Report 6. kolo - Bohemians 1905 - 1.FC Slovácko

SynotTip Arena 10. 9. 2011 | 17:00:00
1:1

Góly: 77. Bartek – 85. Došek
Sestava Slovácka: Trousil, Reinberk, Kubáň, Košút, Jeleček (60. Kerbr) - Valenta, Pavelka, Kordula (79. Daníček), Hlúpik (85. Lukáš) - Došek
Sestava soupeře: Sňozík - Jindřišek, P. Lukáš, Nikl, Žižka - Moravec, Budínský (51. Šumský), Borek, Bartek (89. Růžička) - Škoda, Nešpor (72. Bálek)

Slovácko veze bod ze Synottip Areny

Slovácko v šestém kole Gambrinus ligy zavítalo do pražské Synottip Arény, kde své domácí zápasy hrají kromě Slavie Praha i hráči Bohemians 1905. Slovácko si vytvořilo několik zajímavých šancí, ale byli to domácí, kteří šli do vedení. Bod Slovácku vystřelil Libor Došek.

První momenty utkání patřili domácím hráčům, kteří si vytvořili územní převahu, ale do vážnější šance se zelenobílí nedostali.

Ve 12. minutě se rýsovala pro Slovácko zajímavá příležitost. Míč získal Libor Došek, který se snažil prostrčit míč na nabíhajícího Hlúpika, před kterým však zakročil Marek Nikl.

Hra v prvním poločase postrádala větší přesnost a fanoušci se větší šance dočkali až ve 40. minutě, kdy po závaru ve vápně domácích hlavičkoval do tyče Libor Došek.

I ve druhém poločase mělo první velkou šanci Slovácko a znovu u toho byl Libor Došek, který po dlouhém nákopu přehodil vyběhnuvšího Sňozíka, ale míč šel vedle brány.

O dvě minuty později se musel vytáhnout Miroslav Filipko, který reflexivně vyrazil tvrdou střelu Moravce.

V 58. minutě už fanoušci Slovácka viděli míč v síti. Petr Reinberk si naběhl na rohový kop, ale z pěti metrů přestřelil hlavou poloprázdnou branku domácích.

Domáci po hodině utkání převzali iniciativu a vytvořili si několik nebezpečných šancí. Slovácko odolávalo až do 77. minuty, kdy se přes hlavu trefil David Bartka a poslal klokany do vedení.

Slovácko odpovědělo aktivní hrou a Libor Došek měl o dvě minuty později na kopačce vyrovnávací branku, když po pravé straně utekl Filip Hlúpik, který poslal míč před bránu domácích, ale Došek samotný před bránou míč minul.

V 84. minutě přišel na hrací plochu Jan Lukáš, který prvním kontaktem s míčem poslal balon na hlavu Doška, který vyrovnal na 1:1 a zajistil tak Slovácku cenný bod.