Report 9. kolo - 1.FC Slovácko - FK Baumit Jablonec

MFS Miroslava Valenty 3. 10. 2011 | 18:30:00
1:0

Góly: 73. Daníček
Sestava Slovácka: Filipko - Trousil, Reinberk (26. Mezlík), Kubáň, Košút - Valenta, Pavelka, Kordula, Daníček - Ondřejka (86. Fujerik), Došek
Sestava soupeře: Špit - Zábojník, Eliáš, Pavlík, Loučka - Jablonský, Kopic, Piták, Kovářík, Jarolím - Lafata

Slovácko zdolalo Jablonec 1:0

Slovácko v 9. kole Gambrinus ligy hostilo v televizní dohrávce druhý tým nejvyšší fotbalové soutěže, FK Jablonec. Svěřenci trenéra Soukupa šli do zápasu s cílem prodloužit šňůru bez porážky na šest zápasů v řadě.

Úvod zápasu se nesl v mírné převaze Jablonce, který lépe kombinoval, ale pozorná obrana nepouštěla hosty do zakončení. První vážnější akce přišla v 16. minutě, kdy si Kopic naběhl na přetažený pas a z malého vápna přestřelil domácí branku.

Ve 31. minutě se do zajímavé šance dostali domácí. Ondřejka, který si vyměnil míč se spoluhráčem a pak se sám dostal do zakončení. Jeho střela šla těsně vedle.

Ve 38. minutě již fanoušci slavili branku po zakončení Libora Doška, ale pomezní sudí viděli ofsajd.

Ve druhém poločase si první velkou šanci vypracovali domácí. Vlastimil Daníček byl sám před gólmanem Špitem, ale překonat ho nedokázal.

Jablonec si pak vytvořil několik náznaků šancí, ale žádný z pokusů si cestu mezi tyče nenašel, a tak mohlo udeřit Slovácko, které se se v rychlém protiútoku řítilo na Špita. Jenomže hráči slibně se vyvíjející akci překombinovali a Špitovu branku neohrozili.

V 73. minutě už vybuchl stadion naplno. Libor Došek obešel v šestnáctce několik hráčů Jablonce a na zlatém podnosu předložil míč Daníčkovi, který se nemýlil, 1:0.

Slovácko bylo při chuti a diváci byli ve varu, ale byli to paradoxně hosté, kteří mohli Lafatou vyrovnat. Jeho střela však skončila na tyči.

Slovácko si již vedení pohlídalo a zvítězilo 1:0.