Report 5. kolo - 1.FC Slovácko - Dukla Praha

MFS Miroslava Valenty 27. 8. 2011 | 19:00:00
1:0

Góly: 67. Kerbr
Sestava Slovácka: Filipko - Trousil, Reinberk, Kubáň, Košút - Valenta, Pavelka (89. Mezlík), Kordula, Hlúpik (86. Poliaček) - Ondřejka (62. Kerbr), Došek
Sestava soupeře: Rada - Švejdík, Pospíšil, Mikula - Hanousek (83. Pázler), Gedeon, Berger, Vrzal, Malý (75. Přeučil), Podrázký (69. Jirouš) - Markovič

Slovácko porazilo Duklu Praha 1:0

Slovácko v 5. kole Gambrinus ligy hostilo nováčka soutěže, pražskou Duklu. Slovácko v posledním ligovém kole dovezlo první bod z Olomouce a v domácím zápase bralo jenom výhru. Tu Slovácku přinesla 67. minuta, kdy se trefil Milan Kerbr.

Slovácko vstoupilo do utkání aktivně a na branku Rady se valil jeden útok za druhým, ale stejně jako v předchozích zápasech měli domácí problém v koncovce.

Ve 3. minutě vybojoval Došek míč na polovině hřiště, který prodloužil na Ondřejku, který našel přesnou přihrávkou Filipa Hlúpika, který ale ztroskotal na gólmanovi Radovi.

V 8. minutě našel Pavelka přesným centrem hlavu Libora Doška, který umístil míč přesně k tyči, ale Rada se vytáhl parádním zákrokem.

Hosté hrozili z rychlých protiútoků. Jeden takový přišel v 16. minutě, kdy Berger obešel dokonce domácího gólmana, ale z úhlu trefil pouze boční síť domácí branky.

Pak však hrálo opět Slovácko, ale jak Doškova hlavička, tak šance Hlúpika a Valenty v síti neskončily, a tak se do kabin odcházelo za stavu 0:0.

I druhý poločas začal aktivitou Slovácka, které však nemělo klid ve finální přihrávce, a tak to mohli být hosté, kteří mohli jít v 56. minutě do vedení. Po rohovém kopu se míč dostal k Hanouskovi a jeho střela se otřela o břevno Filipkovy branky.

V 67. minutě se Slovácko konečně dočkalo a šlo zaslouženě do vedení. Víťa Valenta našel v pokutovém území Libora Doška, který míč sklepl na Milana Kerbra, který se nemýlil, 1:0.

O Chvíli později mohl skóre navýšit znovu Kerbr, ale v sólovém úniku neuspěl.

V posledních minutách zazvonila na obou stranách branková konstrukce. Nejprve orazítkoval břevno jeden z domácích hráčů, aby v nastaveném čase orazítkoval tyč Berger.