Report 8. kolo - FC Baník Ostrava - 1.FC Slovácko

Na Bazalech 24. 9. 2011 | 17:00:00
0:1

Góly: 81. Košút
Sestava Slovácka: Filipko - Trousil, Reinberk, Kubáň, Košút, Jeleček (34. Ondřejka, 89. Lukáš) - Valenta (88. Mezlík), Pavelka, Kordula, Daníček - Došek
Sestava soupeře: Pitrzkiewicz - Cverna, Zawada, Vomáčka, Malcharek (46. Badalyan) - Lukeš, Droppa, Marek, Poliaček - Ferenčík, Kraut

Slovácko porazilo Baník Ostrava 1:0

V 8. kole Gambrinus ligy čekalo Slovácko utkání na ostravských Bazalech. Slovácko prodloužilo svou neporazitelnost na pět zápasů, když zvítězilo 1:0 díky trefě Tomáše Košúta.

První velká šance zápasu přišla hned ve druhé minutě. David Pavelka unikl ofsajdové pasti domácích a řítil se sám na gólmana, ale jeho zakončení cíl minulo.

V 6. minutě se na levé straně dostával do zajímavé šance Tomáš Jeleček, který obešel Dropu, ale ten mu v zápětí míč čistým skluzem sebral.

Ve 12. minutě měl první vážnější šanci Baník. Dropa našel v pokutovém území Ferenčíka, ale naštěstí pro Slovácko šla jeho střela vysoko nad bránu.

V 18. minutě se před vápnem dostal k míči Libor Došek, který obešel Dropu. Jeho střelu zastavila tyč.

Baník si pak vytvořil několik náznaků šancí, ale obrana Slovácka byla pozorná. Ve 38. minutě pálil ze střední vzdálenosti Vít Valenta, jehož pumelenice šla těsně vedle pravé tyče domácích.

Těsně před odchodem do šaten se sám před Pitrzkiewiczem zjevil Václav Ondřejka, který místo zakončení volil kličku. Míč však skončil v rukou domácího gólmana.

Slovácko vstoupilo i do druhého poločasu aktivně z čehož pramenily šance Doška a Daníčka. Prvně jmenovaný poslal míč nad a Daníčkova rána šla těsně vedle tyče.

V 63. minutě se míč odrazil na hranici šestnáctky k Ondřejkovi a stejně jako v předchozích případech, skončila i tato střela, s pomocí teči jednoho z domácích hráčů, těsně vedle branky domácích.

V 71. minutě mohli jít do vedení domácí, kteří se dostali ve vápně Slovácka k zakončení, ale naštěstí pro Slovácko trefil Ferenčík jen hradbu těl.

V 75. minutě musel vytáhnout jeden ze svých zákroků Filipko, který vyrazil tvrdou střelu Krauta. Následná dorážka byla sražena na roh.

V 81. minutě se Slovácko dostalo zaslouženě do vedení. Při standardní situaci si za obranu naběhl Košút, který překonal domácího gólmana.

Slovácko si vedení pohlídalo a veze si tak z Ostravy velmi cenné tři body.