Report 12. kolo - 1.FC Slovácko - SK Slavia Praha

MFS Miroslava Valenty 30. 10. 2011 | 17:00:00
1:3

Sestava Slovácka: Filipko - Trousil, Mezlík, Kubáň, Jeleček (77. Lukáš) - Volešák (84. Fujerik), Valenta, Kordula, Hlúpik (37. Ondřejka), Daníček - Došek

Slovácko podlehlo Slavii 1:3

Slovácko hostilo ve 12. kole Gambrinus ligy pražskou Slavii. Slovácko má s pražany dlouhodobě lepší bilanci a výhra by Slovácko vynesla na 5. místo Gambrinus ligy. Bohužel utkání nakonec ovlivnil špatný start domácích do zápasu, kteří v první půli třikrát inkasovali.

Stejně jako v zápase s Plzní nevyšel Slovácku vstup do zápasu a již ve 4. minutě Slovácko prohrávalo 1:0. Petr janda dostal míč ideálně za obranu a prostřelil Miroslava Filipka, 0:1.

Slováckem vedoucí branka pražanů otřásla a na kopačkách domácích hráčů bylo cítit nervozitu. Slavia využila i svou druhou šanci a ve 14. minutě již vedla 2:0. Trubila prostrčil míč za stopery Slovácka, kde si naběhl Blažek a překonal Filipka podruhé.

Slovácko se snažilo vrátit do zápasu, ale snaha hráčů končila většinou před pokutovým územím Pražanů. Když už se Slovácko dostalo do zakončení, tak střely mířily mimo hostující branku.

Naopak Slavia ve 34. minutě udeřila potřetí. Blažek obešel vše co mu stálo v cestě a vybídl ke skórování Jandu, který svým druhým zásahem zajistil Slavii tříbrankové vedení.

Slovácko se snažilo do poločasu snížit. Konkrétně to byl Libor Došek, který ze střední vzdálenosti vypálil a po jeho střele stadion v Uherském Hradišti jenom zahučel.

Do druhého poločasu vstoupilo Slovácko aktivněji a to se hned projevilo i na skóre. V 55. minutě předvedl Václav Ondřejka slalom a krásnou brankou snížil na 1:3.

Hráči Slovácka po brance ožili a tlačilo se do zakončení. V 60 minutě se stadion dožadovalo pokutového kopu, když byl v pokutovém území šlapákem poslán k zemi Došek, ale sudí nechává pokračovat ve hře.

Slovácko dostalo Slavii pod tlak a snažilo se na branku pálit z každé příležitosti, ale jak střela Valenty, tak i Daníčka v síti neskončila.

V 69. minutě poslal Jeleček přesný centr do vápna, kam si nabíhal Libor Došek, ale gólman Čontofalský byl u míče dříve.

Slovácko se i nadále tlačilo do zakončení. Největší šance přišla v 86. minutě, kdy vznikl v pokutovém území Slavie zmatek, ale nakonec míč z brankové čáry vykopl Latka. Slovácko tak podlehlo Slavii 1:3

1.FC Slovácko - SK Slavia Praha 1:3 (0:3)