Report 10. kolo - 1.FC Slovácko - FK Viktoria Plzeň

MFS Miroslava Valenty 14. 10. 2011 | 20:15:00
1:3

Góly: 27. Ondřejka - 3. Bakoš, 38. Petržela, 78. Kolář
Sestava Slovácka: Filipko - Trousil, Mezlík, Kubáň, Košút (79. Volešák) - Valenta, Pavelka (65. Fujerik), Kordula, Daníček - Ondřejka (75. Lukáš), Došek
Sestava soupeře: Čech - Limberský, Čišovský, Bystroň, Rajtoral - Petržela (84. Fillo), Jiráček ( 90. Ševinský), Horváth, Kolář (89. Trapp) - Bakoš, Ďuriš

Slovácko podlehlo mistrovské Plzni 1:3

Stejně jako minulou sezónu vstoupilo Slovácko do utkání s Plzní nešťastně a již ve 3. minutě inkasovalo po rohovém kopu, když hráči Slovácka nedokázali odvrátit míč z kopačky Pavla Horvátha, ten se dostal k Markovi Bakošovi, který překonal Filipka.

Vedoucí branka hosty povzbudila a ti hýřili v prvních minutách aktivitou. Domácí se dostali do zajímavé šance ve 14. minutě. Tomáš Košút našel v pokutovém území Libora Doška, který si míč zpracoval na prsa, ale pod tlakem soupeře se mu skórovat nepodařilo.

Slovácko se dočkalo vyrovnání ve 27. minutě. Libor Došek přihrál míč na Víťu Valentu, který poslal přesný centr na Václava Ondřejku, který hlavou srovnal na 1:1.

Ve 33. minutě si Slovácko vytvořilo zajímavou šanci o úniku Kubáně, který poslal míč na Doška, ale jeho teč si cestu mezi tři tyče nenašla.

Udeřilo však na druhé straně. Radek Mezlík poslal ve 38. minutě malou domů na Filipka, kterému však míč vypíchl míč Petržela a do prázdné branky skóroval.

I začátek druhého poločasu patřil aktivní Plzni, která mohla skóre navýšit v 61. minutě. Kolář se uvolnil a společně s Bakošem šli samotní na Košúta. Naštěstí pro Slovácko si tak dlouho nahrávali, až jim míč odkopl Mezlík.

V 72. minutě mohlo Slovácko vyrovnat, když po výhodě vypálil ze 30 metrů Valenta a gólman Čech měl s jeho tvrdou ránou velké problémy. Následující rohový kop zkoušel Valenta zatočit přímo do branky, ale Čech míč opět vyrazil.

V 78. minutě vstřelila Plzeň třetí branku. Daniel Kolář dostal ideální míč do vápna a Placírkou zvýšil na 3:1.

Slovácko se snažilo ještě vstřelit kontaktní branku, ale akce z 83. minuty byla překombinovaná a zakončení Libora Doška minulo hostující branku. V samotném závěru pak Trousil mířil těsně vedle. Slovácko tak v 10. kole Gambrinus ligy podlehlo Plzni 1:3 a po šesti zápasech nebodovalo.