Home | Kontakty | 1.FC Slovácko na Facebooku1.FC Slovácko na Google+1.FC Slovácko na Twitteru

Report 7. kolo - 1.FC Slovácko - SK Dynamo České Budějovice

MFS Miroslava Valenty 17.9.2011 | 19:00:00
2:0

Góly: 50. Došek, 72. Pavelka
Sestava Slovácka: Filipko - Trousil, Reinberk, Kubáň, Košút - Valenta, Pavelka (89. Jeleček), Kordula, Kerbr (66. Daníček) - Lukáš (81. Ondřejka), Došek
Sestava soupeře: Křížek - Machovec, Horejš, Lengyel, Novák - Bakala, Otépka, Klesa, Sandro, Chirkin - Ondrášek

Slovácko zdolalo České Budějovice 2:0

Slovácko narazilo v 7. kole Gambrinus ligy na Dynamo České Budějovice. Jihočeši udělali změny na postu trenéra a v minulém kole uhráli první bod s ostravským Baníkem. Slovácko naopak chtělo navázat na poslední ligové výsledky a hlavně na poslední domácí zápas s Duklou Praha.

První poločas začal aktivitou Slovácka, ale pozorná obrana Českých Budějovic Slovácko do šancí nepouštěla. Slovácko několikrát přitlačilo Dynamo před svou šestnáctku, ale do zakončení se hráči nedostávali.

První vážnější situace přišla ve 26. minutě, kdy se po rychlé akci dostával do zakončení Došek, ale obránci jeho střelu zblokovali.

Ve 33. minutě centroval z levé strany do vápna Milan Kerbr, který hledal hlavu Libora Doška. Hostující golman Křížek však byl u míče dříve.

Druhý poločas začal tlakem Slovácka. Již ve 49. minutě si Valenta vyměnil míč s Pavelkou. Prvně jmenovaný zakončoval a vyražení střela se dostala k Doškovi, jehož střelu k tyči golman chytil.

O Minutu později se již Slovácko prosadilo. Valenta vybídl Jana Lukáše, který našel přihrávkou Libora Doška, který otevřel skóre utkání, 1:0.

Slovácko bylo při chuti, ale dvě šance Lukáše zůstaly nevyužity a tak začali zlobit hosté. Největší šance přišla v 63. minutě, kdy se do zakončení dostal Klesa, kterého Filipko bravurně vychytal.

Klid na kopačky Slovácka přišla v 72. minutě, kdy dostal krásný míč do uličky David Pavelky, který chladnokrevně zavěsil, 2:0.

Budějovice se snažili utkání zdramatizovat, ale pevná obrana Slovácka včele s Miroslavem Filipkem žádné komplikace nedovolovala. Naopak v 86. minutě se do vzduchu pověsil Libor Došek a stadion již zvedal ruce, ale gólman Křížek předvedl výborný zákrok. Slovácko tak zvítězilo nad Českými Budějovicemi 2:0.