Report 11. kolo - SK Hradec Králové - 1.FC Slovácko

Všesportovní stadion 23. 10. 2011 | 15:00:00
0:1

Sestava Slovácka: Filipko - Trousil, Mezlík, Kubáň, Jeleček - Valenta (86. Reinberk), Pavelka, Kordula, Daníček - Ondřejka (70. Fujerik), Došek (89. Kerbr)

Slovácko vyhrálo v Hradci Králové 1:0

Slovácko v 11. kole Gambrinus ligy zajíždělo do Hradce Králové. Trenér Soukup nemohl počítat s Tomášem Košútem, který má 4. žluté karty. V minulosti bylo Slovácko na půdě Hradce bodově úspěšné a v dnešním zápase dokonce zvítězilo 1:0. Jedinou branku vstřelil Vít Valenta.

První větší šance zápasu přišla v 6.minutě. Roman Fischer se dostal do vápna, kde našel Jaroslava Zeleného, který však přestřelil.

V 10. minutě zkoušel štěstí z ostrého úhlu Libor Došek. Jeho střela však byla zblokována jedním z domácích hráčů.

Domácí Votroci měli mírnou herní převahu. Obrana Slovácka však byla pozorná a domácí do vážnější šance nepouštěla. Až v 19. minutě si Černý vyměnil míč s Fischetrem, který našel Dvořáka, ale Miroslav Filipko šanci zlikvidoval.

Ve 24. minutě se dostal k zakončení Jeleček, ale jeho střela šla přesně do náručí gólmana Lindra. O chvíli později šel Došek do souboje s domácím gólmanem, kterému míč vypadl, ale k zakončení se již Došek nedostal.

Hradec si pak vytvořil několik šancí, ale žádné vážnějšíé ohrožení pro branku Slovácka z toho nebylo, a tak udeřilo na druhé straně.

Ve 35. minutě šlo Slovácko do vedení. Radek Mezlík poslal míč do vápna, kde ho tečoval Víťa Valenta a otevřel skóre utkání.

Slovácko po vedoucí brance převzalo iniciativu a vytvořilo si další šance. Nejprve Ondřejka z hranice vápna těsně minul a Vlastimil Daníček o chvíli později ve vápně dostal míč na paty.

Začátek druhého poločasu přinesl šanci pro domácí. Roman Fischer si naskočil na centr a jeho střela jen těsně minula cíl.

V 52. minutě vybídl Libor Došek ke skórování Davida Pavelku, který ve vápně vystřelil, ale jeho gólovou střelu zblokoval jeden z domácích hráčů.

V 65. minutě dostal za obranný zákrok druhou žlutou kartu Pavelka a Slovácko tak dohrávalo o deseti.

Slovácko v deseti lidech výborně bránilo a vyráželo do rychlých brejků, ale ani na jedné straně se již nic nestalo a Slovácko si tak z Hradce odvezlo všechny tři body.

FC Hradec Králové - 1.FC Slovácko 0:1 (0:1)
35. Valenta

FC Hradec Králové: Lindr – Hochmeister, Fukal, Chleboun, Zelený – Poděbradský, Klapka, Fischer, Plašil – Černý, Dvořák

1.FC Slovácko: Filipko – Kubáň, Jeleček, Trousil, Mezlík – Pavelka, Daníček, Valenta, Kordula, Ondřejka – Došek