pokutového území, odkud nebezpečně střílel na zadní tyč Millerovi branky. Míč měl naštěstí pro Boleslav opačnou rotaci a Millerovu pravou tyč o metr minul.

Do konce prvního poločasu kopala Boleslav několik rohových kopů, ovšem jejich snaha vyšla vniveč.

Boleslav vstoupila do druhého poločasu aktivněji, ovšem bez vyložené šance. V 54. minutě se ocitl ve slibné šanci Ondřejka, jehož nebezpečnou hlavičku zblízka vytáhl brankář Miller na rohový kop.

Obranu Slovácka nejvíce trápil domácí útočník Řezníček, který se ocitl v 78. minutě v největší šanci zápasu, ale brankář Filipko si s jeho střelou poradil.

V nastaveném čase poslal míč do pokutového území Slovácka Kysela a hráč Slovácka Kerbr prodloužil neštastně míč za záda brankáře Filipka - 1:0.